U Konce světa (2013)

Pegg je dokonalej, ale pár hluchých míst by se našlo - 4*

Thor: Temný svět (2013)

Tom Hiddleston jako Loki je prostě neodolatelný a závěr mu právem patří. Holt někdo má mozek, někdo svaly:) Jinak v záplavě blonďatých elfů semtam nějaký jako uhlí je dost mimo - v příběhu z africké mytologie by běloch taky vypadal jak pěst na oko. A když už jsem u těch negativ, tak Natálie Portman s tím svým vykuleným výrazem se do labutě hodila, jenže tady mě dost se*re - její pomocnice jí s přehledem strčí do kapsy - skoro by si jeden přál, aby jí už konečně něco zašláplo :(

Na doživotí (2007) (seriál)

Reesová, Crew a Tidwell - skvěle zahrané postavy, napsané také. Jen děj jednotlivých dílů, co se krimi a napětí týká, žádná sláva. Základní osa seriálu, osud Charlieho a postupně dávkovaná minulost jeho parťačky, byla zajímavá a nenudila, ale vyšetřování jednotlivých případů mělo asi tolik šťávy jako poslední pomeranče v Kaufu před desátou večer. Ovšem jedna z posledních scén, jak skoncovat s ruským mafiánským bossem, byla nezapomenutelná:DD

Sviňák (2013)

Čekala jsem od tohoto "filmu" víc. Je to neuspořádané, děj to nevidělo ani z vlaku, spíš mi přišlo jako pár okamžiků ze života psychotika jakýmsi podivným způsobem slátaných dohromady. Některé scény ale stály za to, takže tři hvězdy.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Tento film nemá moc co nabídnout, jen těží ze slávy prvních sněženek. Navíc označení komedie je dost mimo.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Tři hvězdičky dávám pouze za stupidní scénu, s plačícím Spockem. To bylo úděsný. Jinak zapracování původního Khanova hněvu do nového kabátu se mi líbilo, vždyť to má být alternativní verze původní reality, ne zcela nová. Chválím za Scottyho - je tisíckrát lepší a sympatičtější než z TOSky a prvních filmů. To samé Kirk (v původním seriálu klon supermana a obtloustlého šukálisty všeho), i Quinto je za Nimoye víc než obstojná náhrada (charakter postavy logicky emotivnější, ale ten brek, ten neodpustím). Je to akční, vtipné, napínavé, je to na plný počet hvězd. Jenže...

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Jak jednou řekl můj kamarád - kdyby tam nebyly ti hobiti, tak by to byl skvělý film... Souhlas - skoro jsem litovala, že Froda něco nezašláplo hned na začátku, pak by aspoň nebylo tak utahaný:)

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Vynikající seriál. Zajímavé, skvěle zahrané postavy, napínavý a hlavně málo předvídatelný děj... Téma a vlastně všechno v něm nutí k zamyšlení, prostě výborné. Jistě, místy byly slabší chvilky (pro mě třeba Brodyho dcera - nebylo to nudné, ani špatné, ale Homeland mohl nabídnou zajímavější výplň času) - ale to zase bohatě vynahradily jiné, které šly až na dřeň a ještě dál. No, uvidíme jestli bude další série. Konec třetí snad ani nemohl dopadnout jinak, ale člověk pořád doufá :) I Když na druhou stranu se bojím toho, jak nastaví případnou čtvrtou, ono je někdy lepší přestat v nejlepším.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Čím víc dílů sleduju, tím se mi toto dílko líbí míň (S3E7). Sněhurka je nesympatická, Krasoň nezaujme vůbec ničím, Henry je otravný šťoura, Ema pohádkovou atmosféru jen kazí, kapitán Hook už ztratil šťávu, Belle je spíš takový chodící svědomí,aspoň že Regina se ještě občas zachová jako Zlá královna. Co mě ale nejvíce zklamalo, tak je postava Rampelníka - kromě toho, že skoro neuplyne díl kde by nebrečel, tak vztah k Belle z něj udělal dalšího přeslazenýho tupečka jako je Krasoň. Já vím že to má být pohádkový seriál, ale ty ploché postavy jsou k nevydržení. Vždyť vývoj každé!! z nich je ten, že se stává dalším správňáckým úžasňákem. Kdybych na to nekoukala na netu, a půlku dílu nepřetočala kvůli nudným hovorům (třeba shěhurku a krasoně zásadně přeskakuju už druhou sérii), tak jsem tak dlouho nevydržela. A šroubování nejznámějších pohádek dohromady začíná být přehnané, už by mě tam nepřekvapil ani Mrazík. Neuškodilo by trochu originality... Zlý Petr Pan je ok, ale obávám se že za pár dílů bude taky dalším slintajícím Dušínem, co bude zbytek série litovat své činy...:( Za skvělý herecký výkon v uvadajících postavách u Roberta Carlyle a Lany Parilly dávám 3.