Noční koupání (2024)

Máme tu nový rok a hororový start se nějak nepovedl. Nápad nebyl úplně blbý, ale realize úplně neproběhla podle očekávání. Je to takové drama s horor prvky a sem tam je něco ošklivého. Jenže díky tomu, jak to působí a vypadá je to jen další průměrný snímek, co brzo vyšumí. 50%

Temný případ - Noční krajina (2024) (série)

4. Série naplno nevyužila svůj potenciál a to, kde se seriál odehrává. Vlastně to nebyl ani moc temný případ. Čekal jsem asi mnohem víc, ještě když případ řeší někdo, kdo měl tu čest s nejznámějším kanibalem a vyřešil případ sériového vraha. Možná to věděli dopředu, že to nebude ono a tak tomu dali jen šest epizod. Že to je hodně silně ženský seriál mi fakt nevadí, ale to jak odflákli takovouhle příležitost a pořádně nevyužili prostředí, napětí a nějaký to mystično už mi vadí dost. 55%

Air: Zrození legendy (2023)

Bota je jenom bota, dokud si ji neobuje Mike. Příjemná jednohubka podle skutečné události. Nike se chce prosadit v basketbalovém odvětví a tak, chce získat Michaela Jordana a dát mu jeho vlastní značku Air Jordan. Super feeling osmdesátek a taky soundtrack. Necelý dvě hoďky jsou fuč, paráda. 75%

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Není to nejlepší antman ale bavil mě více než druhý. Tenhle snímek má odstartovat pátou fázi, kde je hlavní záporná postava Kang dobyvatel. Je to pěkně tuhý parchant co rozhodně neřekl svoje poslední slovo a to je moc dobře. Herecký ansámbl je už docela starší ale musím vystihnout Michelle Pfeiffer. Je to fakt krásná ženská a má tu svoje kouzlo. Říše quant vypadá dobře a neměl jsem moc se CGI problém. Antman tu hraje druhé housle a není to nijak na škodu. Kang si svůj prostor zaslouží a snad uvidíme víc. Jeho kámoš MODOK je tu udělaný jinak, než v komiksech ale nijak mě to postava zde neurážela. Marvel jede na půl plynu a snaží se zde navodit i nějakou dojemnou dějovou linku a to se moc nedaří. Dvě hodiny jsou akorát a není moc prostoru pro nudu. Jediná škoda, že MCU si jede dokola tu dosti podobnou šablonu. Pokud máte velká očekávání možná budete zklamaní. Na druhou stranu pokud Vás zajímá Kang a baví Vás sci-fi, můžete si to užít. Tohle je asi nejvíc scifíčko, co Marvel natočil s hrdinou ze Země. Má to stále svůj humor a film baví. Rozhodně se nejedná o žádný propadák, otázka zní za jak dlouho jim dojde pára a filmy budou už jen průměrné. Za mě druhý nejlepší Antman. 75%

Aquaman a ztracené království (2023)

Not great, not terrible. James Wan neměl snadnou cestu, studio mu házelo docela klacky pod nohy. Natočil, ale i tak zábavnou blbost u které se nesmí moc přemýšlet. Jednička je o hvězdu lepší. Neříkám, že bych se nebavil. Film měl pár dobrých scén i vtipů. Jak to mohlo být dál se už nedozvíme, Gunn předělává celé DC, takže tohle byl poslední Momoův Aquaman. Což je škoda protože jemu to šlo dobře a hodil se na to. Byla to vlastně docela jízda a jedna akce střídala druhou. Moc prostoru pro nudu nebylo a to se u filmu co má dvě hodiny cení. Na jeden večer je to příjemný blockbuster, na který ale brzo zapomenete. 60%

Asteroid City (2023)

Je to Andersonovka každým coulem to jo, ale já se vlastně ani nebavil. Hromada známých tváří neznamená kvalitní film. Jeho předešlý snímky mi bavily teda víc. Možná příště 45%

Barbie (2023)

Jak je film natočený a s jeho meta přesahem nemám vůbec žádný problém. S čím mám naopak problém je ta myšlenka toho, že vlastně muž jen ženu utlačuje, ponižuje atd. Přijde mi, že tyhle problémy mají jen v Americe. Nikdy mě nenapadlo přemýšlet nad tím jestli žena může dělat takovou nebo makovou práci. Nebo jestli, když budu vydělávat míň peněz, tak je to ponižující. Tyhle rozdíly fakt asi vidí jen za velkou louží. Nebo možná jsou i tady, ale tam se řeší fakt hodně. Ale taky si ani nemyslím, že chlapi jsou takový idioti, jak jsou tu vyobrazeni. Herecky zahráno výborně a co se týče scenérie a kostýmů, někdo si dal fakt záležet. Film není tak růžoví a taková bomba, jak se psalo. Doporučuji podívat se a udělat si vlastní názor. 60%

Batman: Zkáza Gothamu (2023)

Parádní animace, nádech hororu a děj se odehrává ve 20.let 20.století. Batmanovi záporné postavy jsou tu zajímavě vykresleny a to ikdyž se mihnou jen na chvilku. Tohle byl určitě zajímavý kousek. Batman ve stylu Lovecrafta byla zajímavá změna. 80%

Becky je zpět (2023)

Stifler má svůj kult a lidi z jeho kultu zabíjí Becky kámošku. A tak Becky jde a vyvraždí redneck psychopaty. Krátká stopáž a nápadité smrti a máte vcelku průměrný exploitatin na světě. 55%

Blue Beetle (2023)

Když dopředu čekáte a vlastně víte, že film budete jen průměrný blockbuster, může se dostavit i zábava. Je to typický superhrdinský příběh, který ale má nejenom charismatického hlavního hrdinu, ale i jeho rodinu. A díky tomu při určitých scénách cítíte empatii k hlavnímu hrdinovi. Třeba ve Flashovi se mi to nepovedlo a to na tom byl postavený celý jeho samostatný film. Tady Vás to prostě chytne. Soundtrack povedený a ty dvě hodinky opravdu rychle utekly. Film není nijak převratný, neuvidíte nic nového, jen je to prostě příjemný film. 65%