• Fantasy

Padesát odstínů svobody (2018)

Mně se filmové zpracování této knižní předlohy líbil. Jen byla škoda, že nedodrželi retrospektivní formu filmu, jak byla napsaná i kniha (o svatbě jsme se dozvídali až zpětně pomocí vzpomínek Any), ta začala vlastně svatební cestou, kde Ana na samotnou svatbu vzpomínala. Vůbec tam nezfilmovali to, jak napřed Anu podezřívali ze zlatokopství (apelovali na předmanželskou smlouvu, což Christian odmítal). Mohlo být více scén ze svatební cesty (navštívili více míst, tam by se daly natočit krásné záběry, do toho by mohla znít rytmická hudba). Vynechali taktéž scénu z vodního skútru, kterým se Ana sama dopravila na břeh, bez Christianova povolení (taktéž zajímavá honička). Urychlili Anino těhotenství (v knížce říkala malému dítěti tečka, což mi přišlo roztomilé, mohli to taktéž do filmového ztvárnění přidat). Jinak se mi ale ztvárnění líbilo, myslím, že postihli to hlavní. Též oceňuji na konci retrospekci, kdy si Ana přemítala celkový vztah s Christianem a na diváka to působilo takovým ucelujícím dojmem. Happy end v podobě odstupu s malým kloučkem a těhotnou Anastasií byl třešničkou na dortu. Za mě rozhodně ano, povedené zfilmování, 5*.

Psí poslání (2017)

Moc zajímavej film s hlubokým příběhem. Nebudu prozrazovat děj, to si musí shlédnout každý sám. Pokud sledujete bedlivěji, přijdete na to, že tu nejde pouze o psa, ale že scénárista a režisér spíše prostřednictvím psa ukazují účel nás všech. Ukazují mnoho verzí, jak pejsek žil, což opět přibližuje lidský styl života. Jednou jsme nahoře, podruhé dole. Zajímavý náhled na psí reinkarnaci. Opravdu mě snímek moc dojal a několikrát jsem si v kině pobrečela (i já mám staršího psa, tak asi proto ta obava z toho, až mi jednoho dne odejde). Dabing je perfektní, ale dětem bych to moc nedoporučovala, protože je ten film hodně rozesmutní. Ovšem potěšil mě aspoň relativně šťastný konec. Za mě rozhodně 5 hvězdiček, dlouho jsem takhle hlubokomyslný příběh neviděla.

Se slovníkem v posteli (2003)

Opravdu krásný romantický film. Ta příroda je nádherná. Ano, je tam každodenní boj o přežití, ale ráda bych někdy jungli v Sarawaku navštívila. Ten film přesně popisuje moje touhy. Touhy utéct s přítelem někam hluboko do pralesa, přidat se k místnímu kmeni, zbavit se hmotných potřeb a žít uprostřed přírody spolu. V dnešním světě sice člověk nebojuje o přežití v pravém slova smyslu, ale bojuje o přežití, co se týče finanční stránky. Kdyby to jen šlo, tak bych se hned tohoto majetnického života vzdala a byla s přítelem mimo tuhle civilizaci, uvnitř přírody, bez majetků, s oranžovočerveným sluncem za zády, lehkýho závanu ranního větříčku i neutuchajícího deště, který dodává pralesu tolik potřebnou vláhu. Tento film mě pomůže alespoň na chvíli splnit si tento sen. Nekonečná láska až za hrob, krásná příroda, vodopád, ranní probuzení zdejším ptactvem...

