Rok 1892. Na cestě k odpuštění není nikdo v bezpečí. Lze v zemi divochů najít lidskost? ... Vydejte se spolu s hrdiny na klopotnou cestu nenávisti, vykoupení a přežití... Po téměř dvou desetiletích bojů s domorodými Šajeny, Apači a Komanči, dostane kapitán americké kavalerie a válečný hrdina Joseph Blocker poslední rozkaz. Kapitán má doprovodit churavějícího šajenského náčelníka Žlutého jestřába, svého nejopovrhovanějšího nepřítele, do jeho domoviny v Montaně. Nechtěný úkol před odchodem do výslužby se ještě více zkomplikuje, když se kapitánova skvadra bude muset ujmout ovdovělé osadnice Rosalee Quaidové. Smečky všudypřítomných loupeživých Komančů jsou přitom stále na válečné stezce a touží po krvi; dokáže zkušený kapitán naposledy splnit svou povinnost? (Česká televize)

Pepinec

Kláda, která na vás spadne hned v první minutě a kterou z vás nesundá ani světlo v sále na konci. Jestli je někdo na světě Bůh, tak Jardo promiň, ale porazil tě Christian. Totiž utáhnout očima dvouhodinový western je asi tak stokrát těžší úkol, než vyplnit v Čechách správně daňové přiznání. Jeho postava je snad nejcharakternější, jakou jsem na plátně kdy viděl; takhle má vypadat chlap. Konec mě emočně dolámal na třísky, tohle v sobě budu nosit ještě dlouho... Stejně jako angínu, protože už je to týden, co chodím s otevřenou hubou. (Banff, Kanada) ()

Malarkey

Už námětem jsem tušil, že tohle bude jeden z těch vrcholových zážitků Hollywoodu. A opravdu to tak je. Tady není nic nazbyt. Christian Bale a Wes Studi tady geniálně hrají nejlepší válečníky daných partají a osud tomu dá, že na sklonku jejich životů se setkají, aby jeden dovezl druhého do jednoho rodného údolí. A to na příkaz tehdejšího amerického prezidenta. Drsné krvavé scény, neskutečně silné emoce, postavy, kterých Vás je líto, běsy v hlavě, které nelze pochopit…a scény, na které nepůjde zapomenout. Jednoznačně obrovský zážitek a poslední scéna filmu je asi ten nejhezčí a nejpoetičtější filmový závěr, co jsem za poslední léta viděl. ()

Enšpígl

Nádhera, přenádhera. Exceletní filmařina a příběh, který má v sobě duši. To je stejný jako mít v držce belgickou pralinku a rozplývat se nad chutí, která se pomalu rozplývá. Žádný zbytečný záběr, krásná kombinace jak vyprávět příběh a propisovat charaktery jednolivých postav. Dialogy se zde neplýtvá, za to pohledy hlavníc hrdinů co řeknou víc jak tisíce slov se nešetří. Oslavě herectví vévodí Christian Bale, ten zde zahrál bezdebat životní roli , ale ani Rosamund nezaostává a předvádí nejlepší výkon své kariéry a že oba herci už nejednou předvedli hodně dobrou hereckou show, ale tady jedou bomby. Film se ve mně usadil na hodně dlouhou dobu a suvereně vkročil do mé westernové topky. Hostiles jsou dar z filmových nebes. ()

verbal

Pozor!!! V tomto zvratku lze narazit na funkční bojler! Kristián Žok je zmrdský rasista a vyhlášený sadistický zabiják Amerikoameričanů. To ovšem jen do té doby, než mu nějaká unijní guma dá za úkol eskortovat náčelníka Maligního Tumora, zmrdského rasistu a vyhlášeného sadistického zabijáka Pseudoameričanů, na oddělení indiánské terminální onkologie. Cestou Kristián prozře a náhle zjistí, že je vlastně ve skutečnosti zádumčivým ultrasprávňákem a milovníkem rudochů a za ten jeho permanentně strnulý výraz úsporně huhňajícího vyhlazovače může jen mimořádně svědivý genitální opar. No, kluci se přes dvě hoďky moc príma projedou čarokrásnou krajinou, přičemž zažijí přesně tři krát deset minut mile brutálních a příjemně naturalistických dobrodružství, nejprve s traumatizovanou matkou, co prohrála s Komanči 3:0 na děti, poté s lovci bobrů traumatizovaných matek a nakonec se spravedlivě rozhořčenými rančery, kterým ti zkurvení domorodci pár set let před jejich příchodem bez povolení postavili na pozemku indiánský mumifikátor. S těmi už ale napravený Kristián po bolševicku nemilosrdně zatočí, adoptuje androgynního indiánka a vydá se pateticky odjíždějícím vlakem vstříc zapadajícímu slunci s traumatizovanou matkou a nově nabytým traumatizovaným fakanem vést traumatický rodinný život. Docela škoda, že se to mezi těmi výše uvedenými trampotami táhne pomaleji než rakovina, kdy si hoši při jízdě jen stěžují, jak už jim z toho genocidování vlastně jebe, vyměňují si uznalé pohledy plné vzájemné úcty a kolektivně u ohňů přemítají, jak by mohli z fleku založit Svaz kolonizátorsko – indiánského přátelství. Tak co teď, kurva, jako s tím? No tak tři, dalo se to usedět. ()

Fr

„ZÁKLADEM DUŠE AMERIČANA JE TVRDOST, OSAMĚLOST, STOICISMUS A ZABÍJENÍ...“ /// Westernový drama, ve kterým pochmurně nabručenej Ch. Bale jede krajinou a zlomená R. Pike střílí do mrtvol. Teda v první půlce. V tý druhý přibyde pár dramatickejch dialogů, z výpravy se stane eskorta…, ale vo život jde furt stejně. Takže vobčas. A zlej (i dobrej) tady může bejt kdokoliv. Drama s pár přestřelkama a s poučením, že indiáni jsou tady doma. Místy to je uondaný – takový ty rozjímající dialogy uspávaj. Ale krve se nebojej! Ale taková to byla tenkrát doba… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ve válce mi umírali kamarádi. 2.) Když někoho sejmu, tak ho potom (pro jistotu) vyvrhnu. 3.) Thx za titule „num71“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

• Celosvětová premiéra proběhla 2. září 2017 na filomovém festivalu Telluride v USA. (ČSFD)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz