Dostaň ho tam (2010)

Celkom priemerný film, humorné scény, no i príbeh ktorý ma niečo do seba nesúci zaujímavú pointu. Po pravde som si film užil, až na niektoré situácie, ktoré ma moc nepobavili, ale proste tam museli byť, lebo by film strácal pútavosť. Dávam 4*

Resident Evil: Afterlife (2010)

Najhoršia časť z celej ságy Resident Evil. Od začiatku až po koniec, na malé výnimky ma to vôbec nebavilo.

Karate Kid (2010)

Už od malička bolo mojim tajným prianim (snom) dostať sa do prekrásnej krajiny "Číny". Už od počiatku som len tajne dúfal, že príbeh, už tak mnoho krát sfilmovaný poskytne niečo iné, ako som videl doteraz. Môžem povedať, že moje prianie bolo vypočuté. Príbeh mladého amerického bojovníka bol tentokrát odetý do krajšej, lepšej a zaujímavejšej témy. Myslím, že témy, ktorá pochytí aj toho náročnejšieho diváka. Môžem konštatovať, že som milovníkom dokumentárnych filmov, a táto akčná dráma mi z istého profilu dala poznať, aká dokáže byť Čína krásna. Ba viac než krásna, príroda, ktorá sa tam nachádza, počnúc čínskym múrom ma dostávala do nemých úžasov. Ďalej som bol veľmi rád, že som aj prostredníctvom tohto filmu mohol načrtnúť viac do tajov kultúry a zvykov čínskeho národu. Veľmi pútavý príbeh s dobrým a dojímavým koncom. Dávam 4*

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Podľa mňa každé dieťa si príde na svoje, pri klasickej animovanej rozprávke Toy Story. Už tretia časť tohto príbehu nastoluje kopec humoru a príjemnú atmosféru sprevádzanú výborným námetom. Tentokrát sa hračky ocitnú na dobrodružstve naprieč škôlkou a jej nástrahami, čo v nej vládnu. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to naši hrdinovia zvládnu. Ocitnú sa opäť v bezpečí a pri deťoch, ktoré sa snimi radi pohrajú ? :-)

Kid (2010)

Veľmi silný a pútavý príbeh. Mladý chlapec Kevin, vyrastajúci v rodine s mamou zvanou : "sukňový Frankenstein" a otcom alkoholikom, prežíva neraz chvílky vhodné na zaplakanie. To, čo si človek môže vytrpieť si málo kto dokáže uvedomiť, napriek tomu si niektorí ľudia nevážia to čo majú a čo mali. Chcú viac, viac a ešte viac. Ako dokáže životom zbičovaný chlapec docieliť rodinnú pohodu a nájsť si napriek svojej tmavej minulosti pochopenie, lásku a rodinu sa dozviete práve v tomto srdcervúcom príbehu. Mňa osobne zaujal a miestami aj dojal. 4*

Jonah Hex (2010)

Jediné pozitívum na filme je asi Megan Fox v akcii :-D

Počátek (2010)

Veľmi ťažko sa mi komentuje film, ktorý si už pred pár mesiacmi vyslúžil slávu, a napriek tomu zostáva v popredí. Niečo podobné Avatarovi, i keď je to úplne z iného súdku. Ale tak k filmu Inception : Veľmi ale veľmi zložitý film na moje gusto, fakt som zo začiatku nechápal rôznym veciam, nevedel si vyložiť súvis, dej a podstatu, ale všetko to prišlo ! :-) Už od film Shutter Island, ktorý bol premňa tiež menej pochopiteľný, som sa dopracoval až sem a vlastne som aj rád. Do polovici filmu som nebol moc nadšený, sledoval som to ako priemerný film s pár pauzami, ale od ďaľšej polovici mi film dával jasne na javo, že scenáristi stále môžu siahať hlbšie a hlbšie. Presne ako vo filme: "až do tretieho stupňa". Mimochodom, veľmi sa mi páčil Soundtrack, český dabing (obzvlášť L.DiCapria), herci, ich nasadenie, kostými, počítačová prepracovanosť, kompozícia, výprava, kamera a zdôrazňujem : brutálny námet filmu, ktorý ma úplne pohltil a ďakujem, že som si to mohol po dlhom očakávaní pozrieť. 5*

Bez soucitu (2010)

Fakt dlho som rozmýšlal, či filmu priradiť 4 alebo 5 hviezdičiek. Síce nejde ako tak o hviezdy, ako o kvalitu a popis filmu, no rozhodne to bolo bravúrne :-) Klobúk dole celému filmu, prevedeniu, ako hercom, tak réžii. :-) John Travolta zahral svoju úlohu výnimočne, zvládol také kúsky, ktoré by som miestami ani nečakal, išiel do toho úplne na plno ! ;-) Narozdiel od Jonathan Rhys Meyersa, ktorý bol tak povediac v úzadí a postupom času gradoval napätie, akciu, tak isto aj hlášky a prevedenie, ktoré sa vôbec nestotožňovalo s prvotnou prácou, akú vykonával. Ako by som to povedal? :) Predošiel svoje očakávania? :) Preľúdil sa nad seba, spoznal svoje druhé JA, prišiel na to, že nehodno veriť nikomu, len sebe a svojim inštinktom. Na koniec by som chcel zdôrazniť, že film som nevedel vôbec predpokladať, čo je len dobre a prekvapenie milujem ! :-) 4*

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Nepamätám si kedy som naposledy videl takú mega dobrodružnú komédiu. Od vtedy, ako som si pridal film do budíčku, tak som sa naň tešil, no počkal som si na CZ verziu. Great movie Už od začiatku film začal vnárať do deja sympatie a to hláškami a humorom, ktorý s ľahkosťou a šikovnosťou vsúval T.Cruise. Celé to bolo ako na kolotoči, jedna scénka k druhej, nevedel som na čo sa tešiť skôr, či na pokračovanie celého deja, ktorý prestriedal takmer celý svet, alebo na ďaľšiu akč. scénku, ktorú naservíruje Cruise spolu s Diaz. :-) Nehovoriac o vtipe, ktorý ma opantával počas celého filmu, takisto aj nepredvídateľný dej ukazoval, že scenár je precízne napísaný, ale aj Soundtrack bol vhodne navolený a mnoho ďaľšieho. => výprava, réžia,kostými,kamera,strih .... Je toho mnoho ! Nech si hovorí kto chce, čo chce, James Mangold nasadil laťku dosť vysoko a som si viac než istý, že Cruisov nabrúsený flegmatizmus a ostrovtip už tak ľahko neuvidím ! 5*

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad)

Hanba televiznych relácií. Je takmer neuveriteľné, čo už televízia dá do obehu len preto, aby sa našli ľudia, čo sa s radosťou idú strápniť pred celým národom. Nech im chutí !