Duna: Část druhá (2024)

To sa nedá ináč ako 5*! Neskutočný audiovizuálny zážitok v kine.

The Hunter (2011)

Normálne by som dal 4*, ale vzhľadom k tomu, že som film pozeral v Southwest National Park v campervan(e), uprostred Tazmanskej divočiny, tak film mal pre mňa veľmi špeciálny nádych. Niektorí tamojší obyvatelia Tazmanie stále veria, že tasmánsky tiger nie je vyhynutý

Greyfriars Bobby: The True Story of a Dog (1961)

Nehodnotím ani tak film, ako skôr pocity, ktoré som mal pri sledovaní filmu. Film sa odohráva pri Greyfriars Kirkyard, kadiaľ každý deň chodievam do práce. Všetky miesta zobrazené vo filme veľmi dobre poznám, takže pri sledovaní filmu som sa ani v jednej jedinej sekunde nenudil. K tomu všetkemu to bolo doprevádzané škotským dialektom. Pohľad na Edinburgh ako to asi vyzeralo zhruba pred 150 rokmi, ktorý ma poriadne pobavil na necelú hodinku a pol.

Zázraky vesmíru (2011) (seriál)

Jednoducho a komplexne vysvetlené. Spolu s niektorými zábermi som nielenže nasával informácie sprostretkované Brian Cox-om svetelnou rýchlosťou, ale som sa i cítil ako súčasť vesmíru.

Gravitace (2013)

Luxusný vizuálny zážitok. Poniektoré zábery mi ešte dlho zostanú v pamäti.

Vlčí hory (2013)

Obrovský rešpekt pred autormi za skvelý dokument i za odhodlanie a snahu, ktorú pri jeho vytváraní vynaložili. Som rád, že sa točia takéto dokumenty z našej prírody.

Osudový dotek (2004)

To bola ale jazda. Mám rád filmy s touto tematikou. A tento film je to najlepšie, čo som v rámci tohto žánru doteraz videl. Niečo na tom pravdy ale bude. Každé jedno rozhodnutie, každý jeden skutok v našom živote sa podpíše pod to, kým sme. Som toho názoru, že sami sme strojcami svojho vlastného osudu. Sami sme zodpovední zato, kým sme. Podobné myšlienky brázdia mojou hlavou už dlhší čas, no uvedomil som si, že minulosť nemôžme zmeniť, iba sa s ňou vysporiadať a budúcnosť neovplyvníme tým, že budeme rozmýšľať nad tým, čo všetko chceme v živote dosiahnuť. Jedine a všetko, na čom záleži, je iba to, či žijeme na plno prítomný okamžik. No dosť bolo ale filozofovania, trošku som už zašiel mimo film. Každopádne skvelý filmový a i "post-filmový" emocionálny zážitok.

Kříž cti (2012)

Krásny film, ktorý sa na základe jednoduchého príbehu snaží poukázať na nezmyselnosť vojny, čo si myslím, že sa i podarilo na jednotku.