Redlum

student FAMU (scenáristika)

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 16.12.2013  16:00
    Oldboy (2013)

Tak ja to teda reknu: dosel jsem k tomu, ze americka verze je (alespon podle me) lepsi nez original.

• 24.1.2009  19:37

Avantgardni.

• 31.10.2008  01:06

Rocky Horror Picture Show ze zacatku lidi taky nemeli radi:)

• 22.7.2008  17:30

Zatimco u prvniho filmu se Carter jeste snazil uvest nezainteresovaneho divaka do obrazu, tohle je vylozene pro fanousky, co vydrzeli se serialem do konce (je tu spousta odkazu). Tvurce se tu louci se svymi postavami a venuje se jim tak vehementne, ze ve vysledku je tohle to drama, ktere vas vtahne. Pribeh, tentokrat bez mimozemstanu, je tu podruzny. Ale stejne si myslim, ze to tak nejak Carter chtel. A Tom Hardy ma pravdu: Za "Bush" scenu ma Carter velke plus!:)

• 29.2.2008  02:37
    Once (2007)

Jak se pozna nezavisly film? Tak, ze ma v titulcich hlavni herecka preklep u sveho krestniho jmena...:)

• 1.2.2008  19:43
    Hrdinové (TV seriál) (2006)

1. serie.

• 11.12.2007  22:31

Nepochopene a nedocenene - podobne jako Vesnice.

• 9.12.2007  03:21
    Beowulf (2007)

IMAX 3D.

• 25.9.2007  14:38

!!!

• 29.12.2006  00:44
    Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

1. serie

• 12.9.2006  01:43
    Lovci duchů (TV seriál) (2005)

Ke konci to ztracelo dech, hlavne kvuli zabredavani do neprilis domyslene mytologicke linie. Ceho se ale nedostava v mytologii, je dostatecne kompenzovano v ciste epizodickych dilech, ktere i presto, ze v tomto zanru toho bylo receno dost a dost, stale dokazi prekvapit originalnimi napady.

• 28.10.2005  09:47
    Pravda (1969)

Godardova pocta Dzigu Vertovovi, ideologicky bohuzel az prilis zaslepena a zaroven v mnoha vecech i zcestna a nepresna.

• 6.9.2005  17:37

Chemie mezi Bradem a Angelinou funguje na vybornou a i repliky, ktere jim scenariste vkladaji do ust jsou nekdy opravdu povedene a spravne hasterive. Akcni sceny rozhodne nehraji prim, takze zadne reziserem deklamovane "nejlepsi akcni sceny vsech dob" se kupodivu nekonaji. Na druhou stranu kdyz uz se nejaka ta akcni scena objevi, je se na co divat. Moje nejoblibenejsi je asi honicka na dalnici. Nevim jak vam, ale mne Brad Pitt, kterak preskakuje z jedouciho auta na auto druhe a s golfovou holi zlikviduje protivnika, pripada hodne cool:)

• 22.8.2005  00:08

Svizna a na efekt natocena blbinka, presto pomerne zabavna.

• 5.7.2005  19:13

Jako oralni sex s melounem je v kinematografii pomerne netradicni prvek, ale to je asi tak vsechno, co k filmu muzu rict. O tom masturbovani s plastovymi lahvemi radeji pomlcim. Silenost nejvetsiho kalibru.

