• Fantasy

Padesát odstínů svobody (2018)

Mně se filmové zpracování této knižní předlohy líbil. Jen byla škoda, že nedodrželi retrospektivní formu filmu, jak byla napsaná i kniha (o svatbě jsme se dozvídali až zpětně pomocí vzpomínek Any), ta začala vlastně svatební cestou, kde Ana na samotnou svatbu vzpomínala. Vůbec tam nezfilmovali to, jak napřed Anu podezřívali ze zlatokopství (apelovali na předmanželskou smlouvu, což Christian odmítal). Mohlo být více scén ze svatební cesty (navštívili více míst, tam by se daly natočit krásné záběry, do toho by mohla znít rytmická hudba). Vynechali taktéž scénu z vodního skútru, kterým se Ana sama dopravila na břeh, bez Christianova povolení (taktéž zajímavá honička). Urychlili Anino těhotenství (v knížce říkala malému dítěti tečka, což mi přišlo roztomilé, mohli to taktéž do filmového ztvárnění přidat). Jinak se mi ale ztvárnění líbilo, myslím, že postihli to hlavní. Též oceňuji na konci retrospekci, kdy si Ana přemítala celkový vztah s Christianem a na diváka to působilo takovým ucelujícím dojmem. Happy end v podobě odstupu s malým kloučkem a těhotnou Anastasií byl třešničkou na dortu. Za mě rozhodně ano, povedené zfilmování, 5*.

Padesát odstínů šedi (2015)

Já teda nevím, ale film se mi líbil. Je jasné, že nemůžeme očekávat věrné a 100% zfilmování knížky, protože to by bylo časově náročné, ale toto zpracování není špatné. Byl tam humor, erotika i výborné hudební zpracování. Jak tady někdo podotkl, že tam je málo erotiky? Je tam erotika, jenže mnozí si pletou erotiku a porno! Herecké obsazení také dobré. Jen mě trošku zamrzelo, že začátek knížky jako úvod do děje téměř vynechali, respektive zkrátili na první 3 minuty a mohlo tam být víc konverzací, protože ty tomu dávaly v knížce takový humorný nádech, ale to je subjektivní pocit. Za mě teda dobré zpracování.

Perníková věž (2002)

Koukám, že dnešní úroveň diváku klesla na 0. Ten, kdo dal minimální hodnocení, tak upozorňuje akorát na svoji nízkou inteligenci. Lima, tady nebylo cílem přiblížit myšlení a mluvu dnešní mládeži. Nevím, jestli jste všichni tak debilní a neuvědomujete si o čem film měl být, tak je mi vás upřímně líto. Takže za A ve filmu se mluví "jinak", protože drogový vypatlanci takto hovoří, má to přidat na reálnosti tohoto snímku. Za B herecké výkony jsou obdivuhodné a opravdu ukazují, jak se chová a přemýšlí člověk, kterej si šlehne. A za C ten konec je luxusní, i když je smutnej. Má moralizovat společnost, ne ji zasvěcovat do drog. Má ukazovat, kam může drogová závislost vést...

Po čem muži touží (2018)

Film se nám moc líbil. Herci hráli perfektně, komedie jak má být. Nasmálo se celé kino. Mladší i starší generace. Za mě 5*.

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Velice zajímavý film. Čekala jsem typickou americkou komedii, ale mělo to hlubokomyslný význam, etický aspekt, morálku a špetku humoru. Nápadité téma perfektně zpracované. Doporučuji.

Psí poslání (2017)

Moc zajímavej film s hlubokým příběhem. Nebudu prozrazovat děj, to si musí shlédnout každý sám. Pokud sledujete bedlivěji, přijdete na to, že tu nejde pouze o psa, ale že scénárista a režisér spíše prostřednictvím psa ukazují účel nás všech. Ukazují mnoho verzí, jak pejsek žil, což opět přibližuje lidský styl života. Jednou jsme nahoře, podruhé dole. Zajímavý náhled na psí reinkarnaci. Opravdu mě snímek moc dojal a několikrát jsem si v kině pobrečela (i já mám staršího psa, tak asi proto ta obava z toho, až mi jednoho dne odejde). Dabing je perfektní, ale dětem bych to moc nedoporučovala, protože je ten film hodně rozesmutní. Ovšem potěšil mě aspoň relativně šťastný konec. Za mě rozhodně 5 hvězdiček, dlouho jsem takhle hlubokomyslný příběh neviděla.

Rozkoš (2013)

Film je dějově spíše podprůměrný. Téma zajímavé, ale velmi špatně zpracované. Kamera a střih na jedničku, ale scénář vše hyzdil. Film měl přespřílíš vedlejších scén, které se tématu moc netýkaly, zápletky téměř nulové, k zamyšlení jen pár scén, humorná scéna snad jen jedna. Rozhodně jsem čekala od toho víc.

Se slovníkem v posteli (2003)

Opravdu krásný romantický film. Ta příroda je nádherná. Ano, je tam každodenní boj o přežití, ale ráda bych někdy jungli v Sarawaku navštívila. Ten film přesně popisuje moje touhy. Touhy utéct s přítelem někam hluboko do pralesa, přidat se k místnímu kmeni, zbavit se hmotných potřeb a žít uprostřed přírody spolu. V dnešním světě sice člověk nebojuje o přežití v pravém slova smyslu, ale bojuje o přežití, co se týče finanční stránky. Kdyby to jen šlo, tak bych se hned tohoto majetnického života vzdala a byla s přítelem mimo tuhle civilizaci, uvnitř přírody, bez majetků, s oranžovočerveným sluncem za zády, lehkýho závanu ranního větříčku i neutuchajícího deště, který dodává pralesu tolik potřebnou vláhu. Tento film mě pomůže alespoň na chvíli splnit si tento sen. Nekonečná láska až za hrob, krásná příroda, vodopád, ranní probuzení zdejším ptactvem...

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Velice zajímavý film. Působil na mne melancholicky a depresivně, ale opravdově, uvěřila jsem. Nikdo již nemůže čas vrátit zpět a ani to, co buď udělal, nebo neudělal. Určitě je nutné vidět i první díl, jinak nemá smysl zhlédnout ani tento, protože nebudete vidět ty souvislosti a neporozumíte ani humoru v něm obsaženém. V celém filmu se střídají lehce humorné scény vypůjčené z prvního dílu a depresivní nálady, kdy si každej uvědomuje, že mu již ujel vlak, tak si aspoň infantilně připomíná onen lyžařský školní výcvik, aby vše mohl prožívat znovu. Opět se objevuje rivalita mezi hlavními postavami, u některých je rozebrán jejich soukromý život, tak je se udál po základní škole. Mně se film opravdu líbil, vyvolal ve mně vzpomínky z minulosti a zvláštní vzpomínkovou a melancholickou náladu na moje dětství a dospívání, mé dětské sny a touhy.

Srdcová sedma (1998)

Hodně dobrej film. Proto jsem mu dala takové vysoké hodnocení. Nízké hodnocení může dát tomuhle filmu jen omezenej člověk, kterej ho není schopen pochopit.