Sikkaek (2007)

Veľmi slabý príbeh na Kóreu, jedlo pekné, ale nabudúce si pustím Jamieho.

Vetřelci (1986)

Vetřelci sú o dosť tried vyššie ako jednotka. Pridalo sa na atmosfére, hlavne však do akcie - vidieť odkiaľ majú nové akčňáky inšpiráciu. Len prečo sa tam Sigourney vracala(na planétu), to sa mi zdá naivné. 7,7/10

Daltoni (2004)

Vzhľadom na nízky potenciál tak vydarené, miestami zábavné (vďaka komike postáv) a ľahko stráviteľné. Či si to priznáte alebo nie, schéma akčných filmov, ktoré trhajú kasy sa nachádza aj tu, v obnaženej podstate a s krivými zubami, bez toho, aby sa za ne hanbila. Čistokrvnejšie než kde-jaká ,,komédia´´ v červených číslach.

Diktátor (2012)

Cohen začína nebezpečne pripomínať Adama Sandlera. Na môj vkus málo politickej satiry a mnoho zbytočného hybného pátosu ala Disaster movie a spol. Ten prejav na konci o diktátorstve však bol viac ako výrečný. (videné v cz s Rychlým)

Ať vejde ten pravý (2008)

Ako pravý upír vás vysaje tento film! Oceľovo chladnou nudou až do prasknutia... Nesympatickejšieho hlavného hrdinu by jeden pohľadal, no a čo tie movementy bez logiky? Hmm hmmm, aspoň vyšetrovaciu zložku tých vrážd mohli pridať, nech sa je na čo pozerať. Na začiatku je nadbytok muziky, a keďže to nekorešponduje s kamerou, kazí sa to. Čo očakávať nabudúce?... upírie batoľatá?

Yeonghwaneun yeonghwada (2008)

Nebyť tej kórejskej brilantnej techniky a záveru, išiel by som do troch, avšak aj tu Kórejci ukazujú, že nepotrebujú zbytočný pátos a môžu to ťahať s účelom! Gangsterky im svedčia, už len zo zachovania ručnej výbavy a kvôli mašine na sympatických hrdinov(?). Zaujímavý soundtrack mix - 8/10

Očista (2012)

Snáď len trošičku prepálená stopáž. Inak bezpochyby veľkolepý film, technicky bravúrne zvládnutý, so solídnou orchestrálnou hudbou a silným príbehom s uveriteľnými reakciami(samozrejme románové, avšak akceptovateľné). 9,4/10 (hmmm po takmer 4 mesačnej pauze, konečne dačo s plným počtom hviezdičiek)

Stoker (2013)

Park sa pokúša o nemožné, alebo o ťažko uskutočniteľné; a to spraviť kórejský film v americkom prostredí. A ako sú tieto dve kultúry rozdielne, rovnako nájdeme kontrast aj v tomto filme. Skrátka pôsobí to riadne neprirodzene - až drátom do oka. Možno keby zvolil európske prostredie dopadlo by to minimálne o triedu lepšie. Pomôcť by mohol aj alternatívny klenot scénarišstva a nie Wentworth Miller. Každopáne kórejský feel je z toho cítiť.

Jesus Camp (2006)

Die Welle sa má od čoho učiť...