Rozpolcený (2016)

Docela zvláštní český dabing hlavně u děvčat. U filmu jsem si přidal že jde o příběh jak Xavier dosáhl svého Cerebra. Škoda, že nevypustili dravce o hodinku dřív, takhle je 90 minut filmu spíš nuda.

Smrt ve tmě (2016)

Takové Gran Torino po hororsku.

Deadpool 2 (2018)

Deadpool už není deadpool, ale je mnohem tuctovější, hrající zbytečně na citovou notu, která se mu nedá věřit a nechceme ji vidět. Pro mě zklamání, nejspíš i kvůli cz dabingu, anglicky přece jen i ty vtipy zněli líp. Místami dobré, hlavně X-Force.

Logan: Wolverine (2017)

Má to vše co má správný příběh mít. Dno, cestu, vykoupení i naději.

Kung Fu Panda 2 (2011)

Komentár obsahuje spoilery: Oveľa viac akčnejšia, viac 3-D a kvalitou našťastie nadvädzuje na seriál než na pôvodný film. Film ponúkol veľa indícií, že hlavný záporák celého filmu sa schovával za baraninou s kozou bradku, uvažme preto spoločne čriepky deja. Děj začíná setkáním se záhadnou větškyní, které nedělá problém poplést hlavu mladému následníkovi trůnu zcela smyšlenou vizí, že ho přemůže panda. Mohla si vymyslet cokoliv, ale věděla, že princ je vznětlivý a proto nasměrovala nenávist přímo na pandy. Proč? K tomu se dostaneme později. Princ je vykázán pryč a ztrácí kontakt s jedinými vzory, kteří mu mohli pomoci jej vychovat a nasměrovat. S rodiči. Vykázání je možná taky dílem této čarodějky. Později v ději se princ vrací a očividně je pořád zřejmý vliv věštkyně, protože je nejenom pořád na tom samém místě, ale princ Shen ji nezabíjí a ani nevyžene. Udrží si ji v královské komnatě na vrcholku paláce. Pořád tedy má na něj vliv jako v dětství. Navíc mu poví, že mu rodiče zahynuli ihned po jeho odjezdu, což nepotvrdí žádná jiná postava ve filmu. Co se s nimi stalo? Byla u jejich posledních chvílích? Dokonala zkázu dynastie pávů, následníka ponořila do temnoty a rodiče otrávila? Způsobila že páva zavrhli, nebo jim sama podala jed? To je už spekulace. Další fakt je její další vize, kde mohla tvrdit pávovi, že již svůj osud změnil a může být lepší. Ne ona zarytě trvá na svém, že ho porazí panda. Takže Shen dostane enrage a pokračuje v raushi. Nakonec ji uděluje svobodu, i když se mu vzpírá před vlky (kteří vypadají celý film jako hyeny). No a kam se bába vypraví, o co jí celou dobu šlo? Území pand je volné a má co chtěla. Nové prostory, navíc vlivem ohně budou i úrodné, žádná panda, které nesnáší široko daleko. Dozví se o Shenovém plánu si podrobit Čínu a místo aby sama zpytovala svědomí, tak mu pořád říká jak skončí. Nakonec jak tam sama stojí ve svém krásném zmasakrovaném lesíku natrefí na Poa a řekne si, naseru Shena a nakonec budu ímr větškyně páč ten panda vypadá, že je hodně resilientní. Vyléčí ho, dá mu pár drogových bylinek a vyšle ho zpátky. Nakonec má nejen pandí plac, ale je i členka vítězného odboje a její vliv ve městě roste. Nevím proč tak nenávidí pávy a pandy, ale pěkně je svých chováním zmasakrovala. PS: moc nechápem tú onaniu nad KP 1, ktorá bola dejovo veľmi vychrtlá, zatiaľ čo dvojka bola štavnatá po všetkých stránkach a emóciách. Práve že děj jednotky sa dal zhrnúť na pár holých viet, tu sú postavy omnoho hlbšie. Inými slovami príbeh KP1 = bad writing, KP2 = good story.

Kung Fu Panda (2008)

KFP mám rád, ale musím konštatovať, že veľmi hapruje v prvom filme na nedostatok príbehu. Po konci som si vravel: "a to je všetko?". Nápad dobrý, námet nedopracovaný. Ak sa vás dakto spýta, o čom to bolo? Môžete to zhrnúť na dve vety a obsiahnuť celý príbeh, bohužiaľ.

Konkurs (1999)

Jedna z nejděsivějších hlášek. "Tiri - tiri - tiri".

Číslo 9 (2009) odpad!

Pane bože 72% really. Lidi je to pohádka. Věková cílová skupina je 11-15 let. Nedívejte se na to. Bez hlubšího příběhu a writingu. Klišé střídá tuctové klišé. Závěr nestojí za to. Měl jsem pocit, že k tomu chybí třeba seriál, kde jsou třeba vypsány motivy nebo se tam ukrývá zbylých 70% místních hodnocení. Za každý superlativ na film se obětuje jedno kolečko ve steam-punku.

Blueberry (2004)

Slovy klasika: "je to sračka!". Jedna hvězda za snímky přírody z prvních 30 minut.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

U sci-fi si potrpím na príbehu a inteligentnej myšlienke. Prvá tretina filmu je skvelá. Celkovo sú efekty ohurujúce, vtipné momenty sú tiež super a je ich tam viac než v jednotke. Ale príbehu je tam pramálo. Akoby tvorcovia dorobili zbytok "nasilu", navyše je veľmi plytký a povrchný. Pravoverný scifi fanúšikovia bohužiaľ budú sklamaní. Malá psychologizácia postáv, navyše veľa odbočiek maximálne nevyužitých. Vôbec by mi nevadilo ak by akcie bolo max. polovica z toho a zbytok by sa rozvíjal príbeh postáv (všetkých). Už ma aj serie ako je v každom marvelu obraz Stana Leeho, úplne zbytočné.