Nenávist (2004)

Asi bych tento počin hodnotil jako hororový nadprůměr. Jen lehký, ale nad... S. M. Gellar si zase tolik nezahrála, stejně jako B. Pullman, ale něco to do sebe mělo. Škoda, že šlo o remake no... Jako horor to nemělo žádnou novou myšlenku, žádné zvraty. žádnou hloubku... nic. Ano, při tom zvuku a přítomnosti japonské rodiny běhal mráz po zádech fakt jako těžce, ale tak šlo o samotný efekt, o nic jiného. Ten byl dobře zvládnutí, páč mně fakt příjemně nebylo... Takže takto. Spokojený jsem, ale rád zkonstatuji: už nikdy více...

Není král jako král (2000)

Tady už k dokonalosti chybí jen trochu lepší animace. Pořádná dávka zábavy, skvělý příběh, dobré vtipy, veselé situace. Jeden z těch snímků, které se nezapomínají. :)

Není zač (2010)

Velké, opravdu velké překvapení. Z této papírové komedie/drama se stalo během 80 minut hodně dobré drama, které vypráví příběh jako ze života. Skvělé obsazení, výborné herecké výkony. Fakt se mi to moc líbilo. A. Peet je fakt nádherná! Spokojenost, protože takovou kvalitu jsem nečekal. R. Hall obzvláště hodně překvapila. Děkuji!!

Nepřátelé (2017)

Těch kvalitních westernů v posledních letech tolik nevzniklo, tento ale hodně navyšuje laťku, a to hodně vysoko. Luxusní sestava, originální příběh, velké herectví.

Nepřestávej dýchat (2022) (seriál)

Pozitiva: Krásná M. Barrera, nádherná příroda, super medvěd, který se aspoň choval jako medvěd. Negativa: V podstatě vše ostatní. Flashbacky nevadily tolik , i když jich fakt nemuselo být tak moc. Víc mě trápilo, ba až sralo, že takto inteligentní a vzdělaná dospělá žena postrádá naprosto všechny základní pudy sebezáchovy. Jak je tento seriál dobře a umně natočený, jde především o stručný návod, jak co nejdříve umřít, a to hned několika způsoby - pády, sežrání, utonutí, umrznutí, otrava, .... škoda, hrozná škoda... znovu ne.

Nepřítel před branami (2001)

Marně jsem přemýšlel, co mi u tohoto filmu chybělo k maximální spokojenosti. Asi nic! Mám fakt hodně rád filmy o odstřelovačích, ty starší o to víc. Atmosféra druhé světové války neměla chybu a herecké kapacity se ukázaly v opravdu výborném světle. Film jsem si naplno užíval! Souboj E. Harrise a J. Lawa mi v hlavě zůstane ještě dlouho. První akce ruské armády byla fakt výborná! A ta hudba! J. Horner v tom nejlepším. I když to časově trochu neladí, toho Avatara jsem cítil v každém druhém tónu. A to je v pořádku! Spokojenost nejvyšší!

Neskutečná Anna (2022) (seriál)

Julia Garner výborná! Anna Chlumsky skvělá! Ale tím to pomalu hasne. Bavilo, asi tak do 6. dílu. Pak už začal být každý díl prostě dlouhý. Vyprávění poutavé, ale začínám se malinko bát tohoto trendu točit o podvodnících.... a omluva, že to myslela dobře a měla vizi? Ano, byla génius, ale neměla na to prachy... takových tu asi bude víc, ale nekradou... Zklamání ne, ale nadšení vůbec.

Nesmiřitelní (1992)

Výborný temný western C. Eastwooda. Doby blonďáka v zeleném ponču jsou už sice dávno pryč, ale z jeho charizma neubylo ani trošku! Je to typ westernu, který Vás vtáhne nejen do děje, ale okolí bylo vyobrazeno v takových detailech, že po hodině si říkáte, že to snad ani jiné být nemohlo. Silné herecké výkony, dobrá hudba a podle mě opravdu povedené vyobrazení doby! Moc se mi to líbilo!

Nesmrtelná teta (1993)

Tak tu mi taky lehce uniká, proč to má tak málo... Jedna z pohádek, které mi opravdu nevadí, ba naopak, moc se mi líbí. Krásné písničky, krásná princezna, F. Blažek je taky sympaťák. J. Bohdalová úžasná. J. Hanzlík skvěle baví... Co tam komu chybělo? Mně teda nic! Temné to bylo akorát, naštěstí.

Nespoutaný Django (2012)

Tady není moc co řešit. Q. Tarantino nezklamal ani v nejmenším detailu. I jeho tradiční cameo bylo parádní. Samotný film je jasná pecka roku 2012 a jeden z nejlepších tohoto žánru, který jsem viděl. Opravdu síla. Chce to už hodně schopností, dát dohromady western, parádní zábavu, skvělou akci a tolik dokonalých dialogů. To vše zastřešeno skvělou hudbou a výborně vykreslenou atmosférou. Skvělé skvělé! Před Ch. Waltzem klobouk dolů za jeho bezchybný výkon. L. DiCaprio, J. Foxx, S. L. Jackson a další jen jasně dokázali, že patří k herecké špičce. Moc moc povedené. Dlouho jsem z kina neodcházel takto naplněn.