Velká vánoční jízda (2011)

Pribeh o nicem, animace nudna, hudba nicotna, vtip nulovy, vanocni atmosfera zadna = ztrata casu a velke zklamani.

Voda pro slony (2011)

Prvni pulka skvela, Robert se s ni popasoval vyborne, pak prisla bohuzel faze bezduse splacanych scen a nulove romantiky mezi nim a Reese. Zachranuje to vsak velke finale, ktere prekvapilo, ackoli jsem cekala tragictejsi konec (kterym navnadili v uvodu). V podstate je to na tri, ale ctvrta hvezda je za slonici Rosie, ktera rozumi jen polsky (a ta polstina me tam fakt bavila!).

Všemocný (2011)

Prvni pulka filmu je uzasna... ma naslapnuto nekam uplne jinam, nez to nakonec bohuzel skonci. Druha pulka se totiz meni v trapnou drogovou honicku a konec jako z pohadky, ktery popira vse predchozi, je splachnutim celeho filmu do zachodu. Je vazne ostuda nevyuzit tak skvely pocatecni potencial. Cekala jsem neco tajemnejsiho, vedectejsiho a dostalo se mi jen par lacinych kostickovanych zaberu a stridani sedavych obrazu a rozzarenych barev. Bradley Cooper je nastesti brilantni po celou dobu a ostatni herci vcetne De Nira vedle nej pusobi jen jako krovi, takze hlavne diky nemu a zminene prvni pulce to zaokrouhlim na peknou trojku.

Vyměřený čas (2011)

Originalni a zajimave! Pribeh novodobeho Robina Hooda a jedna hezka pravda o tom, jak jsou lidi hamizni a chteji zit naveky (je trochu desive, kdyz vase babicka vypada jako vy). Vynikajici zacatek, skvely konec, takze bych sla na pet, kdyby uprostred nebylo tolik toho opakujiciho se nahaneni. Ale na druhou stranu, behani je zdrave, ne? ;) Prijemna hudba a vyborni herci. Hlavne ustredni duo a Strazce casu Cillian Murphy. Potesila i mensi role Johnnyho Galeckiho. Motto dne: Je to kradez, kdyz to predtim ukradli? A ackoli zustava spousta nedoresenych veci ohledne fungovani takoveho systemu, vubec mi to nevadilo.

Vysoká hra (2011) (pořad)

Az na priserne vedeni Petra Sisky prijemna soutez. Po Milionari se mi docela styska a tohle je vcelku dustojna nahrada se zajimavymi pravidly. Nekteri soutezici jsou sice tupi (neumet rozdelit castku na pet stejnych dilu je vrchol), ale nektere otazky jsou opravdu tezke. Perfektni byl dil se znamymi osobnostmi. Za ten samotny bych dala ctyri hvezdy, protoze syn Votky Kotka z prvniho manzelstvi nemel chybu!

Wipeout - Souboj národů (2011) (pořad)

Tady nekdo nepochopil, ze Wipeout je o vtipnych padech a jeste vtipnejsich komentarich... tady nenajdete ani jedno! Trapnost nad trapnost! Jedna hvezda je za odvahu Bary a Ondry, ze do toho sli :).

Zdrojový kód (2011)

Hledat v tomhle filmu nejakou logiku je uplne zbytecne. S primhourenim oka jsem ochotna prijmout to, ze by si mozek mrtveho mohl pamatovat 8 poslednich minut sveho zivota, a ze by se do tech vzpominek mohl napojit nekdo jiny. To, ze si tam ten novy klidanko vytvari vlastni situace, se uz akceptuje hur, protoze by mel mit k dispozici jen ta data, ktera mrtvy videl, ne vetraci sachtu nad zachodem, ne nastupiste nebo dokonce nadrazi, ale budiz, je to scifi. Co mi nejvic vadilo, bylo neustale vraceni se do stejnych zaberu a stejnych dialogu, bez nejakeho pocatecniho vysvetleni ci planu. Potreti uz me to zacalo otravovat (vzdyt ani Lola nebezela stokrat) a pak jsem prestala pocitat a doufat ve zmenu k lepsimu. Nemluve o tom, ze jsem od zacatku vedela, kdo je pachatel, ackoli chudak Jake Gyllenhaal stale tapal a delal minimalni pokroky. Trapny pokus o oslavu zivota taky nevysel a samotny konec uz me neobmekcil. Je to zkratka slabe po vsech strankach. Jediny Jake to zachranuje a drzi na trech hvezdach. Co se tyce pi Spacilove a jejiho srovnani s Pocatkem, mela by se nechat vysetrit. Tohle neni ani zdaleka tak promyslene a domyslene, a ani nahodou tak zabavne a strhujici. Jak vubec muze srovnavat ruzne vrstvy snu (ktere jsou pokazde v jinem prostredi a jine situaci) a ruzne reality (ktere se odehravaji stale v tom samem ubijejicim prostoru)?? S petkrat nizsim rozpoctem bych se taky nechlubila, protoze zabery jednoho vlaku a jednoho donekonecna se opakujiciho vybuchu se daji udelat za par supu. No zkratka nechapu ji, ani zdejsi hodnoceni.

Zelený sršeň (2011)

Uz prvni scena vas dostane do kolen. James Franco je k popukani! A pak prichazi dalsi a dalsi skvele sceny, ktere utoci na vase branice. Tohle akcne vtipne tempo vydrzi az do konce a jedine bezvyznamne minus davam zaverecne honicce, ktera uz byla trochu moc dlouha a prehnana. Ze bude Kato (Jay Chou) skvely, jsem vedela uz z ukazek, ale prekvapilo me, ze jsem si oblibila i Britta, ackoli Setha Rogena vazne nemusim. A dalsi postavy jako Chudnofsky (Christoph Waltz) nebo Lenore (Cameron Diaz) proste nemuzete nemit radi. A jako male prekvapeni se objevi i Edward Furlong! Po vizualni i hudebni strance je to perfektni, ale myslim si, ze 3D nebylo nutne. Zvlast bocni zabery vytrcenych casti auta nebo ramene cloveka stojiciho k vam zady, me po chvili zacaly otravovat. Na druhou stranu ale u zpomalenych bojovych scen mate moznost videt vsemozne veci odletavajici primo k vam. Ja se bavila naramne a nad ocekavani a zasluhu pripisuju i skvele atmosfere csfdaku :). Dik!

Zkažená úča (2011)

Celkem prima film. Diazka a Segel vyborni. Skoda, ze si tvurci neodpustili zachodovou scenu a vulgarni gesto na konci. Nijak zvlast se nezasmejete (ovsem uceni formou vybijene nemelo chybu), na vicero shlednuti to taky neni, ale jako oddychovka idealni.

Zkus mě rozesmát (2011)

Romanticka kostra pribehu je povedena, Jennifer Aniston a Adam Sandler k sobe prekvapive dobre pasuji, ale... ted je tu to velke ale, ktere cely film kazi. V podstate vsechno okolo je totiz spatne - nechutne nebo trapne. Kuprikladu vsechny sceny s "Dolphem" (at uz s ovci, rukou v zachode nebo cimkoli jinym), botox, kokos v Ianove zadku apod. Tohle nikdy nebude muj salek caje. Skoda, protoze cim je Sandler starsi, tim je lepsi... mohl by jednou zkusit i nejaky film bez oplzlych prikras.