Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Sherlock Holmes je späť! Po dvoch rokoch sa nám bláznivé Ritchieho duo predvádza v najlepšom svetle. Komu sa páčil prvý film, zákonite sa musí aj druhý. Je výbušnejší, akčnejší, kontroverznejší, proste stále sa niečo deje. Akčné scény a spomaľovačky sú doslova vizuálne divadlo, preto si ich najlepšie vychutnáte v kine. Ale aby som len nechválil. Sklamaný som z úlohy cigánky ( Noomi Rapace), ktorá spĺňa ženský artikel, tak pre hollywodske filmy zaužívaný. V druhej polke filmu sa objavuje príliš často a príliš zbytočne. Tak isto mi vadili Sherlockove predpovede, ako bude prebiehať súboj. Verím, že v prvom filme, to bol originálny prvok, ale opakovať túto situáciu tak často, to hádam nie! Napriek tomu mám moderné spracovanie Sherlocka Holmesa rád a vrelo odporúčam.

Pollock (2000)

Pre mňa osobne je tento film veľké prekvapenie. Ed Harris si zobral veľké sústo, ktoré sa mu podarilo spracovať na výbornú. Jeho režisérska a herecká úloha idú ruka v ruke, aj keď herecká prevláda. Harris sa v postave šialeného, zároveň geniálneho umelca našiel a doslova v nej exceluje. Predtým som meno Jackson Pollock registroval, ale film ma prinútil naštudovať si dielo tohto výnimočného maliara.

Rambo II (1985)

Sylvester Stallone, akčná ikona 70., 80. a 90. rokov, vo svojej životnej forme predstavuje vojenského veterána Johna Ramba, ktorý povýšil zabíjanie na šport. Rambo vedie svoju osobnú vojnu proti každému, kto mu skríži cestu. Či sú to Vietnamci, Rusi alebo pokrytecký byrokrati z vlastných radov. Hromada mŕtvol, tony zničeného materiálu, osudová žena a zrada. Akciou nabytých 94 minút, ktoré ubiehajú v neskutočnom tempe. KULT akčného žánru všetkých čias.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Veľké prekvapenie v podobe animáku zo šialeného, temného univerza. Nezabudnuteľné postavy, psychadelický príbeh a jeden čierny kocúr, ktorý pozná všetky tajomstvá. Očakával som typický animák pre deti, grafika a prostredie ma okamžite vyviedli z omylu. Bravó páni tvorci.

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Konečne film, ktorý nedisponuje happyendom. Končí presne tak, ako by v reálnom živote podobná situácia aj skončila. Európska kinematografia sa nezaprie. Ani nechcem vedieť ako by podobná téma dopadla v rukách Hollywoodskych ,, producentských mágov ".

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Vyníkajúci predchodca moderných špionážnych filmov. Charizmatický hlavný hrdina, nenútený nonšalantný vtip, výborne napísané dialógy. Hitchcockove vrcholné dielo sa naozaj podarilo. Najsilnejšie momenty filmu sa odohrávajú na vyprahnutej americkej prérii, vrátane slávnej naháňačky Garyho Granta s práškovacím lietadlom. Povinnosť pre všetkých milovníkov starých filmov s noir - mysterióznou atmosférou.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Film, z ktorého ako jediného poznám hlášky spämati. Pre tých, co tu naň nadávajú a dávajú nízke hodnotenia mám len jenu správu. CSFD nie je pre Vás, pretože ste nepochopili film ako taký. Jeden z vrcholov kinematografie, ktorý by mal figurovať na prednáškach filmových škôl a inštitútov. A kto tvrdí opak je pózer

Deep Freeze (2003)

Svojho času sme sa na tomto filme kvalitne zabávali. Jasné, že dialógy sú hlúpe, jasné, že herci sú zlí. Ale keď to vezmete so správnou dávkou recesie, tak sa na tejto ,, komédii" dobre smeje.

Tři barvy: Modrá (1993)

Krásna symbióza smútku, hudby, obrazu a farby. Film, ktorý vtiahne do deja a nepustí. Po jeho zhliadnutí zostane priestor na zamyslenie a zvláštny pocit na duši.

Divoká banda (1969)

Na western Sama Peckinpaha Divoká banda som čítal pozitívne komentáre a musím povedať, že neklamali. Film je drsný, zobrazujúci násilie realisticky a neprikrášlene, odohráva sa v nádherných prírodných scenériách. Napriek tomu mu niečo k dokonalosti chýba. Postavy ala Sergio Leone a ,,štipka" atmosféry z jeho filmov. Silný úvod a záver filmu v podobe prestreliek, ktoré sa len tak nevidia. Najmä v záverečnej hrá hlavnú úlohu Mr. Machine Gun. Pomalý úpadok pištolníkov, nástup vlakov, automobilov, politikov a novej doby v najdrsnejšom westerne,