Sladký život v New Yorku (2008) (pořad) odpad!

Vždy som sa chcel pozreť do New Yorku a aj stále chcem, ale stretnúť tam takéto p*****, tak to prosím nie !

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Tak čo napísať? Veľkolepý film s hlbokou myšlienkou, predchodca trilógie "Pána Prsteňov" mi zasial do vienka zase raz veľké poznanie od pána Tolkiena, ktoré zrežíroval P.Jackson. Veľmi dlhý film - takmer tri hodiny, čo je teda úctihodná doba, ba až prehnaná, ale čo sa tohto filmu týka, no nemohlo to byť inak, lebo ako sami vidíte nezmestilo sa tam všetko a predloha je obsiahla. Dobrodružstvá pána Pytlíka prinášajú na stôl skvelé večerné pobavenie pre celú rodinu a samozrejme minimálne splnia dlhoročné očakávanie fanúšikom Tolkienoviek. Veľa vecí objasní tento film, hlavne pre divákov ako som ja - nečítal som príbeh "Hobit" v knižnej podobe. Tak toto dobrodružstvo pôsobí ako balzám na dušu a objasní veľa čiernych dier, ktoré boli predtým nepoznané. Skrátka som sa počas filmu nenudil i keď trval toľko, koľko trval. A teším sa na pokračovanie :) 5*

Training Day (2001)

Denzel Washington si zahrá v hocijakom filme, ale táto rola mu teda sadla. Ethan Hawke, premňa celkom neznámy herec, ale ako chudáčik a typický správny policajt si zahral svoju úlohu dokonalo. Film začínal celkom v tempe a mal čo ukázať už od začiatku. Pár scénok mi vyčarilo úsmev na tvári a čoraz viac ma zahĺbilo do deju filmu. No čím viac sa míňali minúty, tým viac sa dal film čítať a predpokladať koniec. Typický film, kde film naberie na obrátkach hneď od začiatku a na konci už nemá čo povedať. Ale i tak mal príbeh čo ukázať, pobavil a nechal som sa ním previesť až do konca. 4* Ale čakal som trošku viac od tohto filmu !

Patrola (2012)

Neklame sa o tom, že režisér David Ayer je majster policajnej i kriminálnej tématiky. Vecičky ako sú Bad Boys ma absolútne nebavia - je to viacmenej komediálno policajtská fraška. Patrola je ale úplne o niečom inom - prirovnal by som to ale filmu Mesto Bohov. Miestami som až neveriacky pozeral na obrazovku, keď som nedokázal vstrebávať fakty, ktoré sa naozaj odohrávajú najmä v Mexicu. Nechutné scény zrežírované poriadne ako dobre upečený chlieb a pravdivé ako dobré víno. To si nechám "líbit" a filmu dávam bez debaty 5* a ten koniec filmu bol tiež veľmi podarený a myslím si, že aj vhodný. Koncovku filmu dopĺňal track, ktorý bol vkusne zladený s atmosférou. P.S.: Dlho som nevidel taký dobrý krimi policajný film, ale títo chlapci (policajti) si to naozaj dali. Kamera taktiež 5*

Teorie velkého třesku (2007) (seriál) odpad!

Nepoznám stupidnejší seriál novej doby. Partička "inteligentov" sa snaží byť vtipnými. No neviem čo na tom ľudia vidia, ale ja na to totálne seriem. Stupidita

Vikingové (2013) (seriál)

Už po troch epizódach som si spravil veľmi pozitívny úsudok o seriály. Vo svojom druhu je jedinečný – je málo filmov o vikingoch, no tento seriál to naozaj klincuje. Podobný seriál „Hra o Tróny“ je skvostné dielo, ale Vikingovia sú uliaty z iného cesta, čo pochopí snáď každý divák. Prvá epizóda pomaly, ale isto otvárala ekonomickú kapitolu národu vikingov (zvyky, obyčaje, náboženstvo, spolupatričnosť klanu....) a ďalej sa to už len prelieva zo súdka do kalichu vojen a drancovania. Ragnar Lothbrok ale až prílíš skoro pochopí, že sa v klane dejú čudné veci a jeho prvá výprava na západ do Anglicka nebola až taká úspešná, ako si naozaj myslel. Musí chopiť svoj osud do vlastných rúk ! 1. séria - 95% 2. séria - 80% 3. séria - 90% 4. séria - 95%

Probudím se včera (2012)

Česká réžia znovu nesklamala. Tento film vomne vyvolal veľký dojem a rola Jiřího Mádla dosť sadla, tak isto ako aj iným hercom, ale on je premňa v teeneagerských českých filmoch znamenitý. Film pobavil a námet prekvapil a ohúril, dávam 4*

Legendární parta (2012)

Pôvabná rozprávka, kde tvorcovia tentokrát siahajú hlbšie do vreca a ukazujú ľuďom, že i zlo tu má svoje miesto a chystá sa ukázať, že je tu a ľudia naňho nesmú zabúdať". Ochrancovia am. sviatkov - The Christmas, Easter Event, Tooth Fairie, Dream man & Jack Frost sa chystajú bojovať proti zvratu a snažia sa o to, aby deti i naďalej verili na sviatky a dobrých duchov. 4*

Přenašeči (2009)

Skôr by som to prirovnal k dráme ako k horroru. Dobrý film na večer a aj trochu smutný - tzv. skaza ľudstva. Mne sa to videlo ako keby skončila vojna biologickými zbraňami a prežilo iba pár ľudí. Ja som s filmíkom bol spokojný a nemám mu čo vytknúť :) 3*

Nákupní maniačky (2013) (pořad) odpad!

Niečo tak hlúpe a nudné môže vzísť len z našej Slovenskej produkcie.