Ochránce (2005)

Detská nádielka - 50%

Kung Fu Panda 2 (2011)

V tomto prípade platí pravda, že pokračovanie nie je lepšie ako prvá časť. Tak trošku sa to i vrátilo k prvej časti a objasnilo ako sa Panda narodil a kto sú jeho pravý rodičia a tiež sa objavil nový zloduch (páv). No malo to menšie napätie a príbeh bol tzv. nemastný-neslaný. Osobne by som tomu dal 2*, ale zotrvám pri 3*. Predsa to nebolo až tak zlé :)

Pianista (2002)

Nevšedný film s pravým ukazovateľom nezávidenia hodného života židov počas II. sv. vojny. Pianista je človek, ktorý celú vojnu prežije skrývaním sa a rôznymi inými spôsobmi, ktoré mu napomôžu k prežitiu. Milovníci vojnových filmov a zberatelia informácii o vojnách si myslím v tomto filme prídu na svoje. Je tu veľmi dobre vykreslená situácia, ktorá bola neľahká pre židov v tom období. Wladyslaw Szpilman je skvelý poľský pianista a práve on je neskôr odtrhnutý od rodiny a ako jediný prežije. Určite stojí za pozretie tento film. 4*

Kung Fu Panda (2008)

Každý si musí nájsť svoj štýl v boji a mnohý niesú predurčený, aby sa stali bojovníkmi. Nešikovnej a stále hladnej pande, ktorá sníva o kung-fu už od malička sa splnil z nenazdajky sen. Stala sa dračím bojovníkom, no je už len na nej ako sa stým popasuje a zvíťazí nad zlom, ktoré ich čoskoro navštívi. Predavač rezancov (pandin otec) chce mať zo syna nádejného nástupcu v obchode s rezancami, no panda to vidí úplne inak a smeruje po ceste bojového umenia stoj čo stoj. Pozrite sa na toto dobrodružstvo, určite sa pobavíte :) 3*

Království lesních strážců (2013)

Klasické znaky detského filmu ako vystrihnutého z nejakej knihy pre najmenších so šťastným koncom. Po pravde ma to od začiatku nezaujalo a vzbudilo to vo mne dojem menšieho nezáujmu - neoriginálne a dosť tuctové. To že to oného času prezentovala BILLA na svojich reklamách to urobilo už zlú komerčnú nálepku, no nevadí. Odhliadnuc od toho negatívneho bolo i pozitívne. Dalo sa to pozrieťaž do konca a nebolo to zas až tak nudné. Veľké plus tomu dodal zvuk v kine a atmosféra, takže som nakoniec hodnotil za 4*, inak by to určite bolo len za 3*

Já, padouch (2010)

Neveril som, že by ma tento animák oslovil, ale prekvapivo bol veľmi dobrý. Teším sa na druhú časť a verím, že bude ešte lepšia :) Bolo to milé. Paradox rozprávky spočíva v tom, že sa zlo spája s dobrom a navzájom sa spoja v to dobré ! :-) 4*

Šmoulové (2011)

Celkom podpriemerný film, ale čakal som niečo horšie. 2*

Pád Bílého domu (2013)

Strhujúci thriller, ktorý ma nenechal chladným snáď ani pri jednej scénke. Neraz som si musel pretrieť ruky od potu pri sledovaní tohto akčného filmu, ktorý naväzuje tak trochu aj na skutočnosť, ktorá sa odohrávala nedávno v rozpore USA vs North Korea. Veľké plus vždy dodáva i to, keď sa z filmu dozviem informácie, ktoré boli pre mňa zatiaľ neznáme a tu som sa dozvedel pár noviniek, ktoré ma zaujali :) Takže som to bral aj takto. G. Butler si zahral svoju úlohu veľmi profesionálne a presne tak ako som aj čakal. Žiadny Chuck Norris, či Rambo - proste spontánna záchranná akcia a "tečka". M. Freeman už na svoj postarší vek sadá prakticky len do kresla nejakého magnáta, či politického subjektu, ale to mu sedí - takto si ho vždy predstavujem, ale tu mi chýbala trošku dávka akcie, ale nevadí. Úlohu náhradného prezidenta zvládal na jednotku. Nuž takto nejak si predstavujem dobrý film na večer v znení terroristov vs USA. 5*

Nevědomí (2013)

Mierne sklamaný po pozretí filmu, ale to nevadí ! Tom Cruise je stále moje jednotka a to, že sci-fi tohto druhu nieje moja parketa nevadí, teším sa už na ďalší film s Cruiseom. Film bol inak fajn, príbeh obstojný, scenár a ostatné veci okolo toho tiež, no ako hovorím, nebola to moja šálka kávy :) 3*

Univerzita pro příšerky (2013)

Druhý diel prečkal moje očakávania a to vo vysokej miere. Mal som menšie očakávania ale milo ma prekvapilo to, že si tvorcovia dali dosť záležať na prepracovaní animáku po tej stránke, že divákom ukázali líniu od dospievania až po profi kariéru našich strašidiel v strašiarni. Bol som veľmi a milo prekvapený dobrodružnou stránkou filmu a súťažou, ktorú usporiadali strašidlá na MU. Animák mi nalial do pohára veľkú dávku spokojnosti a z kina som odchádzal nad mieru spokojný. Vrelo odporúčam tento animák od Pixaru, ktorý ponúka širokú škálu zábavy, dobrodružstva, humoru ale i emócií. 5*