Lovci duchů (2005) (seriál)

Ke konci to ztracelo dech, hlavne kvuli zabredavani do neprilis domyslene mytologicke linie. Ceho se ale nedostava v mytologii, je dostatecne kompenzovano v ciste epizodickych dilech, ktere i presto, ze v tomto zanru toho bylo receno dost a dost, stale dokazi prekvapit originalnimi napady.

Pravda (1969)

Godardova pocta Dzigu Vertovovi, ideologicky bohuzel az prilis zaslepena a zaroven v mnoha vecech i zcestna a nepresna.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Chemie mezi Bradem a Angelinou funguje na vybornou a i repliky, ktere jim scenariste vkladaji do ust jsou nekdy opravdu povedene a spravne hasterive. Akcni sceny rozhodne nehraji prim, takze zadne reziserem deklamovane "nejlepsi akcni sceny vsech dob" se kupodivu nekonaji. Na druhou stranu kdyz uz se nejaka ta akcni scena objevi, je se na co divat. Moje nejoblibenejsi je asi honicka na dalnici. Nevim jak vam, ale mne Brad Pitt, kterak preskakuje z jedouciho auta na auto druhe a s golfovou holi zlikviduje protivnika, pripada hodne cool:)

Psanci Ameriky (2001)

Svizna a na efekt natocena blbinka, presto pomerne zabavna.

Chuť melounů (2005)

Jako oralni sex s melounem je v kinematografii pomerne netradicni prvek, ale to je asi tak vsechno, co k filmu muzu rict. O tom masturbovani s plastovymi lahvemi radeji pomlcim. Silenost nejvetsiho kalibru.

Sin City - město hříchu (2005)

Co pro jednoho otrocky prepis, pro druheho krasna a verna pocta comicsu. Rodriguez opravdu "nacrtnul" film chladny jako led, bez emoci a bez bombastickych scen. Monology jsou dlouhe a vsevysvetlujici, ale neni to snad prirozena vlastnost cloveka, kdyz premysli? Nijak nechci brat Civalovi jeho nazor, ale chtel bych vedet, co by mu projelo hlavou, kdyby zcistajasna zacal plivat krev do dlane. Rozhodne by to nebylo nic sofistikovaneho, nybrz prave neco ve smyslu "je mi blbe a kaslu krev". Ale nechci tu argumentovat tim, ze Sin City kopiruje vicemene precizne proud vedomi (oblibeny prvek literarnich del) a uz vubec nerikam to, ze Sin City je nejakym zpusobem realistickym filmem. Ani ja si totiz nemyslim, ze Sin City je film bez skraloupu, precizne vylesteny do dokonalosti jako diamant. Na prvni pohled se muze jevit jako poklad nevycislitelne hodnoty, uvnitr ma ale prece jen drobne kazy. Jenom si nemyslim, ze je jich tolik, kolik jich tam vidi kolegove.

Vetřelci v Coloradu (2002) (TV film)

Janakuv rezijni debut je filmem pro deti, sve si v nem ale najde i spousta filmovych nadsencu (odkaz na Baye a nastup a la Armageddon se neda prehlednout):) Pomerne originalni namet, jehoz zpracovani sice zas tak moc nenadchne, ale na jedno zkouknuti, proc ne?:) Abych nezapomnel: Adela Doudova predvadi strhujici vykon coby novodoba femme fatale!:)))

Ong-bak (2003)

Scenar - ubohy; herecke vykony - ubohe (obzvlaste ta urvana divcina je k nesneseni). Ale jedno se musi Ong-baku nechat - chlapici si to ve filmu neskutecne davaji a busi do sebe hlava nehlava, zidle nezidle, stul nestul, lednicka nelednicka. Co by me opravdu zajimalo, je stav marodky po skonceni nataceni. Prvni pulhodina docela nuda, ale zbytek je neskutecne nabuseny jeden dlouhy videoklip na tema:" Jak co nejefektivneji zkopat protivnika a vypadat pritom cool."

Úsvit mrtvých (2004)

Misty dost predvidatelne, ale drobne nedostatky ve scenari uplne prebiji vyborna Snyderova rezie. Tento filmar je, jen tak mimochodem, take docela monstrum - je to jako by nekdo vzal George A. Romera a zkrizil ho s Johnem Woo, vysledkem cehoz nam vzniknul Zack Snyder. Nevim jak vam, ale mne to vyhovuje.