• Krátkometrážní

Chaloupka na vršku - Jak to bylo na Tři krále (2008) (epizoda)

Smršť informací, motivů a zápletek, ve které se děti sotva zorientují. Rychlé střihy to ještě umocňují. Úvodní slunce i závěrečné titulky jsou naprosto nevečerníčkovské.

O Sazinkovi - Sazinka se představuje (1977) (epizoda)

Poměrně nepřehledný díl, kdy létající kominíček Sazinka dělá všechno (ne)myslitelné - myje začouzené Slunce, usměrňuje ptáky s novorozenci, ukolébává dvojčecí křiklouny, do toho se různě zvětšuje, zmenšuje, bělá nebo černá.

Létající Čestmír - Geniální rodina (1983) (epizoda)

"Kdyby pan Blecha ukrad celou fabriku na květináče, pro mě je to člověk, kterej pomáhá lidem." - to je taková nadčasová věta populismu... aneb nezáleží na tom, jaký má dotyčná osoba charakter a čeho se dopouští, důležité je, jak vypadá před světem.

Město pod Hněvínem (1969)

Přehlídka stropů, místy ubíjející hudba a žalostný pohled na vyprázdněné a zašlé město.

Opustit Las Vegas (1995)

Ona ho chrání, pečuje o něj, šatí, nakupuje, všechno, navíc mu nic nevyčítá, a to ještě odnáší všechnu tu hanbu a hasí jeho výtržnosti, které on si ani nepamatuje. On se chová hůř než děcko, nechává se obskakovat, není schopnej nic zařídit, dokonce ani být věrnej, v každym okamžiku má na prvnim místě alkohol a ještě má blbý poznámky k její obživě. Těžko se mi na to koukalo. A nevěřil jsem tomu, navzdory hereckým výkonům.

Plné hnízdo - Plné hnízdo v Olomouckém kraji (2023) (epizoda)

Nezvyklý díl, jako by štáb přijel post festum... děti odrostlé, dům opuštěný, zahrádka zarostlá... Je to trochu na škodu, protože o výchově se tu jenom mluví, není vidět žádná interakce s dětmi. Mimochodem, překvapuje mě, že tři z prvních pěti dílů popisují ženy, které vychovávají děti coby pěstounky samy. Nevěděl jsem, že se to děje tak často.

Plné hnízdo - Plné hnízdo v Plzeňském kraji (2023) (epizoda)

"Platí, že tam, kde nejsou pravidla, je zvýšené riziko konfliktů, nedorozumění, hádek a prostě nepohody, kdežto když se dají pravidla, tak i v relativně malém bytě se můžeme mít dobře." (Radek Ptáček)