Hitman (2007)

Ve výsledku průměrný film, který snad měl být natočen podle herní předlohy. Jenže jak se zdá, Xavier Gens nespíš o ní nikdy neslyšel. Právě proto je to film plný masivního zabíjení nepřátel po tuctech a náznaku nějakých citů k ruské dívce. Taky je docela škoda, že se hudby neujal Jesper Kyde, tak jako v předloze. Je to prostě průměrný film s průměrnou akcí a průměrným hodnocením.

Kamarád taky rád (2011)

"Hele, proč nenatočíme film o dvou kamarádech, co spolu jen spí, ale pak přestanou, protože city a pak zase začnou, protože city?" "To je skvělý nápad, to tu ještě určitě nebylo!" aneb proč nevytáhnout nějakou hollywoodskou šablonu a nezrecyklovat nějaký film?

Kameňák (2003) odpad!

Tak jako Erben sbíral pohádky, aby z nich udělal knížku, Troška sbírá vtipy, aby stvořil tohle. Ale jen jeden z nich měl úspěch ...

Karatáček (2009) (amatérský film)

Hlavní hrdina je vcelku sympaťák.

Kesslers Knigge (2009) (seriál)

Michael většinou pobaví. Občas nějaké číslo ale vyzní tak nějak do prázdna.

Kick-Ass (2010)

Vaughn má komiksy rád a je to poznat - se stylizací si pohrává přímo s lehkostí a umně ji komponuje do filmu. Stejně tak naráží na jeden z momentálních společenských problémů, totiž problém lidské lhostejnosti k osudům ostatních. Slovy hlavního (super)hrdiny: je jednoduché dělat, že nic nevidíme. Film se nese ve dvou liniích: 1. "Hrdinství" Kick-Asse, což film drží v jakési humornější poloze - vzhledem k jeho heroickým kouskům. 2. Hrdinství Big Daddyho a Hit Girl, což filmu dodává tu pravou akčnost, ačkoliv občas něco působí spíše směšně. Skvělou atmosféru doplňuje výborný výběr hudby.

King Kong (1933)

"Beauty and the Beast. That's your story, boys!" Na úvod - z celého srdce jsem fandil Kongovi. Chápejte - Kong a domorodci spolu žijí v symbióze. Vše funguje, jak má - Kong občas dostane "nevěstu" (btw. ta obří brána, to je aby Kong mohl pohodlně projít, nebo proč?), domorodí obyvatelé se nemusí obávat jeho hněvu a žijí spokojeně dál, dokud do tohoto poklidného života nevtrhnou kapitalističtí Američané pachtící se za senzacemi a profitem z filmů. Obsadí neznámou půdu (jak je u nich zvykem), naruší přirozený chod věcí, rituály a dohodu, ohrozí životy domorodců a způsobí smrt půlky své posádky. Kong poté v Americe ohrozí naši civilizovanou a mírumilovnou společnost svou divokostí a nezřízeností. Naštěstí dostane, co si ten ničitel klidu a míru zaslouží, že jo. Je Carl Denham nějak postihnut? Asi ne, asi je všechno cool. Takže vážně - kráska a zvíře - kdo je to zvíře?

Kocour Fritz (1972)

Kocour revolucionář, stupidní policajtská židovská(!) prasata, co dostávají křesťanským křížem po hlavě, divoké koupelnové hrátky, lezení do řiti negrům-vránám, volná láska, zfetovaný nazi-králík a kdo ví, co všechno ještě. Co víc můžete chtít od X-kem hodnoceného animáku?

Kouzla králů (2008) (TV film)

Proč potřebuje království, ukryté za nepřekonatelným jezerem, nějaké rubínové srdce zajišťující nedotknutelnost? Proč má královna ohně nějaké pochybné omalovánky nad obočím a kostým, jehož "plameny" vycpané vatou silně připomínají šaškovskou čepici? Proč je pohádka plná amatérských efektů, "ohně" bez záře a bouřkových mráčků formujících se z jakéhosi podivného vodního paprsku? Proč útočí Tadeáš na ohnivé lebky (haha) pomocí meče? Proč se hořící princezna zachraňuje objímáním? Proč lze zničit rubínové srdce, zajišťující nedotknutelnost, pouhým dupáním? Proč se celý film nese v duchu nechutné atmosféry naivity, kdy každý dialog působí neskutečně trapně a přehrávaně? Proč je scénář plný klišé, neuvěřitelně hloupých výstupů a nelogických výroků ("Promiňte mi tu tmu, ale jsem ráda, když je na mě vidět")? Proč mám pocit, že se Zelenka spolčil s Troškou? Proč se tohle vůbec točilo?! PROČ?!

Království zvěrstev (2010)

Michôd vystihuje Království hned v první scéně a pěkně zostra - předávkovanou matkou a patetickým synem - klidným a tichým, pozorujícím televizi, zatímco záchranáři ohledávají mrtvolu, beroucí události tak, jak přicházejí. Tím naznačuje i tempo filmu - pozvolné, nenásilně odvíjející příběh, díky tomu mnohem reálnější a uvěřitelnější. Že je to snaha o gangsterku? Nebo že je film příliš pomalý a rozvleklý? Ale no ták, to musí být každý příběh kriminální rodiny hned "rádoby gangsterský film" plný krve, výbuchů a střílení, zběsilé kamery a srdceryvných hereckých výkonů hodných Oscarů? Království zvěrstev se nesnaží být hollywoodskou gangsterkou o nic víc než chobotnice sběračem bavlny (ačkoliv k tomu má skvělé předpoklady). Vždyť právě díky takové pomalé dusné atmosféře vyniká z velkého množství žánrově podobných filmů. Snad jen nepatrná výtka - nezlobil bych se, kdyby Guy Pearce dostal trochu víc prostoru.