Concorde - Letiště 1979 (1979)

Poslední ze série  "Letišť", udržuje si úroveň alespoň "sbírkou" hvězd, které ve filmu hrají (jenom ten R. Wagner jako padouch moc nesedí).

Okupace ve 26 obrazech (1978)

Jako na čtyřiadvacetiletého na mě tento film při shlédnutí v kině hluboce zapůsobil (vůbec s podivem, že tehdejší čs. totalitní cenzura tento film pustila do kin). Ale on tak trochu obecně poukazuje na "zálibu v zabíjení", která je v podvědomí některých národů zakořeněná...

Cascabel (1977)

Uvedeno v rámci informativní sekce na MFF v Karlových Varech roku 1978

Vzdušné zámky (1938)

Úžasné jako všechny filmy dvojice Astaire- Rodgers. Děj není podstatný, zato však hudba, písně... a taneční čísla, i když z celkem deseti filmů Freda a Ginger obsahuje tento film nejméně hudebních sekvencí - pouze čtyři. Podle G. Rodgersové měl být film natočen v Technicoloru, ale byly provedeny barevné testy, a jejich kvalita byla špatná. Proto bylo od původního záměru upuštěno.

Kardinál (1963)

Film byl natočen podle románu Henry Mortona Robinsona The Cardinal, který roku 1950 při svém knižním vydání byl nejpopulárnějším románem roku v USA (dle hodnocení časopisu Time). Robinson se později podílel i na psaní scénáře k filmu. Příběh je částečně založen na životě Francise kardinála Spellmana, newyorského arcibiskupa (1939-1967).

Caravans (1978)

Slušný dobrodružný romantický příběh podle vůbec prvního Mitchenerova více než třísetstránkového románu, odehrávajícího se v Afghanistánu roku 1946 (autor knihy během svého pobytu v Afghanistanu byl svědkem jedné z posledních tradičních karavan, které po tisíce let brázdily hory, pouště a hranice států.). V porovnání s literární předlohou film trpí škrty v ději, aby se kniha vešla do dvouhodinové stopáže (v románu hlavní postava příběhu Michael při pátrání po ztracené Ellen procestuje celou zemi a setká se s mnoha zajímavými lidmi). J.A. Mitchenerovi se konečná verze scénáře s ohledem na velký rozsah změn a škrtů nelíbila a podal žalobu proti jeho autorům. Narozdíl od popisky obsazení nehraje Christopher Lee, uvedený na prvním místě, hlavní roli (podle interview , které k filmu poskytnul, byla většina s ním natočených scén v konečné verzi vystřihnuta).

Chválozpěv (1970)

Osudy sedmi dívek, které pracují jako hostesky v sexy španělském nočním klubu. Uvedeno roku 1970 v čs. filmové distribuci (filmové kluby)

Camelot (1967)

Pro mě jeden z nezapomenutelných zážitků při 70 mm filmové projekci tohoto muzikálu s písněmi autorů My Fair Lady  Lernera a Loeweho.  Pozoruhodný je i pěvecký výkon herců, kteří (narozdíl od A. Hepburnové v M.F.L.) nazpívali všechny party sami (dojemný je zejména Franco Nero jako Lancelot).

Dárek (1982)

Skvělá komedie, která slavila úspěchy v čs. kinech roku 1984