Casablanca (1942)

Kamera: Arthur Edeson ... prestoze jsem nebyl uplne mimo a nerikal jsem si, jestli je to jen sen anebo skutecnost jak u jinych filmu, presto pro me prestal plynout cas a dejova linie me chytla totalne. Kamera je proste skvela a vyprava taky. A plynuti pribehu neuveritelne. Vykony hercu Bogarta a Viktora Lazsla nebo cernocha jsou skvele. Ingrid je trosku slabsi. Ale presto jsem se bavil a ani jednou se nepodival na hodinky, tedy pet hvezd.

Bílá nemoc (1937)

Kamera: Otto Heller... tohle mi vyrazilo dech. Stare ceske komedie mam velice rad, ale tohle je vazne tema, ktere napsal Karel Capek velice vytecne a kdyz se dostalo do rukou Hugo Haasovi, ktery nejen ze hral hlavni roli doktora Gallena a reziroval, ale i napsal scenar, vzniklo neuveritelne silne dilo, ktere nema v nasi kinematografii obdoby. Na svou dobu se muze smele radit ke vsem tzv. klasikam z te doby.

Metropolis (1927)

Kamera: Karl Freund Günther Rittau Walter Ruttmann

Kinoglaz (1924)

Kamera: Mikhail Kaufman .... krásný pohled kino okem, tedy kamerou. Pohled na lidi.

Cesta na Měsíc (1902)

Kamera: Michaut, Lucien Tainguy .... haha, ani se nedivím, že to točili dva, musela je z toho bolet ruka:) kažopádně tohle dílo si nic jiného, než pět nezaslouží. A dívat se na film starý 105 let, to uz je pojem. To, ze se divate na obraz z 15. stoleti je sice chvalyhodne, ale kdyz reknete sto let starej film, tak vam to nikdo neuveri, ze jeste ubirate.