Silo (2023) (seriál)

Postapokalyptické, utopické kriminální drama, podle knihy. Musím říct, že nás to chytlo. Ve středu jsme začali a dneska máme hotovo. Jediný velký špatný, co na tom vidím, je čekání na druhou sérii. Já o tom seriálu, nevěděl vlastně vůbec nic. Chtěl jsem ho vidět hlavně kvůli Rebecce Ferguson a ta nezklamala. Seriál doporučuju všema deseti. 1.serie 85%

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Hele vlastně proč ne, má to všechny klišé, které jsme s Indianou viděli už dříve. Ford si krade většinu scén pro sebe a to je dobře. Potěší stáří známý. Příběh je zajímavý a scény, kde je Indy omlazen jsou udělaný hezky. Já tenhle díl zařadil mezi první trojku. Nejsem fanda dvojky a čtyřka se moc nepovedla. Takže když budu hodnotit tenhle snímek s Indym, dám mu 75%. Když pak celkové seřadím jeho všechny filmy bude to za mě takhle: 3,1,5,2,4.

Becky je zpět (2023)

Stifler má svůj kult a lidi z jeho kultu zabíjí Becky kámošku. A tak Becky jde a vyvraždí redneck psychopaty. Krátká stopáž a nápadité smrti a máte vcelku průměrný exploitatin na světě. 55%

Avatar: The Way of Water (2022)

Hele když si mohl dát James na čase, tak já si taky počkal. A musím říct, že pan Cameron je fakt klasa. Co on natočí je blockbuster, jak hovado. Přes tři hodiny nádherného světa a vizuálního porna. Ja jsem teda spokojený i s příběhem, i když je plný klišé a všeho možného co uz člověk viděl l. Jenže James Cameron to umí prodat a je to fakt bomba. Nevím, čím to je ale já se bavil snad každou vteřinu. Finále je několikrát lepší než v prvním díle. Je to prostě práva nefalšovaná popkornová zábava a využití technologie a to jak nádherně je to udělaný je dechberoucí. Zatím slušně rozjetá série. 90%

Rychle a zběsile 10 (2023)

Lepší než devátý díl a rozhodně i zábavnější. Diesel furt dělá jako by všechno šlo zvládnout, když máš rodinu. Kecy typu vzal jsi mi všechno a ale né moje auto jsou k smíchu. Opět jsou tu nereálné scény a taky zde neplatí gravitační zákony a občas i fyziky. Celý to ale táhne Momoa, který je jako Joker s hodně penězi. Tahle série měla i světlé momenty, jenže už by to chtělo sérii utnout. Doufám, že potom co jsem viděl na konci tohoto dílu už se ta cílová rovinka aspoň blíží. 60%

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Audiovizuální porno pro nerdy, fanoušky Spidermana a taky komiksové publikum. Opět nádherná grafika, která je možná ještě lepší než předtím. Paralelní super vesmír, kde se neustále něco děje a nějakých 140 minut je nic. Tohle je to pravý komiksový žrádlo. 95%

Tři tisíce let touhy (2022)

Taková pohádka o džinovi, který hledá lásku a o chytré paní co na ní přestala věřit. Od režiséra šíleného Maxe jsem čekal něco šíleného a přitom to bylo takové v poklidu. Na jedno shlédnutí to jde. 55%

Evidence (2013)

Napůl normální, napůl found footage. Bylo to celkem dobrý, svižný a s dobrým nápadem. Občas teda nečitelný found footage. Škoda, že jsem v půlce věděl, kdo je pod maskou, i když jedno překvapení se na konci našlo. 55%

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Svět Johna Wicka se prohlubuje a i když některé dialogy nejsou zrovna nejlepší musí se necháte, že co není v textech je v akci. Člověk by řekl, že v akčních filmech nejde už vymýšlet něco nového a ono jde. Osaka, Berlín a hlavně ten Paříš. Ta akční scéna z pohledu ze shora je pecková. Film je delší to ano, jenže ta akce to tomu hrozně vynahrazuje a je jí tam tolik, že to uteče stejně rychle jako kulka z Johnovi pistole. 85%

Hypnotik (2023)

Slušný tempo, slušný obsazení, slušný režisér. Slušně jsem to shrnul. Já se bavil 70%.