• 1.5.2005  19:04

Co pro jednoho otrocky prepis, pro druheho krasna a verna pocta comicsu. Rodriguez opravdu "nacrtnul" film chladny jako led, bez emoci a bez bombastickych scen. Monology jsou dlouhe a vsevysvetlujici, ale neni to snad prirozena vlastnost cloveka, kdyz premysli? Nijak nechci brat Civalovi jeho nazor, ale chtel bych vedet, co by mu projelo hlavou, kdyby zcistajasna zacal plivat krev do dlane. Rozhodne by to nebylo nic sofistikovaneho, nybrz prave neco ve smyslu "je mi blbe a kaslu krev". Ale nechci tu argumentovat tim, ze Sin City kopiruje vicemene precizne proud vedomi (oblibeny prvek literarnich del) a uz vubec nerikam to, ze Sin City je nejakym zpusobem realistickym filmem. Ani ja si totiz nemyslim, ze Sin City je film bez skraloupu, precizne vylesteny do dokonalosti jako diamant. Na prvni pohled se muze jevit jako poklad nevycislitelne hodnoty, uvnitr ma ale prece jen drobne kazy. Jenom si nemyslim, ze je jich tolik, kolik jich tam vidi kolegove.

• 16.3.2005  14:15

National Geographic nemeho filmu.

• 26.2.2005  16:51
    Vetřelci v Coloradu (TV film) (2002)

Janakuv rezijni debut je filmem pro deti, sve si v nem ale najde i spousta filmovych nadsencu (odkaz na Baye a nastup a la Armageddon se neda prehlednout):) Pomerne originalni namet, jehoz zpracovani sice zas tak moc nenadchne, ale na jedno zkouknuti, proc ne?:) Abych nezapomnel: Adela Doudova predvadi strhujici vykon coby novodoba femme fatale!:)))

• 21.1.2005  01:06
    Ong-bak (2003)

Scenar - ubohy; herecke vykony - ubohe (obzvlaste ta urvana divcina je k nesneseni). Ale jedno se musi Ong-baku nechat - chlapici si to ve filmu neskutecne davaji a busi do sebe hlava nehlava, zidle nezidle, stul nestul, lednicka nelednicka. Co by me opravdu zajimalo, je stav marodky po skonceni nataceni. Prvni pulhodina docela nuda, ale zbytek je neskutecne nabuseny jeden dlouhy videoklip na tema:" Jak co nejefektivneji zkopat protivnika a vypadat pritom cool."

• 20.1.2005  01:04

Misty dost predvidatelne, ale drobne nedostatky ve scenari uplne prebiji vyborna Snyderova rezie. Tento filmar je, jen tak mimochodem, take docela monstrum - je to jako by nekdo vzal George A. Romera a zkrizil ho s Johnem Woo, vysledkem cehoz nam vzniknul Zack Snyder. Nevim jak vam, ale mne to vyhovuje.

• 14.1.2005  02:41

Atmosferou se The Saw blizi nejvice asi filmum jako Sedm, Telefoni budka a nebo Kostka. Do posledni chvilky si film s divakem hraje - tvari se skoro jako tuctovy film, naoko porusuje dramaticnost zdanlivymi logickymi chybami rezisera, aby se nakonec obratil ve velmi sofistikovanou a nadmiru elektrizujici zalezitost, zasluhujici si vasi pozornost. Cary Elwes kupodivu neni tim, kdo z dvojice lidi, uveznenych v male mistnosti, svym hereckym vykonem vycniva – bravurni vykon podava ne moc znamy Leigh Whannell coby Adam, jenz je mimochodem take autorem scenare. Ohromne nasazeni, uzasna mimika v obliceji, ze ktere vyctete psychickou tryzen, i kdybyste nechteli (zvlaste ve finale, ktere vas doslova vydepta na nejvyssi mez a pocucha vam nervy). The Saw není uplne dokonaly film (najde se tu par zabehlych klise, nekdy je reziser az prehnane „hi-tech“ a radi sceny za sebe mozna az prilis utrzkovite a zmatecne), ale presto hodnoceni mensi nez 4* by bylo urazkou tohoto originalne zpracovaneho nametu.

• 22.12.2004  23:56

Svezi zavan ve vodach ceske kinematografie. Misty vtipne, misty mene vtipne, presto stale sledovatelne a efektni pro oko divakovo. Janak ocividne ma cit pro tempo a rytmus (coz ostatne dokazal uz ve sve prvotine Vetrelci v Coloradu), ale v nekterych pasazich jako by se utrhl ze retezu a upadl do svodu pouhe reziserske exhibice. Jednu vec mu ale uz nikdo neodpare - a to sice tu, ze byl prvni.

