• Krátkometrážní

Nevědomí (2013)

Sterilní sci-fi, a to jak do vizuálu, tak do příběhu. Pointa mi byla jasná po pár minutách - opravdu "originální a překvapivé". Ano, ty dvě hodiny docela utečou, a když divák překoná trochu toho patosu, tak si tenhle film s Cruisem může docela i užít, ale není to víc než letní sprcha, na kterou si za pár dnů už ani nevzpomenete.

The Big Bang Theory: Access All Areas (2012) (TV film)

Nejde to do hloubky, i přesto to je příjemné nakouknutí do zákulisí. Překvapilo mě, že "umělý smích" v tomto seriálu není umělý.

Bieg (2009)

Na Tomka trochu otřepaný nápad. Tentokrát si mě podmanila spíše hudební složka. :)

Goodnight, Mr. Foot (2012)

Hotel Transylvania byl výborný animák a zasloužil by si kvalitnější bonusový kraťas. Animace je příjemná, ale tvůrci na těch pár minutách nedokázali předvést ani špetku originality. Omezili se bohužel jen na ty nejlacinější infantilní vtípky.

Rekviem (2006)

Zajímavé psychologické drama inspirované případem Anneliese Michel, která byla v sedmdesátých letech podrobena exorcismu. Snímek však není hororem - jako většina jeho bratříčků - nýbrž syrovým dramatem, které divákovi pouze předkládá různé pohledy a je jen na něm, jak si je vyloží.

Královská aféra (2012)

Výborné ústřední trio dodává tomuto výbornému historickému snímku punc výjimečnosti. Mohu jen doporučit.

V kómatu (1978)

Povedený, lehce mysteriózní thriller, ve kterém je napětí příjemně gradováno hudební složkou. Divák o Douglasovi do poslední chvíle neví, zda je na straně doktorky Susan, nebo naopak. Příjemné překvapení!

Dear Mr. Gacy (2010)

Asi jsem viděl jiný film, než všichni ostatní tady. :P Naprosto stupidní (i když "true story") a těžko uvěřitelná zápletka s příšerným hereckým gay výkonem Jesseho Mosse (v roli studenta Jasona Mosse). Ano, přiznávám, William Forsythe si roli Gacyho vychutnal, ale to úplně nestačí. Všichni tenhle film vychvalují jako výbornou psychologickou sondu - to snad ne!

Šmejdi (2013)

Výborný dokument - a to především svým tématem. Autorka prakticky nemusí nějak uměle tlačit diváka k určitému názoru - jen syrově předkládá natočené záběry a výpovědi. Záběry zmrdů na předváděcích akcích, které existují jen proto, aby si zmínění namastili kapsy na úkor bezbranných důchodců. Hnus a hrozně důležitý dokument zároveň.