Persona (1966)

Kamera: Sven Nykvist ... OMG!!!! Největší Bergmanovo psycho. Proč se řeší sedmá pečeť, jenž je lehce pochopitelná a radši nikdo pořádně nevysvětlí, co má znamenat tady toto?

Pingu (1990) (seriál)

To je prostě paráda, přestože jsem si myslel, že je to trapné, nyní na to nedám dopustit, zvuky nenapodobitelné, řekl bych že vhodné pro všechny věkové a společenské kategorie(pro huliče základním filmovým kamenem)...Pingu rulez

Zvětšenina (1966)

Kamera: Carlo Di Palma ... nadčasové, skvělé dílo, které ve mě zanechalo velkou rýhu a inspirovalo a nadchlo k dalšímu počínání. Parádní režie, kamera, výprava a scénář. Nemám slov a vzdávám hold Antonionimu a celému všemu světu.

Osm a půl (1963)

Kamera: Gianni Di Venanzo ... úžas! Nadšení! Nemám slov! Sladký život je oproti osm a půl tichým filmem. Množství slov, postav, scén, všeho, mistrovské Felliniho dílko.!

Trhák (1980)

Kamera: Ivan Šlapeta ... to je totální úlet. U tohoto filmu jsem se jako u jedineho smal od zacátku až do konce, všechno, co vypustí postavy z úst je prostě hláška. A je to znamená, že je to kultvní film a ne že ne... "Paní Hurychová, já, a to je moje zvláštonst, si maltu vždycky míchám sám." "Jak je ten film blbej, tak je drahej!" a miliony dalších

Hledá se Nemo (2003)

mnohem lepší než cokoliv jiného a hlavně blíže než tolik opěvovaný shrek - tento film vyniká animačně, scénáristicky, novátorsky hudebně, prostě sranda od začátku do konce...

Banditi (2001)

Kamera: Dante Spinotti ... opět skvělá režie a kamera a dvojice hlavních herců. Spinotti nestojí hloupě za kamerou, ale kombinuje amatérskou a profesionální, jež je ve zlatém řezu. naprosto nedoceněné dílo, které stojí za to zhlédnout. PŘIŠLI JSME TI VYKRÁST BANKU. Po druhém zhlédnutí - režijně, scénáristicky a kamerově dokonalé! TO je prostě super!!!!!! Celou dobu jsem se výtečně bavil. A měním na pět.

Vrtěti psem (1997)

Kamera: Robert Richardson ... opět tvrdím, že rain man není nejlepší Levinsonův film. Tady se kloubí skvělá režie, scénář, výkony všech herců(de niro a hoffman by měli hrát dohromady více) a taktéž Richardsonova kamera je dokonalá. Oceňuji na něm nejvíce originalitu snímaných záběrů(skrze vodu v bazénu, stín, když hraje sqaush). A ta hudba, to je taky klenot - We all protect the American borders... we were right to vote for democracy... a taky je to prošpikováno spoustou hlášek - JEZDÍ V DŽÍPU SE PSEM A BROKOVNICÍ! HAHA! nebo JIM BELUSHI JE ALBÁNEC? KOČKU DODĚLÁME DIGITÁLNĚ. THIS IS NOTHING THIS IS NOTHING, HAVE YOU EVER FILMED IN ITALY? THIS IS NOTHING. nebo GRACE! YES WHAT! THE TEASER! ne, tento film je propracovaný po všech stránkách a je nedoceněný, podobně jako banditi.

Umučení Krista (2004)

Kamera: Caleb Deschanel ... přesně u takovýchto filmů si říkám, jestli se mi to jen zdá, nebo je to skutečné. Protože celý tento epos je naprosto vybočující z řady všech ostatních filmů. Kamera, Masky, Zvuk, Hudba jsou dokonalé, jméno Deschanel jsem nikdy předtím neslyšel, ale díky němu získává film opět o jednu hvězdu navíc.