Divoký kočky (2001)

Veľmi slabá roadmovie, navyše s názvom, ktorý absolútne nesedí. V originále je to Danteho výhľad alebo vyhliadka. Zrejme režisér prekladu chcel tento film vylepšiť aspoň názvom.

Dobrodružství Sherlocka Holmese a doktora Watsona: Pes baskervillský (1981) (TV film) odpad!

Skôr komédia alebo až paródia na Sherlocka Holmesa. Film má tak ďaleko ku atmosfére starej Anglie a charakteru Angličanov ako ja ku vesmírnym letom. Exteriéry a interéry sú úplne jasne ruské. I keď ruskú kinematografiu uznávam, tak toto je hrozné.

Gran Torino (2008)

Klobúk dole, pán Eastwood.

Melody in Love (1978)

Žáner je skôr romanticko-erotický.Melody mladá dievčinka prichádza na dovolenku na exotický ostroj, kde dostáva prvé lekcie lásky. Ale zdá sa, že toho vié už dosť.

Gag (2006) odpad!

Keby bolo ešte nižšie hodnotenie - tak ho má. Absolútna kravina. Takmer všetko bolo dopredu jasné.

Ponorka U-571 (2000)

Prekrútená história s Enigmou, ktorú získala britská tajná služba a odkódovali ju poľskí matematici pôsobiaci v GB.

Robin Hood (1984) (seriál)

Výborná mystyka a muzyka...

Pásla kone na betóne (1982)

Filmu omnoho ľahšie porozumejú Šarišania a ďalší východniari, ktorí poznajú mentalitu tohto prostredia. Milka Zimková je úžasná.

Sváko Ragan (1976) (TV film)

So svákom Raganom niet čo riešiť. Martin Ťapák s námetom od Ela Šándoryho a hercami sa museli pri natáčaní riadne zabávať. Jednoznačne za 5.

Ženský zákon (1967) (TV film)

Úžasný herecký koncert nielen hlavných, ale aj vedľajších postáv tejto klasickej divadelnej inscenácie, doplnený skvelou hudbou Svetozára Štúra a Tibora Andrašovana. Jednoducho nezabudnuteľné.