yelcin

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 3.3.2013  22:52
    Amadeus (1984)

Nemám rád životopisné filmy a ,,ešte,, o hudobnom skladateľovi a už vôbec nie s historicky nepresným dejom , ale aj tak Miloš Forman je pán režisér .Film som si chcel pozrieť len kvôli Mozartovej hudbe a Formanovmu režisérstvu , takže s filmom som absolútne spokojný.

• 15.2.2013  08:28

Určite by to bol bez Leonarda DiCapria taký obyčajný film , ale on ho povýšil na excluzívny zážitok. Aj keď nie som Leov fanúšik týmto filmom mi dokázal , že už v 19rokoch bol pán herec. Retardovaného Ernieho som mu absolútne uveril a vôbec sa nečudujem , že v určitej fáze filmu Deppovi praskly nervy a poriadne ho vyfackal.

• 15.2.2013  08:26
    Oliver! (1968)

O tomto muzikáli som ani netušil , že existuje až som náhodou na neho natrafil na ČT2 a aj keď som si od neho nič nesľuboval ,bol som nadšený. Síce tam neodznie žiadny /aspoň pre mňa/ hudobný šláger , ale atmosféra ,kulisy a postavy to vynahradia. A Fagina , ktorého stvárnil Ron Moody som si vždy takto vizuálne predstavoval.

• 29.1.2013  22:33
    Majestic (2001)

Jim Carey ma presvedčil , že vie hrať aj bez komických skečov a infantilných grimás. Ďalší film F.Darabonta čo stojí za to si ho pozrieť. Páči sa mi atmosféra mestečka , kde každý pozná každého , všetci študovali v jednej škole a chodia jesť do rovnakého bistra .

• 29.1.2013  22:28
    Renesance (2006)

Vizuálny orgazmus. Aj keď ani zápletka deja nie je druhoradá ,celý čas som čumel na geniálne animácie na presklený most, dážď a vykreslené detaily. Vôbec som netušil , že takto spracovaný film ma zaujme.

• 5.1.2013  07:27
    Ikarův pád (TV film) (1977)

Je ťažké opustiť alkoholika , keď ho milujete. Kto mu potom pomôže ??

• 3.12.2012  20:35

Len dve hlášky: ,,My Slováci si neberieme ženy ,ktoré nám pasujú .ale ženy ktoré najviac ľutujeme. Ale kto poľutuje nás !!! " ,,Zo somárom je život ťažký a dlhý."

• 4.2.2011  00:32

Ako inak mám hodnotiť , keď som lokálpatriot !!! ,,Trnavský môj kraj , ty rodná rovina chlebík namočený spola do vína. Ty zem zlatých zŕn a zavalitej repy chlapov ako chlieb i ostrejších než črepy.,, Inak fiktívny dej so známymi hercami tej doby nijak neprekvapí ,ale tá scenéria !!! Boj dobra a zla, boj chudobných proti bohatým ,boj lásky proti nenávisti ,boj študentov proti cirkvi, boj vzdelanosti voči obmedzenosti -typická rozprávka a tak to aj končí. Zaujímavé je ,že v tej dobe študenti vedeli ,že trnavský richtár je analfabet a to ,, zostalo,,!

• 3.2.2011  23:51

Tento film je kultová záležitosť , ktorú si rád pozriem vždy aj teraz po 30 rokov od uvedenia do kín. Dýcha historickou atmosférou a aj preto si radšej pozriem film Ben Hur /1959 / ako Alexandra Velkého /2004/, alebo Kleopatru s E.Taylor /1963/ ako Trója /2004/ Stále cítim aj po x-tý krát to napätie, keď Perseus prenasleduje Calibosa v močiary a nakoniec mu usekne ruku, boj so škorpiónmi , zabitie medúzy a porazenie Krakena ,ale úchvatný je príchod prievozníka Chárona ,ktorého vynorenie z hmly predchádza tajomný zvuk . Vždy som si predstavoval / v detstve / ako naloží Zeus na Olympe s mojou figúrkou v Colosseu a čo mi pripraví v živote .

