Rio Bravo (1959)

Môj prvý film s Johnom Waynom. Myslím, že som neurobil zle, keď som si vybral túto klasiku. Najviac som sa obával romantických scén, ktorými westerny tohto obdobia trpia. Bohužiaľ je to najslabšia stránka filmu. Zbytočné ,,kvázi'' vtipné dialógy medzi šerifom a jeho osudovou ženou filmu škodia. Tvorcovia to prehnali aj s minutážou a film pôsobí uťahane. Dlho som rozmýšľal nad 4* , najmä kvôli záverečnej prestrelke. Nakoniec negatíva prevážili. Sergio Leone je len jeden a romantika do westernov nepatrí. Určite nie v takejto podobe.

127 hodin (2010)

Napriek jednoduchému príbehu a prostrediu, kde sa takmer celý dej filmu odohráva, Danny Boyle svoju neľahkú úlohu zvládol majstrovsky. Aj keď bude veľa divákov očakávať nudu, tá sa na prekvapenie dostaví minimálne a film Vám uplynie pomerne rýchlo. Medzi výrazné plusy patrí samozrejme výkon Jamesa Franca, ktorý svoju úlohu žije a skvelá hudba. Scéna s odrezaním ruky je len pre silné povahy.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Ja fakt neviem prečo, ale film ma nebavil. Romantická komédia, ktorá bola vo svojej dobe jedinečná, pôsobí dnes uťahaným dojmom a nezaujme ako v čase vzniku. Proti Audrey Hepburn žiadna výtka. Excentrický, plný výkon.