Babylon Berlín - Série 2 (2017) (série)

Série výborná, děj plynulejší a uvěřitelnější, ale co to bylo na tom vlaku, PROBOHA??? To tam nemohli vymyslet nějaké jednodušší a realističtější finále, Mein Gott??? Chceme být světoví, tak dáme poslední souboj jak z nejblbějšího béčka? Jen kvůli tomu srážím jednu hvězdu. Jinak by to bylo za pět. Velká škoda, pánové. Velká škoda!

Babylon Berlín - Série 1 (2017) (série)

Že seriál existuje, to jsem kdysi zaznamenal, ale neviděl. Před pár dny jsem objevil píseň Zu Asche, zu Staub v podání Severiji. Samotná scéna z nočního podniku je dokonalá. Seriál sám je technicky udělán velmi dobře. Skvostná výprava, autenticita, bezchybné herecké výkony. Jsem zvědav na další série, ale ta první mě nenadchla až tak, jak jsem čekal. Seriál bohužel trpí neduhem svých "kolegů" z posledních let. Šokující scény, dějové zvraty za každou cenu, sem tam nelogické chování postav. Takže scénář. Nevím, jestli je to dobou a zmlsaností diváků, ale bych bych rád, kdyby prostě někdo jen natočil zajímavý příběh, což sama tahle zápletka je, podepřel ho krásnou vizuální formou a nesnažil se moc tlačit na pilu.

Jistě, pane premiére (1986) (seriál)

Jistě, pane ministře v bleděmodrém. Z Hacker se jen možná stala větší sviňka. Kvalita a humor zůstávají.

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Klasika a jeden z nejlepších sitkomů v historii. hodnocení srážím jen kvůli repetitivnosti některých vtipů a hlášek Humphreye. Ale ta nadčasovost je vtipná a děsivá zároveň

Marley a já (2008)

Tak tohle bylo pohlazení po duši. Marně přemýšlím, kdy naposledy jsem viděl podobný romantický film, tak podobný reálnému životu. Náááááááááááááááááááádhera.

Vlastníci (2019)

No, jeden z filmů, který už nechci vidět znovu? Proč, protože to sice byla legrace, ale film vyzněl tragicky. Ano, vystihuje skutečnost a všichni si dali záležet. Takže účel to splnilo a stačilo. Mám dojem, že pan Havelka hodně ujíždí na Nové vlně 60. let, protože pojetí i závěr filmu se tehdejším sociálním kritikám s humorným tónem podobají.

O statečném kováři (1983)

Na téhle pohádce mi vadí dvě věci: obsazení hlavní role a "bojové scény". Nechápu, koho do role silného kováře napadlo dát Pavla Kříže, který jí typově vůbec neodpovídá. Kdyby ho celou dobu a nejen jako záskok hrál Ondřej Vetchý, udělali by líp. No a pokud jde o ten boj s vojáky, jako malý jsem to hltal, ale je to strašně trapně udělané.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Zářící Terezka Ramba, unylá německá princezna (proč???), taky ne moc výrazná Zlata Adamovská, roztomilé děti zpívající podařené písničky, krásné prostředí slovenských hor, ucházející Vojta Kotek, zaručeně dobří bratři Hádkové, na svůj věk stále dobře hrající Martin Huba, mně nesympatická a v roli zlé Proximy dobrá Aňa Geislerová a narcistický Ondřej Sirius Lucius Sokol, který konečně našel roli přesně pro něj. Výtvyrně zajímavé, dějově dobré do půlky, než se začaly odehrávat nucené zvrat(k)y.

Císařská koruna (2011) (TV film)

Hustokrutopřísný dokument. Viděl jsem ho už několikrát a můžu stále znovu, protože tohle vám na rozdíl od většiny nynější televizní produkce opravdu něco dá. Všichni, kdo se na rekonstrukci podíleli, jsou borci. Člověk obdivuje nejen moderní umělce, kteří museli přijít na to, jak co nejvěrněji udělat kopii, ale i ty původní, kteří měli mnohem horší podmínky a vybavení, aby něco takového vůbec vyrobili.

Počítání oveček (1981) (TV film)

Film jako takový není nic extra. Klasický Kachyňa včetně jeho zvláštní kamery. Co z toho dělá dechberoucí zážitek je standardně kvalitní hudba Lubomíra Fišera a výkon Žanety Fuchsové. Podle tohohle filmu bych si myslel, že vyrůstala v děcáku nebo nemocnici, protože to je bez legrace na Oscara.