• 6.8.2010  16:56

Skvelý film ,kde dvaja bratia Tomáš a Spytihnev /to je fakt meno?/spolu ,,zvláštne,, komunikujú kvôli nevrátenej dúhovej guličke z detstva. Jedného dňa keď tetička opustí strýčka ,ktorý vedie hostinec musia ,,spolupracovať ,, na vedení podniku. Situačná komédia v ktorej hrá prím geniálnosť hlavných predstaviteľov R.Hrušínskeho a S.Beneša ,ktorých doplňajú S.Rašilov a S.Neumann. Zaujímavé hlášky : ,,ženy jsou nepřítelkyne moudrosti,, a ,,koukej na svou a ne na cizí ty nemravo stará!,, Dobrá scéna ,keď S.Rašilov hrál sám so sebou v izbe karty. P.S. :,,Nechod k vode aj tak chytíš houby s octem,,

• 7.4.2010  10:02

Nemožem si pomôct , ale aj keď som videl skoro všetky filmy s V.Burianom stále ho považujem za naj herca českej kinematografie / a to vačšinou hral len komediálne úlohy/ a herci ako J.Marvan ,J.Sovák ,L.Pešek J.Werich sa radia v poradí až za ním.Neviem či je to s lútosti ako sa k nemu všetci zachovali po skončení 2.svetovej vojny /mám naštudovaný celý životopis aj povojnové výsluchy a som rád , že bol rehabilitovaný./ ,ale hodnotím všetky jeho filmy za perfektné. Stačí mi zaujímavá zápletka a trocha improvizácie a spevu či tanca. Tento film mi to splňa ,keď sa V.Burian /v roli bratránka Emana / po dohode s Č.Šlegrom začne vydávať za strýčka Jonáša z Ameriky , ktorého nikto nevidel 20 rokov .Situačné skeče ,prezliekačky, nahánačky a dialógy nekončia dokonca filmu.Vo filme V.Burianovy skvele sekundujú okrem už spomenutého Č.Šlegra aj A.Mandlová / rola Libušky ktorá neznáša bratránka Emana ,ale on ju miluje/ aj J.Marvan / docent na psychiatrii/ T Pištek /ako bratranec Haniball/ alebo H.Vítová./sekretárka , ktorá miluje Emana./ Scény z psychiatrie,reštaurácie , alebo ,,perfektná,, Burianova angličtina a opis Ameriky a vymyslených rodinných pomerov nemajú chybu .Film bol natočený v roku 1934 a môj syn , ktorý má teraz 7 rokov /2010/ ho vydržal pozerať celý a čo som sa divil aj sa pri ňom bavil !!!!

• 25.2.2010  10:38

Jeden z najlepších filmov za posledné roky čo som videl. Viem si živo predstaviť , že život a vyrastanie v indických slumoch ukázané vo filme je úplne reálne.Po pozretí filmu som ešte pol hodinu sedel pred TV a upratoval som si v hlave , pretože to bol veľmi emotívny zážitok. Samozrejme od začiatku filmu bolo jasné ,že chudobný chlapec musí predsa vyhrať tie peniaze , ale tak to predsa v rozprávkach býva a dobro musí zvíťaziť nad zlom. Film som videl zatiaľ len raz a určite po vzhliadnutí filmu 2,3 krát mi bude film pripadať patetický a niektoré scény pritiahnuté za vlasy a moje hodnotenie s odstupom času bude trošku iné.

• 23.2.2010  14:14

Nechcem tento film porovnávať s Nebeskými jazdcami ale: 2.svetová vojna,český letci v RAF, láska čecha a angličanky,zranenie. Obidva filmy boli natočené v inej dobe a aj keď hodnotím lepšie starší z nich Tmavomodrý svet ako by dorozprával ten príbeh do konca s predelmy do komunistického lágra ,kde končili vracajúci sa piloti po vojne.A okrem výborného O.Vetchého perfektný O.Kaiser.Technicky klenot českej kinematografie.

• 23.2.2010  10:10

Perfektný P.Liška .Nie je to síce idiot od Dostojevského ,ale aj tento ujde a verím ,že P.Liška by zahral aj toho. Nie je to sice americký Forrest Gump , ktorý žije svoj život a mení dejiny a ludské životy ,ale je to český Franta ,ktorý donútil svoje okolie aby sa zamyslelo nad životom.

