Vratné lahve (2007)

Kamera: Vladimír Smutný..... obrovské zklamání! pousmál jsem se jednou(a to, když na scénu přistoupili herci z DJC). Asi jsem na to příliš mladý, ale tohle mě vůbec ale vůbec nepobavilo. V kině se všichni váleli smíchy, ale já si říkal:"Aha, tak teď to asi bylo vtipný..." Nechci ale dávat nízké hodnocení, protože Svěrákovy filmy(obou svěráků) mám velice rád, ale tohle se mi naprosto nelíbilo. Proto radši nehodnotím. Když už jsem si říkal, že to není tak špatný(kolem 20té minuty, kde se konečně dostane do výkupu lahví), tak se to opět vrátilo na nízkou úroveň. Scéna v balonu by mě celkem dojala, ale rozhořčen nad předešlým jevem jsem tuto scénu přešel....... Herecké výkony jsou ale skvělé - po svěrákovi nejvíc oceňuji Budaře, protože to, co předvádí je neuvěřitelné..... a teď ke kameře, což je jediný důvod, proč nehodnotím 1 hvězou - ta je skvělá! Opravdu! Např. scéna, kde Wasserbauer vyznává Tkalounové lásku je vyvedená k dokonalosti. Nebo jak letí balón po nebi, také krásné... S odstupem času to asi pochopím, ale v kině jsem se vubec nesmal, což se nestava tak často...

23 (2007)

Kamera: Matthew Libatique .... hele, co proti tomu všichni máte? Mně osobně se to celkem líbilo, a to hlavně po technické stránce - výprava a hlavně KAMERA(kvůli ní jsem tam hlavně šel) je prostě skvělá! To, že Joel je průměrný režisér, je známo dlouho a kdyby se dostal námět do rukou zkušenějšímu scénáristovi, tak by ten film neměl chybu. Úvodní titulky jsou prostě dokonalé. A Jim Carrey je celkem jistota, přestože už zahrál lepší role(Věčný svit apod.) Matthew Libatique je prostě nejlepší kameraman, co znám(dobře, tak ještě richardson a Spinotti) a kdyby dostal takovou volnost, jako třeba v telefonní budce, jistě by film získal o rozměr navíc. Dobré čtyři hvězdičky.

Babel (2006)

Kamera: Rodrgio Prieto .... tohle mělo dostat oscara za nejlepší film, I'nárritovy filmy jsou skvělé, jeho režisérský přínos je v každém filmu znát a nedovedu si představit, že by to natočil někdo jiný. A roztřepená kamera Rodriga Prieta mi vůbec nevadí.

Fontána (2006)

Kamera: Mathew Libatique ...... Palace Cinemas, třeste si s promítačkou jak chcete, ten film nezkazíte! Geniální dílo, naprostá exhibice všech zúčastněných - Hugha Jackman(ktery zde předvádí to nejlepší, co kdy zahrál), Rachel Weisz(jíž krátké vlasy taky seknou) a hlavně Darrena Aronofského a kamery MATHEW LIBATIQUE, jenž si svou libost v detailech užívá na sto procent. Chci to vidět v kině ještě jednou, hlavně bez třesu. To ticho, které se line sálem, když holohlavý poustevník uždibává z kůry stromu v bublině stojí za to prožít ještě jednou. Ještě jednou děkuji za tento film. Vyšplhal se na druhé místo v mém žebříčku(neboť jsem příliš tradiční na to, abych jej dal na první). Ještě nikdy se mi v kině nestalo, že bych byl do sedadla zaražen a ochrnut se díval do poloviny titulků. Musím to vidět ještě jednou!

Happy Feet (2006)

Nejprve jsem byl naštvanej, proč nějakej Happy Feet vyhrál oscara a ne skvělá Auta, ale jakmile jsem se začal dívat, i hned jsem pochopil, že letošní souboj animovaných filmů o oscary byl opravdu drsný. Auta mají skvělý příběh, zpracování, animaci a jsou originální. Ale zpracování happy feetu je o několik úrovní výš - co se animace týče, záběrů, průletů kamer, scenérií. Oběma filmům dávám za pět, protože každý vyniká v něčem jiném. Happy feet mají slabší scénář, ale třeba kombinace skutečného světa a animovaného, je velice povedená. A přestože muzikály nesnáším, tak hudba vybraná k tomuto snímku, doplněna vlnícími se tučňáky, je prostě dokonalá.

Inland Empire (2006)

Kamera: David Lynch... Jupiii, to je konecne dilo... fakt nemam slov, nema cenu v tom hledat vubec nic... jsou to takove male stripky beze smyslu a dalsi vtip Davida Lynche, aby si v nem intelektualove csfd hledali ty svoje vyznamy:-) tuuudlee..

Letiště (2006) (seriál) odpad!

No fuj, co to prima vymýšlí? KDyž opomenu, že je to klasicky o naprostém ničem, tak chci hlavně zkritizovat příšerný zvuk, který se dostává bohužel i do upoutávek.

Místo v životě (2006) (seriál) odpad!

Tahle s prominutím sračka má tak vysoké hodnocení? to si snad děláte legraci! Děs běs hnus bída, to bych aji já natočil líp s mobilem! No fuj!