Odvážný Severino (1978)

V záberoch, keď sa Severino vydriapal na vrcholy hôr je pohľad z Lomnického štítu na Gerlach a Prostredný hrot vo Vysokých Tatrách.

Legenda o upírech (2007) odpad!

Hudba - Gábor Presser - člen známej maďarskej rockovej kapely - Locomotiv GT. Žáner filmu treba doplniť o komédiu - viď súboje Lamberta s návštevníkmi hradu. Zaujímavý krajoobraz Maďarska v pozadí Alpy.

Die Bergretter - Unterwegs mit der Air Zermatt (2007) (seriál)

Napriek tomu, že ide o dokumentárny seriál, mnoho scén je zohraných podľa skutočnosti. Chýba mi však viac scén z priamej záchrany napr. pri páde do ľadovcovej trhline, vyprostenie zo stien a iných. Tie sú zohrané len náznakovite. Aj tak však ide o super profesionálne výkony leteckých záchranárov v oblasti Zermattu.

Herkules proti babylonským tyranům (1964) odpad!

Herecké výkony sa približujú hraniu detí z materskej škôlky, a to nielen u hlavného hrdinu. Rok vzniku tohto filmu je síce 1964, ale aj v týchto rokoch sa to robilo lepšie.

Princezny (2005)

Výborný výkon oboch hlavných predstaviteliek doprevádzaný skvelou hudbou.

Štvanec (2004)

Musím pochváliť prácu kamery i hudobný doprovod tohto filmu. Lepší priemer.

Bratrstvo – Mladí démoni (2002) odpad!

Jaj, jaj, jaj. Tak toto bolo utrpenie. Škoda každého groša na natočenie takéhoto nezmyslu.

Herkules (1995) (seriál)

Grécka mytológia na americký spôsob. Vtipné scény sú veľmi bledé a herecký výkon Kevina Sorba je naozaj biedny. Škoda reči.

Mrazivé peklo (2008) (TV film) odpad!

V poslednej dobe mám pocit, že Kanaďania točia neuveriteľné hlúposti. Majú úžasnú krajinu a námetov na tisíce.Teraz tu máme krajinu vydávanú za Himaláje, ktorá je úplne odlišná od skutočnosti. Chyba za chybou sa valí týmto filmom ako hlúpa lavína na jej konci. Vyberiem len zopár chýb na dokreslenie tohto filmového guľášu: "Tu nás vysadia a odtiaľ musíme ísť pešo" povedal čudný záchranár v krásnej zrubovej chate, ktorú by ste iste v Himalájach nikde nenašli. Neviem prečo pešo, veď najvyššie výsadky pri záchrane boli v Himalájach až vo výškach nad 6100 m. V Pakistane bežne sadá vrtuľník nad 5000 m a vysadzuje nad 6000 m a prelety sú dokonca nad 7000 m a to vrtuľníkmi vyrobenými pred rokom 1972. Horolezcký čakan, ktorý záchranári vo filme používajú v roku 1972 je" Stubai extreme"- vyrábaný v druhej polovici 80 r. Film použil za základ skutočnú udalosť - stroskotanie futbalového tímu v Andách, kde sa stroskotanci zachránili kanibalizmom. Bol o tom natočený aj film. Celá skupinka stroskotancov vyzerá ako hlúpe deti, ktoré nemajú takmer ani základné vzdelanie, preto film by sa mohol považovať za paródiu, ktorou žiaľ nie je.