Odcházení (2011) odpad!

Uff, to byla ale píčovina. Herci se sice snaží, co to jde, což o to. Ale z hovna holt bič neupleteš. A i když nakrásně upleteš, tak ním nezapráskáš. A když náhodou zapráskáš, budeš celý od hoven. Stejně jako náš národní hrdina Václav.

Šmejdi (2013)

Oceňuji Silvii Dymákovou za odvahu toto téma zpracovat. Něco takového opravdu vyžaduje koule. Vynikne to obzvláště ve srovnání se zmrdiumělci typu Klusák & Remunda - slečna Dymáková se snaží důchodcům pomoci, K&R si z nich, za naše peníze, dělají legraci. Potud všechna čest. Vytkl bych však kolovrátkově opakovanou kritiku kapitalismu a volání po větší regulaci ze strany státu. To přece není řešení. A i kdyby nakrásně bylo, řešilo by pouze důsledky, ne příčiny. Pokud tedy tvůrci chtějí něco řešit, ať řeší příčinu tohoto stavu, nikoliv důsledek. A co je příčina? Podle mě tento začarovaný kruh: Důchodci (stejně jako většina národa) volí levici => levicové strany (ČSSD/KSČM/TOP09/ODS/SPOZ/SZ...) vítězí ve volbách => levicoví politici prohlubují socialismus => lidé jsou přesvědčováni, že se o ně socialistický stát postará => starost o seniory se z rodin pomalu, ale jistě vytrácí, neboť produktivní lidé mají dost starostí uživit sami sebe a rozbujelý socialistický stát, přenechávají proto péči o své (pra)rodiče státu => stát se nestará => důchodci volají po ještě větší moci státu a volí znovu levici, která jim slibuje, že TENTOKRÁT už se o ně určitě postará. A jede se nanovo. A hlavně, pokud se najde někdo, kdo na podobné akce jezdí opakovaně a dokonce tam něco opakovaně kupuje, jak ho sakra chcete chránit, co? Sebrat občanku a zavřít do ústavu?

Croodsovi (2013)

Mix originálních, vtipných nápadů a zkurveného amerického patosu (hlavní hrdinové si navzájem málo říkají "aj lav jů"). Místy jsem se od srdce smál, ke konci převládalo znechucení. Smíšené pocity, průměrné hodnocení.

Ve stínu (2012)

Pokud by Taclíkovu roli dostal Ondřej Malý, bylo by to dokonalé. I přesto Meisterstück.

Jméno (2012)

No teda! Francouzská komedie/drama, 212 hodnocení, 87%. Jak já se na to těšil. A výsledek? Tento film rozhodně NENÍ komedie, vtipné momenty se dají spočítat na prstech jedné ruky. Jde spíš o konverzační drama s přeslazeným happyendem. Nicméně, abych jen nekritizoval, musím vyzdvihnout, jakým způsobem soudruzi tvůrci ze socialistické Francie ztvárnili typické vlastnosti levičáků - potřebu zakazovat, přikazovat a nařizovat ostatním co a jak mají/nesmí dělat. A to i u tak výsostně soukromých věcí, jako je výběr jména pro vlastní dítě. Postava Pierra v tomto směru zastiňuje i jednoho z největších levičáků historie Adolfa Hitlera.

Český sen (2004) odpad!

Zářný příklad nesmyslnosti financování filmařů z veřejných zdrojů. Dva mladí zmrdi - Klusák s Remundou - dostanou hromadu miliónů vytahaných z kapes daňových poplatníků a natočí za ně "dokument", v němž udělají z nedobrovolných sponzorů svého projektu ještě větší debily než jakými ve skutečnosti jsou. Měli se těch nasraných lidí zeptat jaký je to pocit, být napálen a ještě to povinně sponzorovat. Třeba bychom nemuseli v budoucnu nedobrovolně sponzorovat jejich další "umělecké" počiny typu Život a dva zmrdi v Tanvaldu.

Let (2012)

Kvalitní výkon Denzela Washingtona utopen v moralizující protidrogové agitce. Škoda. Stačilo přece říct, že drogy jsou špatné, ááááno?

Český žurnál - Život a smrt v Tanvaldu (2013) (epizoda) odpad!

Prvotřídní pravdoláskařská manipulace za peníze daňových poplatníků. Jsi bílej a máš kvůli negativním zkušenostem strach z cigánů? Pak jsi dle pánů filmařů rasista jak bič. Přepadnou tě zezadu v přesile, srazí na zem a ty bráníš svůj život střelnou zbraní, zbláznil ses? Dle pánů filmařů máš předvídat, nejprve potenciálním útočníkům zbraň ukázat a věřit, že odejdou. "Dokument" zachycuje události celého roku, ale pokud se tvůrcům něco nehodí do předem připraveného vyznění, tak se neobtěžují to ani zmínit. Např. fakt, že otec obou, dle závěrů vyšetřování, útočníků (dle pánů režisérů obětí) v srpnu prohlásil, že vyhodil přeživšího syna z domu proto, že mu o celé věci lhal. Je to hnus velebnosti, chce se mi blejt.