• 23.2.2010  10:08

Perfektná staršia komédia ,kde pri famoznych policajtoch /Vostrčil a Pucholt/ excelujú aj vedlajšie postavy / ja si myslím .že všetky postavy sú hlavné/.Skvelá I.Janžurova vysvetluje neskúsenému policajtovi znásilnenie,S.Zázvorková matka nevesty sa snaží urovnať spor ,F.Filipovský otec nevesty sa chce obesiť,J.Hrzán ženich , ktorí sa zúčastní znásilnenia a nič sa nepametá P.Landovský ďalší z účastníkov znásilnenia,Libíček súdruh tajomník ,ktorý krásnym dievčatám navrhuje zamestnanie, ale aj opitý hudobníci,či predbežne zatknutí novomanželia ako aj epizodna rola I.Prachaře.

• 23.2.2010  10:05
    Volný pád (1993)

Jeden z najlepších filmov M.Douglasa ,ktorému sa v jeden sparný deň zrúti celý svet a zhlukom náhod sa to stále stupnuje a nedá sa to zastaviť až to vyvrcholí ku tragédií.Pritom M.Douglas si chcel len kúpiť coca-colu a predavač nevedel poriadne po anglicky / aká paralela s našimi obchodmi./ ,chcel len prejsť cez volné územie ,chcel si kúpiť raňajkové menu ,nesúhlasil s názormy fašistu, chcel presť cez snobské golfové ihrisko a vždy tam bol niekto komu vadil. Možno som rojko ,ale celý čas som čakal ,že sa to dobre skončí a zblíži sa so svojou rodinou aj keď to v danej fáze filmu už nebolo možné /zhľadom k tomu čo všetko zapríčinil./Rátala sa mi scéna keď bezdomovec lákal od neho peniaze na jedlo on mu dal desiatu. Priznám sa ,že som to raz praktizoval a skončilo to presne tak isto ako vo filme./nebolo to z frajeriny mal som ten istý dovod jako M.Douglas nemal som hotovosť./

• 23.2.2010  10:04

Pozretie filmu ma dojalo a očakával som aká bude reakcia mojich rodičov a musím povedať ,že po dopozeraní sme boli na rovnakej vlne.Je jedno či nás chcel Svěrák cielene dojať ,alebo to tak vyplinulo z jeho nostalgických myšlienok každopádne to zabralo. Príbeh učieľa v dochodkovom veku ,ktorého prestane baviť učiť rozmaznaných frackov a snaží sa ešte dokázať ,že dokáže niečo vyprodukovať pre túto spoločnost a nie je súci v parku krmiť holuby..Pri takýchto príbehoch mám tendenciu sa zamyslieť na životom očami hlavného hrdinu a musím povedať ,že nie som si istý či v tom veku budem mať toľko energie a chuti do života. Z.Sverákovi skvele sekundovali daľší herci D.Kolářová,T.Vilhelmová,J.Macháček.P,Landovský i J.Budař.

• 23.2.2010  10:03

Dokonalá filmová klasika na ktorú si spomenie a pustím si ho vtedy, keď náš svet a môj život mi pripadá cynický a nespravodlivý. Aj keď sa príbeh dobre skončí zanechá vo mne veľké emócie./v tomto filme je vidieť , že nie je nutné pre zanechanie hlbokého dojmu aby na konci niekto tragicky zahynul./ Áno ,námet ako od Dickensa , ale myšlienka spraviť z anjela sprievodcu času / neskôr použitá v iných filmoch v rôznych mutáciách/,ma potešila a pohladila mi dušu.

• 23.2.2010  10:02
    John a Mary (1969)

Film mi pripomína svojou koncepciou film natočený v roku 1967 ,, Bosé nohy v parku,, režisérom G.Saksom v hlavných roliach R.Redford a J.Fonda.Tiež sa odohráva skoro v jednom interiéri , je založený na kvalitných dialógoch / za veľmi vtipné považujem - reprodukciu myšlienok hlavných hrdinou./ na kvalitnom hereckom obsadení.

• 23.2.2010  10:02

Dej filmu možno zhrnúť do pár viet,bežná zápletka ,žiadne akčné scény, pompézna výprava -fílm pre štyroch hercov. Ale to čo dokázali kvalitní herci vyprodukovať za necelé dve hodiny to je paráda. Som úplne iná generácia pre ktorú bol film natočený, ale to je to, čo v dnešnej dobe chýba v TV . Páčia sa mi filmy ,ktoré by sa dali zahrať aj v divadle.Málo postáv , rekvizít všetko odohrané skoro v jednej miestnosti a všetko založené len na dobrom scenári a na výkone hercov.

