Brněnská baraka (2007)

Kamera: Ondrej A. Pecenka.... hodnotit sve vlastni dilko? To by byla posetilost. Tento film je mym zakladnim kamenem me kariery, pred timto snimkem to byly jen prapodivne pokusy, pri nataceni jsem ziskal mnoho zkusenosti jak pri praci ve meste, tak pri strihu a tak dale. Achje, to byly proste casy, kdy jsem vzal kameru, stativ a jel neco smolit do Brna za hudby Mikea Oldfielda:-)

Hraběnky (2007) (seriál)

Po zhlédnutí prvního dílu jsem naprosto uklidněn - natočil jsem dva filmy, s nulovými náklady, a jejich kvalita je zhruba stejná jako tento seriál. A hraje se v prime timu v pondělí na čt1. Takže jsem vklidu, nemusím se snažit chodit na nějakou vysokou filmovou školu, aby se mé dílo dostalo do televize. Stačí jen trošku souvislý scénář, herecké obsazení(Abrhám, dlouhý, bydžovská, Krajčo) a je to... paráda.

Next (2007)

Kamera: David Tattersall ... vezměte známého hollywoodského herce. dejte mu akční roli a dlouhé vlasy a uděláte z hrdiny kokota(viz Hanks v šifře nebo carrey ve 23). Mám z tohoto filmu rozporuplné pocity... Skvělá hudba, téměř dokonalá Tattersallova kamera(není to žádný zelenáč, to se pozná) je těžce "vyvážena" tím prakticky nejdůležitějším - rozhrkaným scénářem(ale konec mě celkem dostal, takže jsem dal nakonec za 4) a špatnou režií. Philip K. Dick si to určitě nezaslouží.

Pusinky (2007)

Kamera: Martin Douba

Sunshine (2007)

Kamera: Alwin H. Kuchler ... takze jsem to konecne videl. Nikdy by me nenapadlo srovnavat to s Fontanou, ale kdyz jsem slysel, ze Sunshine je mnohem lepsi, tak jsem to musel videt, prestoze mi bylo od zacatku jasne, ze mam viteze jasneho. Fontana vyhrava. Netvrdim, ze na cele care, ale je u me jasnym vitezem. Sunshine je pekne provedeny film, od ktereho jsem cekal trochu vic. Krasna, hladka kamera, obstojne herecke vykony a nadherne zobrazeny slunecni svit. Bohuzel ale tento film nema takove nadprirozene kouzlo jako milovana Fontana. A chybi mi tam vice souvislosti s tim, co se deje na zemi. A uz prosim nikdo nesrovnavejte Sunshine s Fontanou, mejte radi oba dva filmy.

Světla pasáže (2007) (seriál) odpad!

Už ta znělka, kterou zpívá falešně nějakej rádoby zpěvák mě odrazuje od toho, abych viděl minutu tohoto blivajze.

Transformers (2007)

Kamera: Mitchell Amundsen ... akcni filmy mi muzou vite co. Ale obcas se objevi nejaky, ktery me chytne. A naposledy to bylo s Ostrovem(ktery povazuju stale za nejlepsi film Michaela Baye) a ted s Transformery. Protoze je to sranda a na film se divam vetsinou z technicke stranky. Hrozne mi vadila ta vyhubla, ignorantska drzka pritelkyne hlavniho hrdiny, proto hvezdu dolu. Ale prulety kamery(ktera je lepsi, nez v Ostrovu), letajici auta, to me vzdycky nadchne. A ta hudba-dokonalost.