Willow (1988)

Tento film měl přijít o pár let později a byl z něj vyplesknutý každý, přestože jeho celkovému hodnocení (nejen) za Velkou louží asi neprospěly trpasličí role. Někteří lidé se prostě na takové hrdiny neradi dívají. Dal bych i 5*, ale na druhou stranu - Princezna nevěsta byla přece jen o fous lepší. Val Kilmer ale moc lepších výkonů ve filmu nepodal a pivem stabilně ožralí skřítkové mě dostávají dodnes.

Ohňostroj marnosti (1990)

Já se obávám, že Brian nečetl knihu. Zřejmě aby se nenechal zviklat. Ale to měl. To měl. Film obsahuje slušné množství vtipných scén (namátkou vycházka se psem), nicméně kde je nějaký psychologický přesah? Na to, že jde o dvouhodinový biják, je s podivem, jak málo z předlohy se na plátno podařilo přenést.

Něžný barbar (1989)

V tomto filmu došlo k objevení Bolka Polívky jako charakterního herce. Mám moc rád Hrabala a Petr Koliha ho zvládl nečekaně se ctí.

Mazaný Filip (2003)

Bohužel je ten film postaven na Tomáši Hanákovi, který téměř sám táhne skvělé stejnojmenné letité divadelní představení, jehož kvalitám se film, i přes barnumskou obraznost a výpravu, ani nepřiblížil. Holt to plátno nesnese to, co divadelní výstup. Komentáře Tomáše Hanáka provázející děj měly být mnohem sušší, takhle to není o Marlowovi, ale o Márlouovi.

Nejistá sezóna (1987)

Perfektní exkurs do Cimrmanovského humoru a kontextu s dobou, ve které jeho gró vznikalo. Opravdu zlatý prciny. Něměli to kluci jednoduché.

Boxer (1997)

Velmi pěkný komentář sepsal Radyo, připojuji se k němu a nemám v zásadě nic dalšího, co bych dodal. Ten film patří mezi mé oblíbené, jen za ten závěr shazuji jednu hvězdičku dolů, nemám rád doslovnosti a tento film si je opravdu nezasloužil. 85%.

Na samotě u lesa (1976)

Vidíte? Nekousne! To je neuvěřitelný! No, prosim tě, Oldo, kde máme ten kastrol, já musim vařit... (nebo tak nějak to bylo). Tenhle film se mi zažral pod kůži a pokládám ho za jeden z nejlepších, které se v 70. létech podařilo natočit. Skvělé.

8 MM (1999)

Původně jsem chtěl parafrázovat Tosima (Otřesné. Nemám slov.) Ale zase tak strašné to nebylo. Docela slušný thriller, na který jsem ovšem opravdu nemusel chodit do kina. Tohle stačilo vidět doma v bedně.

Sedm statečných (1960)

Moje srdeční záležitost. Zřejmě jediný opravdu kvalitní film, který jsem měl příležitost zhlédnout ještě jako kluk, protože z nepochopitelných důvodů unikl bdělému komunistickému oku. Eli Wallach je nejgeniálnější syčák, kterého jsem ve westernech viděl. Ještěže ho Leone získal do Hodný, zlý a ošklivý. Bez něj by oba tyto filmy byly poloviční.

Ledová bouře (1997)

Po svém prvním hodnocení za 4* jsem si přece jen film ještě osvěžil (z VHS, už jsem odvykl). A hodnocení měním na 5*. I po těch létech mě ten film opět dostal. Takže oprava - paměť je potvora a vždycky neslouží úplně spolehlivě.