EXODUS: Bohové a králové (2014)

Gladiátor trochu jinak. Místo soubojů v koloseu tu najdete deset egyptských ran. Monumentální a velkolepé scény natočené se vším špatným co náleželo těmto pohromám. Putování Mojžíše je sice zdlouhavé ale stojí za to si počkat. Ramses to neměl jednoduché ale mohl si za to sám neměl ze sebe dělat boha měl ohnout hřbet a prosit o odpuštění. Hlavní dvojice Bale a Edgerton hráli na výbornou. Dlouhá stopáž je u Ridleyho Scotta klasikou, Jeho historické filmy jsou velkolepé a je vidět, že je dělá rád. Spíše u Scotta obdivuju sci-fi ale je vidět že tenhle žánr taky ovládá. 80%

Sólista (2009)

Jamie Foxx a Robert Downey Jr. se fakt snažili a hráli velice dobře. Bohužel to ale nestačilo. Čekal jsem od filmu trochu něoc jinýho, že to bude mít atmosféru co mě vtáhne že budu s hlavními hrdiny sympatizovat ale ono to nějak nepřišlo. Jede to ve stejnym tempu. Poznáte hrdiny, hádka, poznají se hlavní hrdinové a hádka a pak hádka a pak happyend. Nic jsem z toho filmu necítil, fakt jsem si to představoval jinak. 55%

November Man (2014)

Pierce Brosnan už má svoje léta ale ohánět se furt umí. Film má rychlé tempo a neustále je tu nějaká akce a celý to má hlavu a patu. 75%

Útěk z planety Země (2013)

Příjemný animák, který pobavil a měl zajímavou zápletku. Dobrá animace. Pohodička 75%

The Device (2014)

Čekal jsem trošku něco jiného a dostal jsem nudnou ukecanou ptákovinu. Sice to mělo atmosféru ale fakt jsem od toho čekal něco víc než se zdálo a to mě první polovina docela zaujala. 25%

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Tak tohle byla jedna z nejzběsilejších věcí co jsme kdy viděl. přiznam se, že jsme to asi celý nepochopil a že se asi vrhnu časem i do seriálu. David Lych je blázen a všechno co dělá je chaotický a když už si myslim, že vim tak přijde něco a zase vim prdlačku. Jeden z nejzáludnějších režisérů co znám. Dávám filmu slabší hodnocení protože mi nic neřekl a třeba po seriálu na to budu koukat jinak. 50%

Malý unavený Joe (1972)

Pokračování Pravé a levé ruky ďábla je sice obstojné ale ne tak dobré jako předchozí díl. Trochu to ztratilo na humoru a šmrncu. 70%

Hon (2012)

Malou holčičku bych umlátil kladivem a pak i všechny ostatní za to, že jsou to podělaný ignoranti. Věta, která zde zazněla, že děti nelžou tak za to bych ředitelku školky pověsil a udělal z ní fackovacího panáka. Hodně silný příběh, kde bylo opravdové napětí. Úplně mě štvalo co se tam děje, a že hlavní představitel Mads Mikkelsen, který hrál excelentně je úplně bezmocný. Dánsko boduje a je to opravdu povedené drama. Dost mi tuhla krev v žilách. 90%

Uneseni (2010)

Jo byla to paráda koukat na tento řemeslný únos. Výborný scény s uvěřitelnou atmosférou a jak rodina tak únosci hráli pěkně. Velice mě tenhle film potěšil a díky konci si vysloužil i můj respekt. Paráda prostě. 80%

Bronson (2008)

Parádní životopisný film a Charlesu Bronsonovi. Brický mazák a postrach všech věznic. Úctihodný film o tomto muži jenž 34 let strávil ve vězení a z toho 30 na samotce. Obrovská hora svalů, jenž rozdrtila hodně lebek dozorců. Obdivuju Toma Hardyho za to co ze sebou udělal. Za dva týdny nabrat 20 kilo svalový hmoty je hustý. Zahrál toho šílence opravdu skvěle. 80%