Človečina (1973) (divadelní záznam)

Radošinské naivné divadlo, to je hlavne Stanislav Štepka a Katarína Kolníková, ale aj celá partia oduševnených hercov. To vysoké hodnotenie odráža roky dlhej kvality a neplatí to len pre toto dielo.

Sagarmatha (1988)

Nie príliš vydarený film s horolezeckou tématikou. Scenáristi a režiséry podobných filmov by mali viac načúvať pravým horolezcom, potom by tie dialógy vyzerali ináč. To je v podstate bolesť takmer všetkých filmov tohto žánru až na svetlé výnimky napr. North Face o prvovýstupe severnou stenou Eigeru. Film Sagarmatha bol dokrúcaný vo Vysokých Tatrách a bolo to vidno.

Pieseň o sivom holubovi (1961)

Film sa odohráva v podtatranskej obci Ždiar s prekrásnou kulisou Belanských Tatier. Evokuje silnými scénami, preto má film dobrý spád. Krásne zahrané detské scény. Rád si ho pozriem znova.

Konvoj PQ 17 (2004)

Na dnešnú dobu isto rozťahaný seriál, na druhej strane historické spracovanie obrany severnej morskej cesty do Murmanska. Mnohokrát márny boj námorníkov a ich hrozné tragédie, ktoré si ťažko predstavť. S propagandou to má málo spoločné. Lebo mnohí vidia propagandu za všetkým

Přerušená píseň (1960)

Základ príbehu je skutočný príbeh lásky slovenského vojaka ku gruzínskej doktorke, jeho zranenie i amputácia nohy.

Stopy na Sitne (1968)

Film je poznačený dobou, v ktorej vznikal.

Smrt přichází v dešti (1965)

Charizmatický Chudík, ale i výborné herecké výkony - Polónyi, Strnisková a iný.

Air Force 2 (2006) odpad!

Strašný film, strašní herci... Na filme zaujalo snaď len to lietadlo.

Pan Wolodyjowski (1969)

Poliaci vedia natočiť kvalitný historický film. Je tomu aj tu, len mi trochu vadi, že pri scéne, keď ostreľujú prachareň, ide v pozadí automobil, čo historicky nesedí.