• 23.2.2010  10:01
    Revizor (1933)

Vlasta Burian je pre mňa to naj z českej kinematografie, jeho životný príbeh ako aj umelecká tvorba ma fascinuje. Hlavne podľa rozprávania spoluhercov ako dokázal V.Burian skvele improvizovať v divadle aj vo filme. Film ma skvelú knižnu predlohu a Gogolova tvorba patrí medzi skvosty svetovej literatúry.Rola Chlestakova nie je práve tá ,ktorú sme videli iných V.Burianových komédiách /Funebrák-tanec,spev .Prednosta stanice-spev/ ,ale herec aj tak exceluje. Filmová klasika ,ktorú chvalabohu vlastním ako aj veĺa ďalšich V.Burianových filmov a možem si ju pustiť kedykoľvek.

• 23.2.2010  09:40
    Ucho (1970)

Herecký koncert dvoch vynikajúcich hercov.Výpoved doby ,kde každý podozrieval každého, kde sa dalo hovoriť iba v kupelne,kuchyni a na WC.Skvele vystupňovaná atmosféra kde sa hlavný hrdinovia stále v mysli vracajú na oslavu a analyzujú každú nezvyčajnú vetu a gesto .Hysterické výpady J.Bohdalovej, , kde z nervového záchvatu /soudruzi on mne zase bije/ prechádza do plaču potom do strachu a neskôr flegmaticky vyčíta manželovi prečo tým opilcom dal tortu :,,mal si im dáť každému hodinky s vodotryskom.. Jeden z najlepších filmov z českej kinematografie./keď si predstavím v akej dobe bol natočený tak sa čudujem , že hlavný predstavitelia neskončili za niečo vymyslené v nejakom lágri./

• 23.2.2010  09:39

Milujem filmy s J.Hrzánem vždy im dodá svoju jedinečnú komediálnosť.Ale film nie je komédia , je to realisticky zobrazené hrdinstvo našich pilotov v službách R.A.F. za 2.svetovej vojny.Trochu ma dostalo to cynické rozdeľovanie vecí po pilotovi ,ktorý zahynul ,ale to patrí k tomu bola vojna nedalo sa oplakávať každého mŕtveho, pretože dnes to bol on, zajtra možno ja.

• 23.2.2010  09:35

Nemám rád filmy z druhej svetovej vojny a obzvlášť s koncentračného tábora , ktoré v prvom rade v nás evokujú súcit a zahanbenie , že sa niečo takéto mohlo stať. Asi je to preto , že ľudia sa hanbia plakať a oceňujem , že tento film ma donútil rozmýšľať o absurdite vojny.Tajne som dúfal ,že sa s koncentračného tábora vráti celá rodina domov .

• 23.2.2010  09:34

O filme som sa dopočul ,že dostal Oskara tak som mal záujem ho vidieť a ešte v ňom hral J.Kroner môj obľúbený charakterový herec.Predstavoval som si niečo v zmysle J.Kroner dostal obchod a stretáva sa tam s ľuďmi a rieši vzťahové veci ,niečo ako film s V.Burianom ,,Zlaté dno,, Z toho čo predviedol J.Kroner mi padla sánka tú stupňovanú deštrukciu charakteru, rozhodovanie udať či neudať úplná fantázia.Tragický koniec ma donútil rozmýšľať nad nemorálnou arizáciou a nad tým čoho je človek schopný keď sa bojí o svoj život.Vynikajúci film ,ktorý začína ľahko komediálne a končí rozkladom osobnosti.

• 23.2.2010  09:28

Zdenek Sverák si nostalgicky zaspomínal na svoje detstvo v povojnovom Československu , bez toho aby do toho zatiahol politiku./ neoslávil komunizmus ani ho nepohanil./ Sú mi sympatické všetky tie ,,klukoviny,, , ktoré navyvádzal ./olizovanie zamrznutého zábradlia,nočné pozorovanie dvojičiek,ukradnutie kruhov fakírovy,alebo demontáž blatníkov z bicykla./ Herecké majstrovstvo J.Třísku, Z.Svěráka,R.Hrušínskeho ako aj detských postáv. Film ,ktorý si vždy rád pozrem.

