Ohnivá řeka (2008) (TV film) odpad!

Film s 5 hercami, ak nerátame fotografie babičky. Scenár - nezmysel, réžia - nezvládnutá, trikové zábery - jedny z najslabších aké som videl, výkony hercov - slabé, dialógy - mnohokrát úplne zbytočné. Tento film mohol byť kĺudne nemý - nemal čo povedať.

Modrý kříž (1955)

Film je rekonštrukciou ozajstnej záchrannej akcie počas 2. svetovej vojny. Poľskí záchranári TOPR - zo Zakopaného prechádzajú hrebeň Západných Tatier a transportujú ranených partizánov do bezpečia v Poľsku. Je zaujímavé, že mnohé postavy záchranárov hrali, tí ktorí sa zúčastnili tejto akcie v skutočnosti. Mnohí z nich sa stali skutočnými legendami TOPR , ale i horskými vodcami a horolezcami. Úžasné sú dobové lyžiarske scény, v krásnom prostredí Tatier.

Vlak smrti (1993) (TV film) odpad!

" Ja som tu veliteľ" - v každom podobnom filme to isté. Absolútne bez logiky. Biedny Pierce Brosnan, je postihnutý svojím egom.

Ohnivé inferno (2001) odpad!

Pre tento film a jemu podobné by sa malo zavieť špeciálne mínusové hodnotenie. Či už strašný scenár alebo počin režiséra o akčnosť tohto filmu v záchranárskych scénach nemôžem hodnotiť ináč, ako niečo absolútne negatívne.. Pokiaľ si režisér myslí, že tento film pozerá stádo vymetecov, ktorí nemajú v hlave ani kúsok mozgu, tak by mal prestať natáčať filmy a začať sa živiť nejakou inou prácou. Všetky záchranárske scény sú natočené zle a nemajú v sebe ani trochu logiky, sú až tak absurdné, že to mohol vymyslieť len ten, kto o tom nemá ani trochu potuchy.

Samson (1961)

Jakub, židovský mladík, tápa, nevie sa rozhodnúť ako sa zachovať. Vrátiť sa do waršavského geta alebo prežiť vojnu v úkryte? Jeho chovanie začína byť sebadeštrukčné a ohrozuje tých, ktorým záleží, aby prežil. V závere však svojou váhavosťou sa dostáva do situácie, kedy sa musí rozhodnúť.

Yes: Keys to Ascension (2001) (koncert)

Hodnotím hudbu Yes, ale nie počin režiséra Steve Mitchella, ktorý zrejme nevedel ako na to. Škoda, lebo výber skladieb z koncertu bol výborný a výkon skupiny tiež.

Operace Kobra (1995)

Tí chlapci to mohli urobiť aj rozumnejšie. Vlastne sa to skončilo nejak šťastne, pre samotný film, ale doť chabo.

Santana: Sacred Fire Live in Mexico (1995) (koncert)

Vynikajúci Santana so skladbami, ktoré ho vyniesli do muzykantského neba. Black magic woman, Oye como va, Samba pa ti, Guajira a ďalšie - best of 70 - roky.

The Concert for Bangladesh (1972) (koncert)

Mega koncert skvelý po všetkých stránkach - hviezdne obsadenie a úžasná charita. Všetka česť George.