Skunky Dog (2014)

Malý rozpočet je znát a tak hlavní protagonista chodí do hospody a pije pivo, což je Čechovi blízké, ale hlubší myšlenku jsem nezaznamenal. MFF KV 2015

Skyfall (2012)

Tahle Bondovka má fundamentální problém - neví, co vlastně je. Craigův Bond se na jednu stranu různě hlásí k Bondovské tradici, na druhou stranu ze sebe ten film dělá mysteriózní výpravný thriller. Nebyl Bond vždy spíš odreagovávačka - pohádka pro chlapy? Tyhle nový díly se berou tak vážně - přitom divákovi servírují jednu nelogičnost za druhou a nenabízí srozumitelné vysvětlení. V jednu chvíli Bond utrpí zranění neslučitelná se životem a jeho bezvládné tělo se potápí do hloubky řeky a v další scéně spokojeně popíjí v Karibiku. Zajetí záporáka je ve skutečnosti nosnou částí jeho spletitého plánu, ve kterém se spoléhá na události, o kterých nemohl vědět a nemohl je načasovat, ale všechno mu jaksi dokonale vychází. A nakonec remake filmu Sám Doma.

Sláva (1989)

Zbytečně dlouhý, plný patosu a tear-jerker scén. Film doslova oslavuje ten typ boje, kdy jedna strana pochoduje vstříc a druhá střílí. Černošští vojáci jdou do své poslední bitvy, kterou tenhle film vrcholí, všichni do jednoho téměř nadšení. Viz citát: "You don't win a war by dying for your country. You win a war by making the other poor dumb bastard die for his".

Slavné historky zbojnické (1985) (seriál)

Víceméně s vtipem a láskou napsaný a zahraný miniseriál o protistátních živlech. I když výprava někdy pokulhává - třeba vykreslení popravy Jana Jiřího Grasela na "přeplněném vídeňském náměstí", jako pár lidí na dvoře nějakého statku, tak samotné příběhy jsou většinou solidní a inspirující - jsou založené na skutečnosti, asi až na poslední díl, o jehož protagonistovi jsem na webu nic nenašel.

Slepá (2014)

Trochu nuda. Sice do natáčení šlo očividně hodně pozornosti, ale pro mužského diváka se tahle sonda do žárlivé, trochu opuštěné ženské duše netráví snadno. Problémy, které hlavní protagonisté řeší, mi přišly jednoduché - prostě neseď pořád doma a najdi si něco, cokoli. Kdyby to byla aspoň hezká ženská, aby bylo na co se koukat. KVIFF 2017

Smím prosit? (1937)

Moje zklamání tkvělo v tom, že jsem čekal světoborný film. Přitom je to takový běžný romantický film s několika krásnými písněmi a pořádnou dávkou vaty. Holt každý je jiný a má jiný vkus, tak tady jsem já naprosto špatně.

Smlouva s ďáblem (2000)

Tyhle filmy, které řeší "co kdyby", jsou většinou únavné (např. Butterfly Effect, Lola rennt). Ale poselství zrovna tohohle filmu je v podstatě osvícený - za prvé: je důležité si umět přát, a za druhé: teprve až se vzdáš / zbavíš své touhy, tak dosáhneš nějaké rovnováhy. Kromě toho je tu i pár skutečně vtipných gagů.

Smrtící epidemie (1995)

Námět je zajímavý a v letech 2020-2022 i aktuální, ale výsledek je takový americký fast food (tzv. "americká sračka"). Příběh je až příliš zjednodušený - jak pohodlné, že se šíření extrémně nakažlivého a smrtelného viru podaří omezit jen na jedno jediné mestečko. Jak pohodlné, že můžeme hlavní postavy rozdělit na čistě dobré a čistě záporné. Okořeněné (na můj vkus až příliš) je to pathosem a hraním na city.

Smrtonosná past (1988)

McClane přistihne Grubera při kontrole výbušnin na střeše, ale předstírá, že je uprchlým rukojmím, a McClane mu dá zbraň. Když se ho Gruber pokusí zastřelit, zjistí, že není nabitá a McClane drží v tuhle chvíli všechny karty. Může udělat cokoli - nejjednodušší by bylo Grubera, který doteď hrál o čas, třeba postřelit. Gruber by se musel vzdát, aby dostal lékařské ošetření. Jenže to není konec, který si scénarista přál a proto McClane neudělá nic, jen kecá, dokud není přerušen zásahem Gruberových kumpánů a film pokračuje dalších 30 minut. Prostě další hollywoodský z prstu vycucaný příběh.