• 25.11.2004  12:14

Co vam budu povidat - proste jen DO IT!:)

• 20.11.2004  00:37

Bylo toho uz spoustu napsano o filmech, ktere vraci kouzlo a puvab casu, kdy byla trikova stranka filmu teprve na zacatku. Ja takove prijemne chvilky s usmevem na tvari zazil pri tomto filmu. Emmerich v Godzille opisoval!

• 20.11.2004  00:30

Vizualni lyricka basen mistra Kim Ki-duka. Reziser zvolil prekvapive nekontroverzni hav, kdy se nedockame zadnych "hackovych" excesu a la Ostrov, ale nechavame se unaset nadherne nasnimanou prirodou a presnymi hereckymi vykony. Velmi pekne - vice takovych filmu!

• 31.10.2004  02:16

Lucase prilis v lasce nemam, ale Americke graffiti se mi zkratka libilo. Neni to nic hlubokomyslneho, spise takova oddychova retro-komedie se skvelym "jukeboxem" starych vypalovacek. Pohled na mlade zacinajici herce a tvurce (Ron Howard, Richard Dreyfuss, Harrison Ford) take potesi. A dalsi plus filmu - at jsem se dival jak jsem chtel, nenasel jsem tam zadneho robota! Doufam, ze Lucas pri dalsi vlne renovaci svych del nesahne i po Americkem graffiti. Vsichni vime, ze by toho byl schopny.

• 28.10.2004  23:03
    Rozum a cit (1995)

Dobre podchycena atmosfera se vsemi kycovitymi nutnostmi a dobovymi archetypy, jez pribeh odehravajici se v Anglii na pocatku 19. stoleti vyzadoval. Herecke vykony Kate Winsletove i Emmy Thompsonove (mj. take autorky scenare) jsou bezchybne, Hugh Grant v podstate kopiruje svuj zabehnuty typ zakriknuteho hrdiny, ale hercem s velky "H" se opet ukazuje Alan Rickman, ze ktereho charisma sala pokazde, kdyz se objevi v zaberu. Leeova pozdejsi "Ledova boure" jenom dokazala, ze je jednim z nejlepsich reziseru, schopnych navodit dokonalou atmosferu.

• 27.10.2004  19:59

Nelze nez obdivovat Charlieho tanecni kreace a jeho pruznost:)

• 26.10.2004  16:52

Neuveritelne navykova zalezitost se skvelou hudbou! A nejlepsi je stejne Lumpy!:))

• 26.10.2004  12:24
    Collateral (2004)

Michael Mann zkratka a dobre spatne filmy netoci - Collateral jest tomu dokladem. Nejvetsim plusem filmu je jeho nepredvidatelnost, rafinovanost ve staveni pribehu a to, jak drzi divaka v napeti i pres to, ze valna vetsina filmu se odehrava uvnitr stisneneho taxiku. Mann reziruje s prehledem, pricemz nejsilnejsi je v momentech, kdy se obraz snoubi s hudebni slozkou (scena na diskotece). A kdyz uz obraz upadne do uplneho ticha a my sledujeme jen Los Angeles z nadhledu, po silnici uhanejici taxik, je intenzita divackeho prozitku jeste vetsi, skoro az magicka. Z Cruise i z Jamieho Foxxe vymackl Mann nejspis nejlepsi vykony v jejich dosavadni kariere. Zvlaste Foxx si zaslouzi absolutorium, nebot jeho prerod z ustraseneho taxikare, jehoz vuz si na noc opanuje nekompromisni zabijak, v mene ustraseneho taxikare, neni vubec krecovity ani strojeny. Collateralu je vytykano jeho posledních 20 minut a ja nechapu proc. Osobne jsem uvital, ze alespoň ke konci byl film trochu predvidatelny:)

<< předchozí 1 2 3 4 5