Vlastní zbraň podmínkou (2012)

Geniálny film o tom, že byť iný ako ostatní je dobré :) Výborný scenár, sympatické obsadenie, funkčné aj ako komédia. Ja som sa bavil a rád si to niekedy pozriem znovu :)

Nespoutaný Django (2012)

Perfektné! Nech by som sa snažil akokoľvek, nenapadla by mi jediná vec, ktorú by som tomuto filmu mohol vyčítať. Skvelo som sa bavil a tých 165 minút ubehlo neskutočne rýchlo. Z kina som odchádzal s úsmevom na tvári a rád na to pôjdem do kina znovu.

Slova (2012)

Šťastie, láska, bolesť, sklamanie, krásna a zároveň krutá nevyspytateľnosť života. Rozhodnutia, ktoré ovplyvnia tak veľa... Spôsob, akým reagujeme v určitých situáciách... Výčitky, nevedomosť, zvedavosť... čo ak by som vtedy rozhodol inak? čo ak by som sa zachoval inak? ...tento film len podáva príbehy zopár ľudí, ukazuje veľmi málo, no zároveň vypovedá tak veľa... fakt slušné :)

Gattaca (1997)

Geniálne vymyslené, perfektný scenár, výborná hudba... nie je nič, čo by som tomu filmu mohol vyčítať. Perfektné ;)

Vzpomínky na lásku (2004)

Sympatické obsadenie, skvelá hudba, no hlavne neskutočne silný príbeh, pod ktorého náporom som nevydržal nech už som sa snažil akokoľvek. Najväčší nával emócií akému som kedy pri pozeraní filmu čelil ;)

Ip Man 2 (2010)

Napriek tomu, že prvý diel nasadil latku vysoko, druhý diel nesklamal a pobavil rovnako ako prvý. Rovnaká hudba, nové prostredie a k obsadeniu sa pridal Kam-bo, ktorý to zahral rovnako dobre ako Donnie Yen ;)

Ip Man (2008)

Geniálne spracovaný príbeh majstra bojového umenia Wing Tsun. Film je poznačený čínskou ideológiu... poukazuje na súdržnosť, hrdosť, rovnosť a nezlomnosť obyčajných ľudí, v ktorých sa skrýva sila národa, zdôrazňuje význam rodiny... Výborná hudba a obstojné grafické spracovanie sa postarali o parádnu atmosféru, vďaka čomu som sa dobre bavil :)

Ocelová pěst (2011)

Veľmi dobré grafické spracovanie, výborná atmosféra a perfektné obsadenie. Keď nad tým spätne uvažujem, tak scenár by sa dal trochu doladiť, no počas pozerania som sa nechal tak uniesť, že v tom opojení filmu som si to neuvedomoval ;)

Warrior (2011)

Trochu pridlhé, no o to efektívnejšie, predstavovanie postáv v úvode... veľmi uveriteľné, hlavne vďaka slušnému výkonu hercov... skvelá hudba a neskutočne dobré spracovanie, hlavne strih... to sú dôvody, pre ktoré som im to celé zhltol aj s navijakom, a to aj napriek predvídateľnému deju a scenáru plného lacného klišé.

Den před krizí (2011)

Perfektne spracovaná výpoveď o tom ako to celé začalo... čo si vážim na tomto filme najviac je geniálne stvárnenie každej jednej postavy v rámci svojho postavenia v spoločnosti - od mladého ambiciózneho analytika Seth-a Bregman-a (Penn Badgley), ktorý zisťuje aké sú jeho možnosti a vyzvedá, koľko zarábajú jeho nadriadený, cez senior salesman-a Will-a Emerson-a (Paul Bettany), ktorý má nervy v prdeli a neustále prežúva nikotínové žuvačky... vedúceho oddelenia Sam-a Rogers-a (Kevin Spacey), ktorý musí hrať formu pred zamestnancami svojho oddelenia až po generálneho riaditeľa spoločnosti John-a Tuld-a (Jeremy Irons). ... Takže ja len dodám, že pod "obsadením", ktoré tu všetci vyzdvihujú sa nemyslia len herci ako taký, ale hlavne ich dokonalé stelesnenie svojich postáv ;)