Avengers (2012)

Na tento film som sa tešil, aj keď sa priznám, bol som sprvoti skeptický. Myslel som si, že filmov o hrdinoch už bolo dostatok a vytvoriť jedno dielo, do ktorého budú zahrnutý všetci hrdinovia sveta, neprinesie to pravé orechové pre divákov. Načtastie som rád, že som sa mýlil a moje očakávanie boli prekonané. Tento film som si doslova a dopísmena vychutnal a môžem povedať že mu nič nechýbalo, čo sa akcie, ale aj efektov týka. Môžem len a len odporučiť komiksovým, ale aj nekomiksovým fajnšmekrom.

Exmanželka za odměnu (2010)

Toto "dielo" ma veľmi nezaujalo, aj keď herecké obsadenie urobilo tomuto filmu veľkú reklamu, film sám o sebe mi pripomína nejaký pokus o vytvorenie úspešnej prvotiny režiséra filmu, čo sa však nepodarilo a preto len jedna hviezda.

Saltová (2010)

Veľmi podarené dielo pod Noyce-ovou režisérskou taktovkou, aj keď mi film pripomína postarší počin Wanted taktiež s Angelinou, ide ale o realistickejšie podanie tajného sveta špiónov, v tomto filme najmä sovietskych, ktorý si v maskovaní len tak "behajú" po svete a bez akejkoľvek väčšej námahy vykynožia miestnosť plnú iných agentov alebo zamestnancov ostatných tajných služieb. Scenár je napísaný dokonale, dej neustále graduje a koniec sa takisto veľmi podaril. Herecké obsadenie vyselektované na jednotku ale aj prostredie, v ktorom sa film odohráva taktiež dokonalé. Jediná vec, ktorú by som vytkol je sprievodná hudba, ktorej chýba napätejší tón, preto "iba" 4 hviezdičky

Temný rytíř (2008)

Premeniť doposiaľ rozprávkové vyrozprávanie príbehu o tajomnom hrdinovi - Batmanovi a obrátiť ho na akčný film plný napínavých scén s použitím skvelej sprievodnej hudby, efektov a hereckého obsadenia z "jednotky" Batman begins, to dokáže len Nolan. Zápletka filmu je veľmi zaujímavo poriešená, keďže sa odohráva v temnom meste Gotham City a jej úvod začína za netradičného slnečného dňa veľmi zaujímavou scénkou v banke. Osobne sa veľmi teším na ďalšie pokračovanie o nestárnucom "netopierom mužovi", hlavne čo vyčarí jeho znovuzroditeľ Christopher Nolan a jeho stála herecká légia na čele s Christianom Baleom.

Terminator Salvation (2009)

Film odohrávajúci sa v ďalekej budúcnosti, presnejšie v roku 2018 nám so sebou prinesie futuristický pohľad na boj odohrávajúci sa medzi človekom a strojom, ktorí bojujú o svoje "miesto pod slnkom". Svoje pričinenie v tomto diele má režisér McG, ktorý veľmi pútavým ale napriek tomu sympatickým spôsobom priniesol akúsi zmenu oproti predošlím dielam o terminátorovi, tentokrát sa celý dej odohráva v už spomínanej budúcnosti na rozdiel od predchádzajúcich častí. Hlavnú rolu v tomto vysoko rozpočtovom filme (ten sa pohybuje okolo hodnoty 200 miliónov amerických dolárov) zahral herec ktorý je ako stvorený pre akčné filmy, je ním Christian Bale. Pomocníkom v zachranovaní zeme pred sieťou sa tak rýchlo rozmáhajúcou mu je poločlovek, polorobot - Sam Worthington. Prostredie filmu a samotné kulisy skvelo vystihuje obdobie a okolie v ktorom sa film odohráva a tak divákovi prináša napínavejší zážitok z filmu. Aj keď bol samotný film sprevádzaný mnohými negatívnymi reakciami producenti a ľudia stojaci za týmto veľkolepým dielom sa odradiť nedali a vznikol z toho taký filmový hit akým je Terminátor: Salvation.

Sherlock Holmes (2009)

Skvelý film, ktorý nás prenesie do čias končiaceho sa 19.storočia a to presne do mesta Londýn, ktoré sa stalo centrom pôsobenia hlavnej postavy- Sherlocka Holmesa (v podaní Roberta Downey Jr.) a jeho verného kolegu a hlavne priateľa doktora Wotsona (Jude Law). Autori filmu nenechali ani jednu sekundu svojho diela nazmar a preto sa je na čo tešiť už od začiatku. Guy Ritchie si na nakrúcanie filmu vybral len a len tie najlepšie filmárske kulisy s akými sa môže človek v Londýne a jeho okolí stretnúť a obohatil ich drobným počítačovými efektmi a každú akčnú scénu obohatil skvelou hudbou pripomínajúcou hudbu zo spomínaného obdobia za ktorou stojí majster Hans Zimmer. Za zmienku stojí aj spomínané herecké obsadenie, ktoré si v tomto filme "padlo do oka" a ich spolupráca preto napomohla úspechu filmu. Ako je vidieť Ritchie je majstrom vo svojom obore a z malého knižného diela vytvoriť megaúspešné dielo, tak to sa len tak hocikomu nepodarí.

Počátek (2010)

Dve hodiny nekonečne vzrušujúcej akcie spojenej so skvelou hudbou v podaní Hansa Zimmera. Nolan sa ukázal opäť vo skvelom svetle a potvrdil že každá akcia zrealizovaná pod jeho taktovkou prinesie veľký úspech plný spokojnosti a nadšených divákov. Dejová línia zvládnutá na jednotku čo je vidieť vo skvelom dopĺňaní sa jednotlivých komponentov filmu čo si je možné všimnúť práve vo chvíli keď sa "sen stáva snom vo sne". Hudba ako dokonale všitá pre film, ktorá upúta oko diváka pri každej dych vyrážajúcej akcii s hlavným predstaviteľom Leonardom Dicapriom, ktorý taktiež potvrdil svoje neutíchajúce majstrovstvo pre každý filmový žáner.Filmu nechýbajú filmové efekty, ktoré sa v tomto filme použili na správnych miestach a v správnom čase. Osobne sa teším keď do mojej filmotéky s hrdosťou pribudne DVD s názvom "Počiatok".