Projekt X (2012)

Naprosto šílená nehoráznost, která je mimo chápání reality. Přesto ačkoliv je film vlastně jen o brutální párty bez nějakého hlubokého děje, udržel mě po celou dobu bdělého. Skvěle popisuje nejen dnešní adolescenty, ale i dává inspiraci, jak uspořádat pořádnej mejdan :) a korunu tomu dodává skvělý soundtrack :))

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Rozporcování Hobita na 3 díly mě sice trošku nadzvedlo, ale nakonec musím přiznat, že pokud si udrží ostatní 2 díly standart jako má Neočekávaná cesta, tak to rozdělení začne dávat smysl. Divák prvního dílu Hobita ať na film nenahlíží jako na triologii LOTR, ale snaží se to pochopit jako samostatný příběh, co nemá nic s dočiněním s Pánem pstenů. Pak vám začne dávat smysl srovnání se Společenstvem prstenů a pochopíte, že vše, co se v prvním dílu Hobita objevilo (tím myslím i ty nudnější pasáže), najednou začíná dávat smysl a pro výsledný efekt celé triologie je velmi podstatné. Berte to jako nový úvod do světa Středozemě! Rozhodně velmi příjemné překvapení a za mne si zaslouží 5* :)

Asterix v Británii (1986)

Animovaný Asterix & Obelix si drží svůj standart. Pro mě stále jedna z nejlepších serií co se animovaných filmů týče :)

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Děs, běs! Absence vtipu, neautetičnost postav, snaha smíchat 2 díly komixu v jeden film. To vše dovedlo tuto ságu na samé dno. Rozhodně nejslabší díl celé filmové série. 2 hvězdičky: jedna za Gerarda Depardieua a jedna za to, že se jedná o Asterixe a Obelixe :)