• Krátkometrážní

Tajné operace na základně Rubicon (2001) (TV film)

Tento film tak drzo vykráda Predátora až je to nezdravé. Hercov pravdepodobne naverbovali v ochotníckom divadelnom spolku a triky tu asi robil obuvník Karel Navrátil ze Žižkova.

Cesta (2009)

Postapokalyptická dráma plná beznádeje a s obrazmi "mŕtvej zeme" kde vyhynuli zvieratá a príroda je kompletne zničená. Aj ked sa do konca filmu nedozvieme čo sa so svetom vlastne stalo,melancholická atmosféra plná smútku vám môže spôsobiť silné depresie.

60 sekund (2000)

Akčný film plný nablýskaných auťákov a drsných hlášiek. Len škoda že kvalitné herecké obsadenie brzdí pripálený scenár.

Nekonečný příběh 3 (1994) odpad!

Pokiaľ bola dvojka hrozná, tak toto je shit prvej kategórie a kydnutie špiny na prvý diel. Zmätený a trapácky film plný potvoriek ktoré máte chuť zastreliť. A keď sa tu kameňožrút preháňa na svojej motorke a spieva si "born to be wild" tak už je vám fakt zle. Po kultovej a nezabudnuteľnej jednotke nemali radšej žiadne ďalšie filmy točiť pretože to je jedna katastrofa za druhou. Jediné čo tu ako tak zaujme je prítomnosť mladého Jacka Blacka.

Nekonečný příběh 2 (1989)

Podpriemerné pokračovanie slávnej fantasy je béčko jak hrom. Nielenže tu chýba magická atmosféra jednotky, ale aj obyvatelia krajiny Fantázie sa zmenili na panoptikum oblúd jak niekde na maškarnom bále. Všetko sa tu zmenilo na jeden veľký gýč. Ešte k tomu ústredná záporáčka je fakt smiešna a vôbec sa do filmu nehodí. Nehovoriac o nulovej zápletke. Prvý diel bol prepracovaný a mal úžasnú atmosféru, ktorá išla ruku v ruke s úžasnými scénami. Ale toto je fakt slabý odvar a obrovské zklamanie pre fanúšikov jednotky.

Já, robot (2004)

Sci-fi detektivka - tak by sa dala charakterizovať adaptácia knihy Isaaca Asimova v ktorej sa prvýraz objavili tri zákony robotiky. Sme v roku 2035 a vo fime US Robotics sa stala vražda konštruktéra robotov. Do akce je povolaný detektív Spooner, ktorý zistí že za jeho vraždou pravdepodobne stojí špeciálne naprogramovaný robot Sonny, alebo je za tým niečo iné? Dobré triky, charismatický Will Smith a slušne natočené akčné scény stoja za to. V jednej zo svojich prvý úloh sa tu predstaví Shia LaBeouf.

Cujo, vzteklý pes (1983)

Animal horor o bernardýnovi, ktorý sa infikuje besnotou a stane sa z neho stroj na zabíjanie je natočený podľa románu Stephena Kinga. Táto verzia je však bohužiaľ len nudnou a uťahanou adaptáciou s nesympatickými postavami. Mimochodom hlavný detský hrdina mi liezol neskutočným spôsobom na nervy.

Novoty (1997) (pořad) odpad!

Megatrapná šaráda, kde sa upotený Petr Novotný snažil o humor. Občas prihodil nejakú rodinnú historku či scénku, kde sa predvádzal v prevleku. Snáď v každom 3 diely tu šaškoval aj božský Kája v rôznych úlohách (napr. Ivan z Mrazíka). Samozrejme že jednotlivé fórky nemali žiadnu úroveň. Typická ukážka konzumnej nováckej zábavy.

Král rybář (1991)

Očakával som od toho velmi veľa a dostal som celkom málo. Ústredná dvojica hraje veľmi dobre ale film sa nehorázne vlečie a človek sa tu dosť nudí.

Čtyři bratři (2005)

Štyria bratia ktorým pri prepadnutí samoobsluhy zastrelili adoptívnu mamu sa rozhodnú pomstiť jej vrahom. Áno je to síce variácia na stokrát videné, ale tá depresívna atmosféra zamrznutého predmestia Detroitu je fakt unikátne zachytená. K tomu ešte ústredná štvorica má úžasné charisma a film je v niektorých momentoch dosť napínavý že vás donúti pozerať až do konca.