Eurotrip (2004)

Nejen pro teenagery. U každého národu Evropy který amíci navštíví, je vypíchnuta nějaká rádoby specifická vlastnost: anglie = tupí hooligans, francie = ženatý týpek co bez okolků balí holky, nizozemí = perverz sex a drogy, itálie = úchylnej strejček balič, slovensko = nejchudší země světa, německo = hail hitler, vatikán = papež. Samozřejmě stupidita na N-tou, ale perfektní.

Hancock (2008)

sranda. ke konci se to bohužel trochu zvrtne, ale co. 4 hvězdičky.

Albín jménem Noi (2003)

O dospívajícím, který jde proti proudu – do školy nechodí, na domlouvání autorit nereaguje, učitelé jsou mu ukradení. Žije podle sebe a pro sebe, rodné maloměsto by nejraději opustil. Islandský film založený hlavně na severské atmosféře. Dýchá z něj chlad a samota.

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Ve své době by jistě zasloužil 5 hvězdiček - charismatický Cary Grant, akční zápletka (která není hned polopaticky vysvětlená), sem tam vtipná hláška a romantický happy end. Jenže o 50 let později, při porovnání se současnou tvorbou, je zpracování samozřejmě místy dost naivní. Film je tedy především filmovou klasikou, kterou si užije spíš ten, kdo se filmografií trochu víc zabývá anebo má rád retro styl. P.S.: Grant je fakt hvězda.

Arizona Dream (1993)

Divný film s divnými postavami, divnou fantazií a divným humorem :) Prostě alternativa.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Název byl z celýho filmu nejlepší, sliboval totiž víc než jen průměrnou zábavu. Ale film nakonec průměrný byl. Je v něm jen pár dobrých vtipů, zbytek je spíš k usmívání. A nakonec samozřejmě romantický end. Prostě jako u mnoha dalších.

O' Horten (2007)

Film, u kterého hraje hlavní roli atmosféra. Já do ní ale bohužel nevnikl, asi jsem zrovna nebyl v odpovídající náladě. A přitom Povídky z kuchyně na mě zapůsobily mnohem víc. Divné. Zde bylo jen pár povedených (hezky absurdních) vtipů, zbytek bylo však jen líné tempo života jednoho vysloužilého strojvůdce.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Hehe, trochu jiný styl komedie, než ty, který se poslední dobou dělají - takže příjemná změna. Drsné vojenské prostředí vs. rytíři Jedi a Ewan McGregor, rozhánění mraků myslí, zfetovanej tábor vojáků v Irácké poušti atd. To vše v trochu absurdním humoru. Také hvězdné obsazení udělá svoje. Před koncem to bohužel trochu ztratí tempo a vtip, ale finále to naštěstí znovu vrátí zpět. Takže odřené 4 hvězdičky.

Pan Nikdo (2009)

Zpočátku to vypadá na dobré sci-fi, v němž bude kupa haluzí, ale pak to sklouzne spíš do romantický polohy. Vizuálně hezky udělané, i příběh je dobrý - takže jeden z těch lepších filmů. Na pět hvězdiček ale nedosáhne. // Znovu viděno v r. 2020: ano, víc než sci-fi je to o příběhu/příbězích, v nichž Nemo hledá a řeší různé fáze svých možných vztahů, které se hodně proplétají a divák neví, co je realita a co fikce. A člověka vede k zamyšlení, kam by se jeho život ubíral, kdyby se v určitých momentech rozhodl jinak... P.S.: Povedený soundtrack.

Repríza (2006)

Jeden z dalších alternativních filmů. Nad ostatními ale ničím moc nevyniká (což neznamená, že by byl špatný). Možná trochu hudbou. 3 a půl hvězdičky.