• Krátkometrážní

R (2010)

Naturalistická exkurzia do dánskej väznice, kde vládne zákon džungle a len tí najsilnejší určujú pravidlá. Nie je to veru príjemné miesto a vďaka réžii dvojice Noer-Lindholm je to pohľad priamo do pekla. Násilníci tu šikanujú nováčikov stredovekým spôsobom a špinavá arabská čvarga tu má svoje samostatné oddelenie. Pokiaľ ste tu ochotní slúžiť hrubokrkým hovädám a pašovať pre nich drogy, môžete sa mať dobre. Ale beda ak ich sklamete - dopadnete ako naši dvaja hlavní protagonisti. Ešte dlho po zhliadnutí tohto filmu mi behali zimomriavky po chrbte.

Garfield ve filmu (2004)

Filmová adaptácia kresleného seriálu o nenažratom kocúrovi, ktorý večne trpí depresiami a neznáša pondelky. V komikse či v dotyčnom seriále boli jeho ironické hlášky vtipné, bohužiaľ sa to nedá povedať o tomto ultra-trapnom filme určenom pre deti v predškolskom veku. Dokonca aj zápletka filmu sa obmedzila len na to, že Garfieldov pán John Arbuckle si zaobstará nového psa, ktorý je zo seriálu známy pod menom Oddie. Ten je však neskôr unesený a Garfield sa ho vydá zachrániť. Lenže robí to až príliš nudne a nezáživne.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Akčná komédia o jednej nezvyčajnej manželskej kríze, z ktorej vedie cesta jedine skrz divoké prestrelky. Obaja manželia sú totiž špičkoví zabijaci ale navzájom o tom nevedia. Pri jednej tajnej akcii si skrížia cestu a tým sa spúšťa zábavná a miestami veľmi vtipná vojna. Elegantné herecké duo či vydarené vtipy však nezakryjú fakt, že zápletka je silne neoriginálna a mne osobne prišila záverečná prestrelka maximálne trápna. Bol som na tomto filme pred 10 rokmi v kine a pamätám si, že som odchádzal z kina mierne sklamaný. Samotný záver mi totiž pripadal silne odbitý. Vo výsledku sa však oplatí si tento film aspoň raz pozrieť.

Mr. Jones (2013)

Na horor to začína dobre. Mladý manželský pár sa vydáva na chatu do divočiny a úplnou náhodou zistia, že ich susedom je pustovník zvaný Mr. Jones, ktorý vytvára zo starých konárov rôzne totemy a strašiakov a rozmiestňuje ich po lese. Práve z totemov ide najväčší strach, až si človek spomenie na Blair Witch Project. Hlavné postavy sa rozhodnú za Mr. Jonesom vydať a nafilmovať ho pri práci, ale tajomstvo, ktoré Mr. Jones skrýva nepochádza z tohto sveta. Dobrých 60% filmu sa tu len kecá a kecá a zvyšok filmu sa zmení na psychedelický mashup rôznych záberov, ktoré mňa totálne otrávili. A záverečná pointa prevracia celý film naruby. Takže vás nečaká nič sokujúce a už vôbec nie prevratné.

Foo Fighters - Walk (2011) (hudební videoklip)

Taký menší Volný Pád v podaní Davea Grohla. Zábavný videoklip korunovaný najnovším hitom tejto skvelej skupiny.

Alice Cooper - Poison (1989) (hudební videoklip)

Jedna z mnohých nestarnúcich rockových vypaľovačiek, ktorá stále lahodí mojmu sluchu. Alice Cooper je jednoznačná rocková legenda.

Ramones - I Believe in Miracles (1990) (hudební videoklip)

Pre mňa osobne jeden z vôbec najzásadovejších songov od Ramones. Nezabudnuteľná záležitosť, ktorú neskôr hrávali na koncertoch aj Pearl Jam.

Mláďata (1979)

Príbeh dvoch rozvedených manželov, ktorí súperia o svoje jediné dieťa. Extrémne náročný psychologický horor, ktorý by som zaradil medzi najlepšie snímky, aké kedy David Cronengerg natočil. Krvavé scény a gore efekty sú tu len na efekt, dôležitá je totiž silná zápletka a precízne herecké výkony. Film vhodný len pre otrlých.

We Are Still Here (2015)

Názorná ukážka koľko hororových stereotypov sa dá nacpať do jedného filmu. Postarší manželský pár, ktorý pri autonehode prišiel o syna sa nasťahuje do domu, ktorý má temnú minulosť. Áno, bola tu kedysi márnica. Pochopiteľne začnú z útrob temného sklepa vyliezať pripálení duchovia, ktorým pri uhorení nejakým zázrakom zostali vlasy v poriadku. No a samozrejme starousadlíci v meste sa správajú čudne a vedia o minulosti prekliateho domu viac než dosť. Nudný a extrémne neoriginálny horor, na ktorom je vidieť jeho nulový rozpočet a ktorý mňa potešil len svojím ultra-krvavým finálne, ktoré dáva spomenúť na taliansku gore školu Lucia Fulciho. Herecké obsadenie je tvorené vyložene televíznymi hercami. Klasický konzumný horor vhodný pre nenáročných divákov.

King Kong (1976)

King Kong vs Dude Lebowski. :)