• Krátkometrážní

Řezník: Pan Au (2016) (hudební videoklip)

Pan Řezník si řekl, že natočí i něco pro širší skupinu lidí. A ono to je i tak dost dobře poslouchatelné a velmi pěkně zpracované. Za mě překvapení a moc pěkné!

Barbora Poláková: Nafrněná (2015) (hudební videoklip)

Velmi dobře natočené, jinak by se to nestalo takovým „virálem“. Přeci jen na české poměry mít přes dvacet milionů zhlédnutí na youtubu? Buď to svědčí a zvrhlém vkusu publika, nebo kvalitách písničky/klipu.

Vyšehrad - Zápisné (2016) (epizoda)

Oproti prvnímu dílu o trochu slabší, hodně prvoplánový humor, někdy dost toporný. Ale bavil jsme se a určitě budu koukat na další díly.

Antikrist (2009)

Antichrist není filmem pro každého, není to ani film na neděli, natož pondělí nebo na úterý. Je složitý a náročný, a abych řekl pravdu, dalo mi to celé velký problém se nad tím vůbec zamýšlet. Miluji dlouhé a zdánlivě nicneříkající scény, které dokonale dokreslují pozadí filmu, a těch tu není zrovna málo. Je pravda, že ani já nepotřebuji vidět detailně pohlavní orgány herce, abych měl pocit, viděl naturalistické, oduševnělé, originální dílo.. Ale ono originální je!

Vánoční Kameňák (2015) odpad!

Bezmoc, zděšení... kvalita obsahu je úplně někde hluboko v prdeli. Náladu adventních trhů staví na vibrátorech a kondomech, zápletku na obnově nevěstince od náboru prostitutek a politickou satiru na imitaci prezidenta Miloše Zemana. Nesnáším hlasitý smích herců, jako by vám chtěli říci, že je to právě teď vtipné. V Kameňáku to máme i s hudebním předělem. Sakra, vždyř režii dělal docela erudovanej člověk, ale ono to asi nejde...

Zatracení (2002)

Po přečtení všech inteligentních komentářů zdejších uživatelů jsem došel k závěru, že se na film musím podívat také. Drogová tématika je poměrně oblíbená, divácky vděčná.Režie byla taková, jaká byla, asi proto, že kolem nešel žádný pořádný dramaturg! Co se týče hereckých výkonů, tak i lidé neznalí pochopí, že jsou jejich výkony přinejmenším trapné. Zatracovat ale jen pro to film by bylo nespravedlivé! Bavila mě domácí digitální kamera, která se používá většinou jen z nouze, zde ale pro dokreslení atmosféry a především jako předmět doličný. I přes špatnou režii najdeme ve filmu dokonale zvládnuté scény, například scénu vezení. V jednom záběru na vás dýchne dusno, krutost, špínu, beznaděj, kradmé oťukávání spoluvězňů, ubohoučké radosti, strach, stesk. Ve filmu oceňuji i spoustu záhad. Od začátku netušíte, proč to a co Révai pro sedícího Plouhara dělá, nakolik jsou si vnitřně blízcí, že se tak obětuje, to zůstává záhadou. Podobně celá "detektivka", kterou zpětně rozplétá, skončí v rozplizlém otazníku, že to mohlo být úplně jinak.

Vyšehrad (2016) (seriál)

Námět výborný, jen mi to připomíná pár vyhaslých hvězdiček, že pane Fenin, Pacanda?☺

Finále (2016)

Průměrný český dokument, tři hvězdy dávám kvůli zpracovanému tématu. Byl jsem přítomen na předpremiéře a nadchla mě především přítomnost legend našeho fotbalu, pana Panenky a pana Dobiáše. Snad jen doufám, že ta garáž plná vína, trofejí a harampádí, není vážně jeho. Protože určitě nebudu jediný, kdo teď ví přesně a zná jeho adresu bydliště ☺