The Golden Girls (1985) (seriál)

Veľmi príjemný sitcom, zaujímavý hlavne svojím nápadom a hereckým obsadením. Nie nadarmo je prezývany aj "Babička všetkých sitcomov". A to nie je preto, že by bol z roku 1921, ale pretože v hrá sympatická štvorica stareniek, ktoré si vychutnávajú v Miami na Floride jeseň života. Netrávia čas ako slovenské dôchodkyne štrikovaním, pozeraním telenoviel alebo volením Fica, ale narozdiel od nich si poriadne užívajú život. Bývaju v krásnom veľkom dome priamo na pláži, chodia sa kúpať k moru, randia a navštevujú dokonca diskotéky. Niekedy to čo všetko stvárajú príde možno až prehnané ale na vtipe to rozhodne neuberá. Seriál je takisto známy tým, že v ňom začínal Quentin Tarantino, ktorý si v jednej epizóde zahral imitátora Elvisa.

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Niekomu to možno príde zdĺhavé, nudné a omáčkovité, ale podľa mňa je toto ukážka skvelého, inteligentného detektívneho seriálu v hlavnej úlohe s nenahraditeľným Davidom Suchetom v roli "malého žabožrúta" Poirota. Kam sa hrabú otravné a nehorázne nudné C.S.I kriminálky, ktoré v tomto prípade nesiahajú ani po päty. Skvelé na tomto seriáli je to , že vás prinúti sa zamýšľať nad tým kto je vrah, prinúti vás zapamätať si postavy a pred koncom vždy máte (teda aspoň ja hej) svoj tip, kto je ten zločinec. Toto v moderných kriminálkach nenájdete. Tam je to samá databáza, zbytočné špeciálne efekty, DNA, hlášky typu: "bez právnika nepoviem už ani slovo" a na psychológiu totálne zabudli. No, ale späť k Poirotovi. Najlepšie časti sú jednoznačne v intervale 1989-2002. V roku 2002 odišli zo seriálu 3 veľmi dôležité postavy a to Kapitán Hastings, slečna Lemonová a hlavný inšpektor Japp, čo je podľa mňa hrozná škoda. Dialógy Poirota a Hastingsa boli jednoducho geniálne a patrili medzi moje obľúbené. Aj tak chválim tvorcov, že to nevzdali a v seriáli pokračovali ďalej. Zatiaľ je koniec v nedohľadne. http://www.youtube.com/watch?v=Hmx6dQJf_rk

Město žen (2009) (seriál)

SADLY, "COUGAR TOWN" IS NOT A SHOW ABOUT PEOPLE GETTING ATTACKED BY GIANT CATS.

M*A*S*H - Nashledanou, sbohem a amen (1983) (epizoda)

Vynikajúce zakončenie jedného skvostu. Ten Alan Alda dokázal, že proste umí. Zábavné a pri tom tak smutné. Veru musím priznať, že pri záverečnej scéne som mal slzy na krajíčku. (P.S. Týmto filmom pre mňa M*A*S*H skončil. Žiadne spinoffy typu AfterMASH neuznávam) Amen!

Příšerná tchyně (2005)

Veteránka z Vietnamu Jane Fonda is back. Tentokrát aby ničila vzťahy !

Smím prosit? (2004)

Ale nó! Nebolo to tak zlé. Richard Gere bol ešte asi roztancovaný z Oscarového Chicaga a preto sa do tohto filmu pustil. Tu pôsobil však viac elegantne a s J.LO. im to na parkete pristalo.

Batman a Robin (1997)

Film bol na nič, jedine tak na zasmiatie a to bol hviezdami doslova prešpikovaný. No nič. Pre mňa tak či tak zostane najlepším Batmanom Adam West.

Zvědavý George (2006)

Zvedavý George a vírus eboly. Ale nie... Ušlo to. Animácia výborna, muž vo veľkom žltom klobúku rocks !

Za plotem (2006)

OK, ale nikto z vás si naozaj nevšimol, že záverečnú scénu kde si Hammy dá energetický nápoj a všetkých zachráni ukradli z Futuramy, konkrétne z epizódy Three Hundred Big Boys?