Bullets or Ballots (1936)

Jako vždy výborný Edward G. Robinson, tentokrát ne jako gangster, ale jako policejní detektiv. Jeho role Johnnyho Blakea je založena na skutečném newyorském policistovi Johnnym Broderickovi (1896-1966) alias "Vévodovi" nebo "nejdrsnějším policistovi na Broadwayi", zatímco postava Ala Krugera,  vychází ze známého gangstera Dutche Schultze.

Bulldog Drummond Strikes Back (1934)

Krimi špionážní klasika. V sérii celkem 12 filmů s Bulldogem Drummondem, natočených v letech 1929 - 1947 (z toho 3 němé), hrál Colman Bulldoga pouze ve dvou, potom pokračoval herec John Howard (toho jsem neviděl takže nemohu srovnat).

Track of the Cat (1954)

Působivá rodinná sága. Na nádherném ranči v horském údolí nedaleko Aspenu se odehrává složité rodinné drama během první velké zimní sněhové bouře a kolem obrovského pantera se zdánlivě mýtickými vlastnostmi, který zabíjí dobytek. Arogantní, nelítostný Curt a jeho přísná farizejská matka stojí proti morálnímu nejstaršímu synovi Haroldovi a poraženému otci alkoholikovi, zatímco nejmladší syn Arthur se snaží držet při zemi a doufá, že se mu podaří přesvědčit rodinu, aby mu dovolila oženit se s dívkou, kterou přivedl na návštěvu. Dívka však vzbudí odmítavé odsouzení a oba starší bratři se po rodinné hádce uprostřed prudké sněhové bouře vydávají na nebezpečnou misi s cílem zabít zabijáckého  pantera.

Westward the Women (1951)

Odvážné a statečné ženy se probojovávají Západem,  překonávají hory a pouště a bojují s nepřátelskými indiány. Působivá je rvačka dvou dívek poté, co jedna rozbila druhé brýle. (žádné válení se po podlaze s křikem, škrábání a tahání se za vlasy, dívky používají pěsti a dávají si rány do úst). Robert Taylor hraje skauta, který má ženy dovést do Kalifornie.

The Adventures of Tom Sawyer (1938)

Jeden z prvních amerických filmů v Technicoloru. George Cukor a William A. Wellman režírovali jen některé scény, aniž by se jim  při původním uvedení filmu v kinech dostalo uznání (spolu)autorství. V titulcích je uveden jako režisér pouze Norman Taurog.

Buffalo Bill (1944)

Předválečná westernová klasika. B. Bill byl jedním z prvních bojovníků za práva Indiánů, když napadal politiky na vedoucích postech kvůli jejich špatnému zacházení s indiánským obyvatelstvem. Nakonec založil na jejich podporu show na Divokém západě, která se stala mezinárodní senzací. Film se promítal v brněnském kinu Ponrepo v dubnu 1978

Budapešťské povídky (1977)

Film jsem shlédnul v dubnu 1982 v rámci Dnů maďarského filmu v brněnském kině Jalta (na nichž byla mj. brněnská premiéra Mefista krátce po jeho ocenění Oscarem).

Dva z jednoho města (1983) (pořad)

Těžko hodnotit z pohledu dnešního diváka rozmazleného desítkami tv kanálů. Ale v  době vysílání patřil pořad rozhodně k tomu lepšímu, co se večer dalo v ČSR v televizi sledovat. A jestli si někdo myslí, že německé obdobné show ARD či ZDF nebo rakouské z ORF v té době byly nesrovnatelně lepší, tak mnohdy nebyly ! A nutno doplnit zde uvedená fakta - mnoho dílů režíroval ( a skvěle) Jiří Adamec

A pak přišla láska... (2022)

Nějak se v těch zdejších recenzích nepíše o Hofové, která mi rovněž přišla ve filmu dobrá a přesvědčivá (v typu postavy, kterou hraje). Jinak děj filmu nijak negraduje a asi v polovině uvázne na mělčině...

Edgar Wallace - Das Haus der toten Augen (1998) (TV film)

Scénář napsán podle románu Edgara Wallace, jedná se o volnou úpravu románu "Dead Eyes of London", zfilmovaného již v 60. letech s Joachimem Fuchsbergerem. Jednu z rolí vytvořil i v tomto remakeu Eddi Arent, jenž hrál v desítce "wallaceovek" v 60. letech