Florenc 13,30 (1957)

Mám rád staré české komédie a táto je jedna z nich ,kde bol použitý originálny nápad ./použitie špeciálnych tlačidiel v autobuse./ ,ktorý predtým /a neviem či potom/ nikto nepoužil.Film dobre vykresľuje rôzne charaktery ľudí ,ktorí spolu cestujú autobusom. na trase Praha-K.Vary , kde postavy stvárňuje herecká špička tej doby.Príjemný zážitok ,ktorý pozretím nikomu neublíži.

Forrest Gump (1994)

Treba si prečítať knihu.T.Hanks síce vo filme exceluje ,ale film je natočený smutne.Pri čítaní knihy som sa celý čas chytal za brucho , keď som sa smial. Škoda , že režisér nezaradil do filmu s knihy príbeh o záchrane čínskeho vodcu ,alebo cestu s opicou do vesmíru. Inak príbeh prostoduchého chlapca prechádzajúceho americkými dejinami ,ktoré svojim spôsobom ovplivnuje ma pobavil. V knihe Forrest hovorí ,,Verte my ,byť idiotom neni žiadna sranda.,, a o tom to je.

Divoké včely (2001)

Tento film mám rád nielen preto,že v ňom hrajú moji obľúbený herci P.Liška,T.Vilhelmová , J.Dušek a Z.Krónerová ,ale aj kvoli jeho atmosfére. Vystupuje tu kolorit postavičiek z periférie tzv. ,,socky,, ktoré sa snažia vyživiť ako sa len dá. Super hlášky: ,,Majko co si včera oslavovala? Smutek! ,, ,,Kurva hajnej ty si si měl toho jelena zastrelit ,ne vyhrat v tombole!..

Ta záležitost s Gray (2006)

Na Heather Graham sa dobre pozerá aj keď hrá lesbu. Myslel som si a aj som jej to prial aby ju s toho vyliečil Alan Cumming. / ja viem že to nie je choroba ./ Netvrdím , že si tento film pozriem 3 krát do roka , určite stačí si ho pozrieť raz za život , ale pozerateľné to je.

Wanted (2008)

Chcel som napísať k tomuto filmu nejaký zaujímavý a vtipný komentár , ale prečítal som si komentár od Enšpígla a skoro som sa ušúľal. A s tou strelou z Wall Streetu a parkovaním susedkinej škodovky ma dostal !!!

Napola: Hitlerova elita (2004)

Nemci proti Nemcom / nacizmu/. Nie všetci Nemci pojedli führerove tabletky dokonalosti a boli ľudia , ktorý nacizmus ako taký odsudzovali. Nie je to typický vojnový film, neodohráva sa na fronte a mohol byť zasadený do každého totalitného systému gumujúceho mladým ľudom mozgy. I keď ukážky z výchovy hitlerjugend to okorenili , hlavne nacvičovanie útoku granátom a ,,hrdinstvo ,, inštruktora. Nie je to tak dobré ako SWING KIDS s Ch.Balem a R.S.Leonardom , ale je to pozerateľné.

Bojiště Země: Sága roku 3000 (2000)

Som fanúšik sci-fi , ale J.Travolta nie je môj obľúbený herec a predsa / na rozdiel od väčšiny/ sa mi tento film páči. Nie som člen scientologickej cirkvi ,nijaký masochista ani recesista , ale námet je zaujímaví a , že film dostal sedem Zlatých malín ? No a čo! Je pár filmov , ktoré dostali Oscarov a tiež nie som s nich nadšený. Schválne som si teraz pozrel víťazov Zlatých malín a keď pominiem nominácie tak vyhrali aj tieto filmy: Základný inštinkt # 42% #, Transformers 2 # 67% #,Guru lásky # 41% #, Posledný vládca vetra # 46% #.....

Láska nebeská (2003)

**SPOILER** Celý čas si hovorím čo toto malo byť? Ale poďme pekne po poriadku. Puritánsky Briti si zvolia nezadaného premiéra ,ktorý dokonca odporuje Američanom – no úrčite!! Mladý James Bond prekoná ostrahu na letisku Heathrow a dostane sa do terminálu – aha.... Anglický Romeo na Štedrý večer zoženie letenku a priletí do Portugalska –iba tak vo sne! Angličan stretne v Milwaukue v bare 3super modelky, ktoré sa naňho hneď pricucnú –možno tak moletky s nosom plným koksu a špinavé od hamburgerov !! Jediné čo stálo za to okrem hudby bola sexy a cool Keira Knightley /ako herečku ju vôbec nemusím/ a vyznanie lásky jej priateľom . Dobrá hláška: ,,10 minút u Eltona a si jako bukvice". Ale keď si nasadím ružové okuliare tak je to super romantická komédia.

Nezvratný osud 3 (2006)

Hlavný predstavitelia filmu sú mi sympatický ,ale v tomto diely to smrť prehnala. Neviem či bol úmysel scenáristou šokovať , pretože nevymysleli nič prevratné ,ale napr. smrť v solárku je cez čiaru. Nevadí mi , že boli uškvarené dve mladé cool blbky , nie som sexista len tých náhod je tam akosi priveľa. A tá mladá čajočka čo sa hrala na Hellraisera to bolo skôr komické ako hrôzostrašné.

Nezvratný osud 2 (2003)

Pointa ako v prvej časti a vyvrcholenie tiež , ale je zaujímavé sledovať akú prepracovanú smrť vymysleli scenáristi / či smrť?/ každej postave. Len sa obávam , že pokiaľ v ďalšom pokračovaní nevymyslia prekvapujúcu pointu bude to len nuda s efektnými scénami akože náhodnej smrti.