• 23.2.2010  09:24

Keď si spatne pozriem svoj rebríček naj.filmou zistujem , že nerozhoduje rozpočet filmu, počítačové triky , ale stačí vynikajúci scénár ,príbeh a slušní herci.To vačšinou splnujú filmy skorej natočené a film ,,Dvanásť rozhnevaných mužov ,, je jeden z tých keď pri projekcii vyprázdním obývačku od rodiny a bez rušivých momentov si to vychutnám na domácom kine. Každý dialog ,mimiku , každú zmenu nálad ukážku charakteru to je to čo ma pri filme baví.Netvrdím ,že.. Hviezdne vojny /ktoré milujem/, alebo ..Deň nezávistlosti ..sú zlé filmy práve naopak ,ale dnes , keď si možem vybrať , tak sa prikloním k filmu ,ktorí ma núti rozmýšľať a vždy pri dalšom pozretí nájdem niečo čo som si predtým nevšimol. Čo sa týka filmu zaujal ma americký súdny systém ,kde dvanásť porotcov rozhoduje o živote člověka a som presvedčený , že vačšina z nich chce zaujať správny postoj a chce rozhodnut spravodlivo, ale….. Nedokážem posúdiť , ktorí súdny systém je správny a nemám štatistiky čo sa týka omylov / z historie vieme ,že porota može byť ovlivnitelná/,ale predstava , že mne v úlohe porotcu budú účelovo zatajené nejaké dokazy a vydám spolu s ostatnými porotcami rozhodnutie ,ktoré by negatívne ovplivnilo život iného to zamrazí.

• 23.2.2010  09:23

Jeden z 10 najlepších filmov ,aké som kedy videl. Skvelý príbeh,výborné herecké výkony. Na konci filmu vo mne lomcovala zlosť na toľkou nespravodlivosťou a nemohúcnosť niečo s tým spraviť .Život je , ale presne taký nie vždy zvíťazí spravodlivosť. Vo filme čiastočne spravodlivosť potrestala vraha aj zákerného dozorcu , ale nevinného väzňa neoslobodila. Je úplne jedno či ten film vidím 3,4 krát stále ma rovnako fascinuje.

• 23.2.2010  09:21

Vačšinou nás zaujímajú filmy , ktoré nás dojímajú a je tam pocit nespravodlivosti .Sú to príbehy vaznov/Vykúpenie z vaznice Shaw Shank ,Zelená mila/ príbehy z vojny /Schindlerov zoznam,Život je krásny/ či príbehy s handicapom /Forrest Gump,Rain man/.Teraz k nim zaradujem aj ,,Prelet .................,, Gratulujem režisérovi aké situácia a emócie dokázal vtesnať do malého interierového priestoru, tie charaktery postáv -úžasné. J.Nicholsom nie je moj oblúbený herec ,ale to ako zahral pacienta v psychologickej liečebne ma dostalo. Neviem posúdiť či je to jeho životný výkon ,ale kvoli jeho herectvu a atmosfére filmu mi navždy utkvel v pamati a nič ho nevymaže. Super film ,ktorý si všetky ocenenia plne zaslúži.

• 23.2.2010  09:21

Akými slovami mám zhodnotiť film ,ktorý má všetko dokonalé. Režisér,scenár,herci,cit ,emócie. Nespravodlivo odsúdený bankový úradník , ktorý sa snaží svoju nevinu dokázať ,vydržať vazenské pomery a dostať sa z vazenia a má len svoju pravdu a ludskú hrdost. D.Brown známy v Čechách ako iluzionista a manipulátor povedal o filme , že ho neznáša, pretože mu pripadá ,,banálny,plný klišé a pripomíná mu tie najhoršie ľahko predvídatelné televizně filmy.,,S týmto tvrdením skvelého manipulátora musím nesúhlasiť Ohodnotiť film banálny a plný klišé len preto ,že hlavný hrdina bojuje proti nespravodlivosti a nakoniec útekom a podvodom dosiahne happyend je cynické. A to ,že film má ľahkú predvídatelnost? Kto z nás, ktorí sme videli film prvý krát sme vedeli ,že T.Robbins utečie /určite sme v to dúfali/ akým sposobom a ako to celé dopadne. Scena ktorá ma dostala bola s vaznom Broksom ,ktorý sa obesil ,lebo zabudol žiť na slobode ./Brooks was here./ O tom písal aj E.Hemmingway o tzv.stratenej generácie /vojakoch vracajúcich sa s fronty ,ktorí si nevedia nás svoje miesto v živote./ Vždy keď si pozriem tento film sa cítim ,,napraven,,

<< předchozí 1 2 3