We Are Still Here

Paul a Annie sú zdrvení zo smrti ich syna, ku ktorej došlo pri autonehode pred dvoma mesiacmi. Odsťahujú sa do nového domu, ktorý sa nachádza na pokojnom mieste, aby tam začali nový život. Onedlho však zistia, že si nevybrali dobre, lebo dom má temnú minulosť a v jeho pivnici striehne temnota. Oni ako aj ich blízki priatelia, ktorí ich prišli navštíviť, sa ocitnú vo veľkom nebezpečí. Nie je to ale iba temnota, ktorá ich naozaj ohrozuje... (Astaroth12)

Astaroth12

Kamera bola úžasná, tie dlhé pohľady na zasneženú krajinu boli úchvatné. Do tej pivnice by som nešiel ani s Ripleyovou, naháňala strach a temnotu. Samostatnou jednotkou sú lakačky, ktoré boli brutálne a stalo sa aj to, že pri asi dvoch som sa skoro p....l. Film mal silný temný základ, ktorému garde robil ujo napätie a teta atmosféra a boli tu veľmi častými hosťami. Príbeh ten nebol zas tak ojedinelým javom, ale zas mal jednú silnú vlastnosť a tou je, že nuda sa tomuto filmu vyhla a stále sa tu niečo deje. Sú tu aj nezmyselnosti, ktoré tu byť nemuseli, ale aj tak jeden z najlepších ghost hororov za posledné roky. Lebo parádna kamera, silný bodycount, gore efekty boli veľmi slušné, lakačky dokonalé a masky neboli nejako výrazné, ale zas strach vedeli nahnať. Tak u mňa spokojnosť. ()

Fr

„DŮM POTŘEBUJE RODINU. ODEJDĚTE!“ /// Ty vole, aby mně nějakej spratek naháněl hrůzu už 10tý minutě, to nepamatuju (ten zápas „mladý proti starejm“ se nepočítá!). Ale vzhldem k historii domečku… A pak ten elektrikář… Nejdřív straší ve sklepě a postupně jdeme vejš. Má to lehce přes hoďku dvacet, takže je jasný, že věděj co chtěj – v rychlosti vodvyprávět a postrašit. Faktem je, že takhle narvanej barák bubákama jsem (asi) ještě neviděl! (žádný imigranti! Strašidla!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Spratek je mrtvej, a tak se stěhuju do baráku v nějaký prdeli. 2.) Stará straší, že ve sklepě straší. Mám se začít bát?. 3.) Thx za titule „unchained“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *** ()

Gorehound

V rámci novších kúskov určite nadpriemer. Vynikajúce prakticke gore a pomalá zimná atmosféra, skvelý klasický príbeh. Pocta Fulcimu, spomeniets si hlavne na The Beyond a Houss by the cemetery, ale svojská. Jediným mínusom, subjektívnym, je pre mňa to, že film až tak nevtiahne, ako by cgcel a herci to stále tak "nepredajú", mnoho scén tak trošku stráca na údernosti, ale snaha tu určite je, a v mnohom podarená. Skvele sú dovysvetľujúce záverečné titulky. ()

heyda

Nic nového pod sluncem, strašitelný dům, pár dospěláků a vyvolávači duchů, naštěstí atmosféra byla docela solidní včetně hereckých výkonů. Jen škoda, že tam bylo tolik logických děr. Ať už proč ti démoni útočí i na hodné elektrikáře nebo proč ty lidi nezajímalo, kde jsou jejich děti a pár dalších takových nevychytaných záležitostí. Pro mě naprosto průměrná záležitost, kterou už nemám v plánu vidět znovu. 50% ()

mzss1

|60%| Celkem zajímavý film. Není to nic světoborného, ale jako jednohubka to pobaví. Nic výrazného se neděje, tempo to má pomalé, ve finále se to až spíše rozjede, ale i tak tu máme pár zajímavých prvků. Atmosféra je taková tichá, ostatně jako celý film. Hlavní dvě postavy manželů mě opravdu zaujali. Zde se nemuseli nějak dramaticky projevovat, ale hráli přirozeně a to se cení. Hororové prvky tu jsou, akorát nejsou moc výrazné. Nějaká lekačka ? Já si žádné nevšiml, což je škoda, protože je mám moc rád. Ale nemůžu to hned shledávat jako hlavní nedostatek v tomto žánru. V jedné scéně, kdy manželé spali - tam byla trochu tíživá scéna, která i na mě trochu zapůsobila. No a pak tu máme finále, kdy se spíše jedná o hromadnou vyvraždovačku. Tam je třeba pochválit krvavé zabíjení, takže se dá na co dívat. Úplné finále je trochu divný, pochopení podstaty démonů či co atd. Hudba je nevýrazná, ale není tu moc potřeba. Takže, mírně nadprůměrná záležitost, která za to 1 shlédnutí stojí. Tot vše. ()

• Klasické automobily zapůjčili tvůrcům místní obyvatelé ze Shortsville v New Yorku. (hladass)