Láska nebeská (2003)

**SPOILER** Celý čas si hovorím čo toto malo byť? Ale poďme pekne po poriadku. Puritánsky Briti si zvolia nezadaného premiéra ,ktorý dokonca odporuje Američanom – no úrčite!! Mladý James Bond prekoná ostrahu na letisku Heathrow a dostane sa do terminálu – aha.... Anglický Romeo na Štedrý večer zoženie letenku a priletí do Portugalska –iba tak vo sne! Angličan stretne v Milwaukue v bare 3super modelky, ktoré sa naňho hneď pricucnú –možno tak moletky s nosom plným koksu a špinavé od hamburgerov !! Jediné čo stálo za to okrem hudby bola sexy a cool Keira Knightley /ako herečku ju vôbec nemusím/ a vyznanie lásky jej priateľom . Dobrá hláška: ,,10 minút u Eltona a si jako bukvice". Ale keď si nasadím ružové okuliare tak je to super romantická komédia.

Madagaskar 3 (2012)

Myslím si , že tvorcovia stúpili týmto filmom úplne mimo / veľmi jemne povedané/ . Plné kino malých detí a nuda, nuda ,nuda a občasný smiech. Predchádzajúce diely v poriadku ,ale tento ma absolútne nebavil i keď animácia a hudba nebola celkom zlá.

Madla z cihelny (1933)

Český pygmalion v stvárnení H.Haasa, L.Baárovej, V.Borského a A.Nedošínskej po taktovkou režiséra V.Slavinského. Celkom vtipný film z množstvom hlášok ,ktorý sa dá pozrieť viac krát bez ujmy na zdraví aj keď všetci vieme ako sa to skončí . Geniálna A.Nedošínska , zodpovedná matka 12 detí /paradox je ,že vo filmoch sa starala o deti , o študentov ,,Študentská mama,, a sama v živote svoje deti nemala./ Čo ma zaujalo pri rozvrhu učenia :9-10 rytmika 10-11 plávanie 11-12 čeština 13-14 franština 14-15 jazda na koni., že aj vtedy sa dodržovala obedná prestávka....medzi 12-13 ha ha ha. Nehodnotím či a komu sa rola hodila a kto zahral dobre a kto zle ,ale L.Baárova je krásna a H.Haas vtipný a o A.Nedošínskej som sa už zmienil.

Majestic (2001)

Jim Carey ma presvedčil , že vie hrať aj bez komických skečov a infantilných grimás. Ďalší film F.Darabonta čo stojí za to si ho pozrieť. Páči sa mi atmosféra mestečka , kde každý pozná každého , všetci študovali v jednej škole a chodia jesť do rovnakého bistra .

Medvídek (2007)

To ,že sa vo filme stretnú najlepší herci a výborný režisér ešte neznamená , že film bude trhák.Herci J.Trojan,J.Macháček,R.Luknár J.Menzel a herečky Z.Fialová T.Vilhelmová, A.Geislerová,K.Issová a E.Vašáryová mali byť zárukou kvality.Bohužial až na pár humorných scén ma film neoslovil.Sorry

Město Ember (2008)

Čo to malo akože byť ,celý film som sa nudil a čakal, kedy už konečne skončí /a to som minimálne 2 krát chcel film vypnúť,ale aj zlú knihu vačšinou dočítam do konca/ . Film .ktorý mal možno zaujímavú tému /mestečko po zemou, asi chceli rovnaký úspech ako ,,Sexmisia,,/ ,ale nič iné.A to som si myslel ,že herci Tim Robbins a Bill Murray predsa nebudú hrať v ,,D,, filme- no mýlil som sa. Gýčový krtko zabiják ,alebo komplikovaná cesta na povrch zeme v posledných minutách filmu /ešte ,že všetko vyšlo ako malo /.Nikto ma nenahovorí ,aby som si ten film pozrel znovu!!!

Milionář z chatrče (2008)

Jeden z najlepších filmov za posledné roky čo som videl. Viem si živo predstaviť , že život a vyrastanie v indických slumoch ukázané vo filme je úplne reálne.Po pozretí filmu som ešte pol hodinu sedel pred TV a upratoval som si v hlave , pretože to bol veľmi emotívny zážitok. Samozrejme od začiatku filmu bolo jasné ,že chudobný chlapec musí predsa vyhrať tie peniaze , ale tak to predsa v rozprávkach býva a dobro musí zvíťaziť nad zlom. Film som videl zatiaľ len raz a určite po vzhliadnutí filmu 2,3 krát mi bude film pripadať patetický a niektoré scény pritiahnuté za vlasy a moje hodnotenie s odstupom času bude trošku iné.

Napola: Hitlerova elita (2004)

Nemci proti Nemcom / nacizmu/. Nie všetci Nemci pojedli führerove tabletky dokonalosti a boli ľudia , ktorý nacizmus ako taký odsudzovali. Nie je to typický vojnový film, neodohráva sa na fronte a mohol byť zasadený do každého totalitného systému gumujúceho mladým ľudom mozgy. I keď ukážky z výchovy hitlerjugend to okorenili , hlavne nacvičovanie útoku granátom a ,,hrdinstvo ,, inštruktora. Nie je to tak dobré ako SWING KIDS s Ch.Balem a R.S.Leonardom , ale je to pozerateľné.

Na veliké řece (1977)

Dej druhej časti trilogie je zdĺhavý a jasne predvídateľný ,ale má to svoju neopakovateľnú atmosféru. Škoda ,že režisér nevyužil viac masovejšie scény v dobe natáčania stál komparz určite prijateľné peniaze ,pretože nepredpokladám ,že pravekí lovci žili v osadách s takým malým počtom obyvateľov.

Návrat idiota (1999)

Perfektný P.Liška .Nie je to síce idiot od Dostojevského ,ale aj tento ujde a verím ,že P.Liška by zahral aj toho. Nie je to sice americký Forrest Gump , ktorý žije svoj život a mení dejiny a ludské životy ,ale je to český Franta ,ktorý donútil svoje okolie aby sa zamyslelo nad životom.