Lady Bird (2017)

Mily filmik, milo natoceny, clovek sa aj zasmeje, aj mu je Lady Bird sympaticka , ale co ostane potom ? Aspon pocit dobre vykonanej prace ale na alternativnu bombu treba trosku viac ako vysek zo zivota rebelujucej , dospievajucej teenegarky. Amen

Tygři (2020)

Na jednej strane zaujímavá a atraktívna téma, ktorá može priniesť nový pohľad na tvrdý futbalový biznis. Na strane druhej  nedotiahnutý , osekaný scenár, nerozvinuté postavy, príliš seversky chladné. Niektoré repetatívne scény by bolo treba nahradiť niečím zásadnejším.

Moonage Daydream (2022)

LSD vylet do duse a sveta Davida Bowieho. Verim, ze fanusikovia Davida mu udelia aj absolutne hodnotenie.

Matrix Resurrections (2021)

Najlepšie by bolo, ak by toto pokračovanie nikdy nevzniklo. Séria si mohla aspoň zachovať tvár, ktorá jej právom patrí, pripomínam, že je to zásluha prvého filmu. Emócie po zhliadnutí, znechutenie, šok, amaterizmus a hnev.

Batman (2022)

Temná moderná noir detektívka, ktorá prináša do Bat univerza svieži vietor. Napriek výhradám sa do tejto atmosféry hodí Robert Pattison ideálne. Nechajte sa pohltiť 3 hodinovou cestou čiernymi, dažďom bubnujucimi ulicami Gotham City.

Bunraku (2010)

Máme tu svieži filmový mix Tarantina, Lyncha, temných komixov , pridáme štipku divadla a výsledok je BUNRAKU. O scenár tu veľmi nejde, skôr originálny vizuálny štýl a silácke postavy, ktoré sú vždy v pohodičke. Naozaj som prekvapený , že tento experiment nemá za sebou väčšiu slávu. Užijú si ho náročnejší ako aj komerčnejší diváci.

Bojovník (2015)

Nevyužitá príležitosť, tažko sa mi píše niečo iné. Jake Gyllenhaal hrá ako o život, dokonca oscarovo, nič mu to však nie je platné pri plytkej réžii Fugua. Patetický scenár, očakávany koniec, nekvalitné dialógy a pritom to mohol byť naozaj dobrý film.

Joe Kidd (1972)

Drsný Harry vo westernovom prostredí, postavy ako vystrihnuté z Tarantina, pohľady a la Sergio Leone. Charaktery postáv ako aj samotní herci sú geniálny. Jeden z najštýlovejších westernov, ktorý je neprávom zatratený.

Nezvěstní v boji (1984)

,,Komédia excelentná,, a klasika žánru akčných filmov 80's. Chuck vo svojej najlepšej úlohe, tisíce guliek rozdá, ale ani jedna ho netrafí.

Paříž 15:17 (2018)

Nezaujímavý scenár, ešte nezaujímavejší herci - neherci a úplne zbytočný počin. Clint nám šliapol tentokrát vedľa. Film je o niečom inom ako by divák očakával podľa názvu, tak som sa nechal nachytať. Pravý americký dumbass so svojimi dvoma kámošmi brázdi európu v štýle hostel backpackers, už čakám ako dorazia do vysneného Paríža a všetci od tej kamarátskej lásky skočia spolu do postele s prihlúplim úsmevom , kým im cestu neskríži ďalší dumbass terorista, ktorý aj po úderoch znamenajúcih rozsekanie tváre na rešeto sa drží svojej misie mučeníka. Smutná hodina a pol v živote úbohého diváka. Ešte, že chalani mali vždy pozitívny úsmev a tá opica po párty ich za ten výkon vytrestala.