Neopouštěj mě (2010)

Film je opravdu hlubokomyslný. Někdo možná správně nepochopil obsah. Ve filmu jde o to, že lidé při objevení DNA přistoupili na klonování lidí za účelem odebrání jejich orgánů proto, aby je mohli darovat podle nich "skutečným" lidem. V tomto filmu se rozlišuje mezi klony (které jsou považovány spíše jako stroje) a lidmi. Klony jsou vychovávány odděleně v internátních školách, zde se konkrétně hovoří o Hailsham. Prakticky do svých 18 let běžný svět kromě přilehlých pozemků školy nenavštěvují. V 18 letech opustí tuto školu a jdou pracovat. Dožijí se ovšem pouze mladého věku, protože dárcovství orgánů začíná kolem 20. roku. Hlavní otázkou ale je, je tohle eticky správné, aby člověk vytvořil jiného člověka, a navíc za tímto účelem? V čem se klony odlišují od lidí? V průběhu celého filmu vidíme, že jsou úplně stejní jako lidé, mají stejné tělo i duši. Zamilovaný pár se ovšem požadovaného odkladu, i když se vzájemně milují, nedočká a příběh skončí smutně dokonáním obou. Film má 2 dabingy a já preferuji spíše ten, který jsem slyšela v TV, než ten co je na DVD. V TV dabingu se u klonů hovoří o dokonání, ne o smrti a ne o matce klonu, ale o jeho předloze. Tato slova mě donutila při sledování filmu k zamyšlení, o co tam vlastně jde, protože se tam úplně přímo neříká, že jde o klony, musí to člověk vypozorovat během filmu. Bohužel se obávám, že to není až takové scifi, jako si mnozí myslí. Někteří lidé by kvůli prodloužení svého života udělali cokoli, klidně i zabili jiného člověka. Jediným štěstím pro nás je, že klonování ovečky Dolly nedopadlo tak dobře, jak se předpokládalo. Ovšem na klonování se dále pracuje. Podle mě člověk nemá právo klonovat jiné lidi, natož pak ještě je zabíjet pro vlastní užitek.

Nespoutaný Django (2012)

Tak tuto je film, který mě fakt dostal. Řekla bych, že je ještě lepší než série Kill Bill. Nechybí humor, romance ani brutální krvavé scény. Já osobně nemám co vytknout.

Perníková věž (2002)

Koukám, že dnešní úroveň diváku klesla na 0. Ten, kdo dal minimální hodnocení, tak upozorňuje akorát na svoji nízkou inteligenci. Lima, tady nebylo cílem přiblížit myšlení a mluvu dnešní mládeži. Nevím, jestli jste všichni tak debilní a neuvědomujete si o čem film měl být, tak je mi vás upřímně líto. Takže za A ve filmu se mluví "jinak", protože drogový vypatlanci takto hovoří, má to přidat na reálnosti tohoto snímku. Za B herecké výkony jsou obdivuhodné a opravdu ukazují, jak se chová a přemýšlí člověk, kterej si šlehne. A za C ten konec je luxusní, i když je smutnej. Má moralizovat společnost, ne ji zasvěcovat do drog. Má ukazovat, kam může drogová závislost vést...

Komisař Rex (1994) (seriál)

Trapní jste tak akorát vy! Že by se film bez psa obešel a nemá zde žádnou roli? A kdo asi hledá stopy a pronásleduje pachatele? Ten pes je možná chytřejši jak vy všichni dohromady. Koukala jsem na dokument o natáčení a Rex je bezkonkurenční herec. Tento seriál mám ráda, vyrůstala jsem na něm. Nepostrádá humor, akci, zápletku ani rozuzlení. Je jasné, že takhle jednoduché to u policie není, ale je to film pane bože! Film na odreagování a relax, rodinný film. Když chcete film, kterej připomíná realitu, tak čumte na dokumenty a ne na seriály! Nechápu ty dnešní lidi a jejich smysl pro humor, smějsou se každý pí*ovině, ale to co je opravdu vtipné, nechápou.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Mě teda film opravdu nadchl. Je tam dost akce, dobrodružství, bomba animace a ani příběh nepokulhává. Určitě doporučuju!!!

Zambezia (2012)

Fakt mě to bavilo, bezva hudba, animace, efekty i scénář. Ani humor nescházel a člověk se fakt pobavil. Doporučuju!

Jak vycvičit draka (2010)

Fakt bomba film. Dlouho už jsem neviděla takovej krásnej animák, nechybí humor, napětí, akce ani animace, příběh dává logiku, nakonec trochu romance a happy end. Doporučuji!