Princezny (2005)

Výborný výkon oboch hlavných predstaviteliek doprevádzaný skvelou hudbou.

Konvoj PQ 17 (2004)

Na dnešnú dobu isto rozťahaný seriál, na druhej strane historické spracovanie obrany severnej morskej cesty do Murmanska. Mnohokrát márny boj námorníkov a ich hrozné tragédie, ktoré si ťažko predstavť. S propagandou to má málo spoločné. Lebo mnohí vidia propagandu za všetkým

Prasklina (2004) (TV film) odpad!

Okrem mnohých absurdných scén ma najviac bavilo sprchovanie chemickej továrne veľkej ako šopa v Nižných Dementovciach. O pobehovaní v pivnici akéhosi domu architektkou, ktorá zrejme výkresy svojej stavby zabudla pri poslednej návšteve Disneylandu, lebo ani netušila, kde je. Nuž na zasmiatie to bolo akurát. Ďakujeme!

Štvanec (2004)

Musím pochváliť prácu kamery i hudobný doprovod tohto filmu. Lepší priemer.

10,5 stupně (2004) (TV film)

Zaujímavé, že v týchto filmoch sa vždy nachádza len jeden človek, čo tomu rozumie. Z tohto filmu museli mať islamskí radikáli veľkú radosť. Neboli náhodou aj sponzori? Titulky som už nečítal.

Vášeň v srdci (2003)

Milá Sandy, musím Ti vyčítať, že si sa absolútne nepokúsila zachrániť svojho milého. To na inžinierku geológie je veľmi trapné. Samozrejme za to nemôžeš, keď si dostala taký hlúpy scenár. Nakoniec neviem, či si ho nezabila, tým ťahaním po brehu bez žiadnej resuscitácie. Nuž scenárista a režisér to mohol ináč ukončiť.

V moci pekla (2003) (TV film)

Veľmi realistická rekonštrukcia banského nešťastia v Marcinelle v Belgicku, v ktorom v roku 1956 sa z celkového počtu 280 baníkov, podarilo zachrániť len pár. Na pozadí tejto tragédie film rozohráva osudy niekoľkých postáv z baníckeho prostredia, najmä talianskych baníkov, ktorí sa nechali najímať na ťažkú prácu v belgických baniach, nedostatočne vybavených po bezpečnostnej, ale i technickej stránke.

Bratrstvo – Mladí démoni (2002) odpad!

Jaj, jaj, jaj. Tak toto bolo utrpenie. Škoda každého groša na natočenie takéhoto nezmyslu.

Myšlenky zločince (2002)

Zápornejšia postava ako masový vrah Jessie Mowat bol riaditeľ väznice /Denis Hopper/ a kongresman /Jeff Fahey/.

Divoký kočky (2001)

Veľmi slabá roadmovie, navyše s názvom, ktorý absolútne nesedí. V originále je to Danteho výhľad alebo vyhliadka. Zrejme režisér prekladu chcel tento film vylepšiť aspoň názvom.